اخبار کسب و کارها

والمارت آماده سرمایه گذاری ۲.۵ میلیارد دلاری دیگر در تجارت الکترونیک و پرداخت هند است

به گزارش اپ خونه، والمارت آماده می شود تا بیش از ۲.۵ میلیارد دلار در هند خرج کند زیرا خرده فروش فرصت هایی را که در بازارهای تجارت الکترونیک و پرداخت هند می بیند دو برابر می کند، حتی در شرایطی که شرکت با افزایش هزینه ها در بحبوحه رکود بازار دست و پنجه نرم می کند.

والمارت در اوایل این ماه حدود ۷۸۰ میلیون دلار برای مالیات هزینه کرد، زیرا PhonePe، که خرده‌فروش اکثریت سهام آن را در اختیار دارد، اقامتگاه خود را از سنگاپور به هند منتقل کرد .

به گفته یک منبع آگاه، والمارت همچنین به دنبال سرمایه گذاری بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار در دور تأمین مالی PhonePe است. (PhonePe از اظهار نظر خودداری کرد.)

روزنامه هندی اکونومیک تایمز روز پنجشنبه گزارش داد که شرکت آمریکایی که مالک اکثر سهام فلیپ کارت است، اکنون به دنبال صرف حدود ۱.۵ میلیارد دلار برای بازخرید سهام شرکت تجارت الکترونیک از پشتیبانان اولیه تایگر گلوبال و اکسل پارتنرز است .

هند، دومین بازار اینترنتی بزرگ جهان، به میدان جنگ کلیدی والمارت و آمازون تبدیل شده است.

آمازون در دهه گذشته بیش از ۹ میلیارد دلار در هند (از جمله سرمایه گذاری برای مناطق ابری AWS در کشور) هزینه کرده است.

Walmart که رقابت تجارت الکترونیک در ایالات متحده را از دست داد، بیش از ۲۰ میلیارد دلار از Flipkart و PhonePe برای خرید سهم شیر در بازارهای تجارت الکترونیک و پرداخت هند به دست آورده است.

به گفته برنشتاین، Flipkart بازار تجارت الکترونیک در هند را رهبری می کند. و PhonePe بیش از ۴۰٪ از تمام تراکنش ها را در UPI، یک شبکه پرداخت در هند که توسط ائتلافی از بانک های خرده فروشی ساخته شده است، فرمان می دهد.

UPI که بیش از ۷ میلیارد تراکنش در ماه را پردازش می کند، محبوب ترین روش پرداخت آنلاین هندی ها است.

از آنجایی که والمارت حرکات پرشور انجام می دهد، رقیبش رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است. آمازون چند ماه گذشته را صرف ساده کردن تجارت خود در هند کرده است.

برخی از شرط‌بندی‌های جدیدتر – تحویل غذا، توزیع عمده‌فروشی و تلاش برای یادگیری آنلاین – را بسته است. اما به نظر می رسد این شرکت با همه حساب ها به سرمایه گذاری در تجارت الکترونیکی اصلی خود در هند ادامه می دهد.

آمازون سال گذشته پس از اینکه بزرگترین غول خرده‌فروشی هند، Reliance، شرکت آمریکایی را برای تضمین دارایی‌های Future Group خرده‌فروش فریب داد، با یک شکست عمومی در کشور مواجه شد. آمازون با ناامیدی خود عمومی شد و سپس وارد حالت ساکت شد.

در یکی از اولین اعلامیه های مهم در دو سال اخیر در هند، آمازون اوایل این هفته آمازون ایر را در این کشور راه اندازی کرد. اما به گفته یک فرد مطلع، مدیران ارشد کشوری شرکت در این مراسم غایب بودند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا