اخبار اینترنت

کارگران اکتیویژن بلیزارد در آلبانی به تشکیل دومین اتحادیه این شرکت رأی می دهند

به گزارش اپ خونه، تست‌کنندگان Activision Blizzard QA که روی Diablo در آلبانی، نیویورک کار می‌کنند، دومین اتحادیه غول بازی‌سازی را با رای ۱۴-۰ به اتفاق آرا تشکیل دادند. تنها هفت ماه پیش، آزمایش‌کنندگان QA در بخش Activision Blizzard Raven Software رای تاریخی را برای تشکیل اولین اتحادیه در یک شرکت بزرگ بازی در ایالات متحده به دست آوردند.

اکتیویژن بلیزارد در ابتدا تلاش کرد تا رای اتحادیه را مسدود کند، با این استدلال که توسعه دهندگان استودیو آلبانی باید در این واحد قرار گیرند. اما هیئت ملی روابط کار (NLRB) حکم داد که رأی گیری می تواند طبق برنامه پیش برود.

آماندا دیپ، تحلیلگر آزمون در بلیزارد آلبانی در بیانیه‌ای گفت: «با این پیروزی، ما از خود و یکدیگر دفاع می کنیم زیرا عمیقاً به کار و بازی هایی که می سازیم اهمیت می دهیم.  سازمان‌دهی به همه ما این قدرت را داده است که برای حیثیت و احترامی که هر کارگری در این کار شایسته آن است، سخت مبارزه کنیم.»

تسترهای Diablo QA تحت اتحادیه کارگران ارتباطات آمریکا، که نماینده اتحادیه نرم افزار Raven نیز هستند، تشکیل خواهند شد.

«همکاران ما در Raven زمانی که تشکیل اتحادیه کارگران بازی/CWA را اعلام کردند از ما الهام گرفتند. ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که پیروزی ما به رشد جنبش کارگری در دیگر استودیوهای بازی ویدیویی در سراسر کشور ادامه دهد.»

سازمان‌دهندگان کارگری در صنعت بازی سازمان‌دهی می‌کنند تا «فرهنگ فرسودگی، بحران، اختلاف دستمزدها و موارد دیگر را رد کنند». اما فعالیت اتحادیه در اکتیویژن بلیزارد با مخالفت زیادی از سوی مدیریت مواجه شده است. در ماه مه، NLRB به شکایتی مبنی بر اینکه اکتیویژن بلیزارد کارمندان را به دلیل بحث در مورد شرایط کاری و دستمزدشان تهدید کرده بود، شایستگی یافت.

جو کریستینات، سخنگوی اکتیویژن، در بیانیه‌ای گفت: «ما در حال بررسی همه گزینه‌ها، با تمرکز بر آنچه برای همه کارمندان بهترین است و ارائه بهترین بازی‌ها برای میلیون‌ها بازیکن خود هستیم. ما هنوز معتقدیم که کل تیم آلبانی ما باید حق رای داشته باشد. این در مورد عدالت و حقوق اساسی برای هر یک از اعضای تیم است.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا