نرم افزار موبایل

کمیسیونر FCC می گوید که هند با ممنوعیت TikTok یک “سابقه فوق العاده مهم” ایجاد کرد

به گزارش اپ خونه، کمیسیونر FCC گفت که هند با ممنوع کردن TikTok دو سال و نیم پیش یک “سابقه فوق العاده مهم” ایجاد کرد، زیرا او سرنوشت مشابهی را برای برنامه غول چینی Bytedance در ایالات متحده پیش بینی کرد.

برندان کار، کمیسیونر FCC، هشدار داد که TikTok “به عنوان یک ابزار نظارتی پیچیده عمل می کند” و به روزنامه اقتصادی هندی تایمز گفت که ممنوعیت این برنامه اجتماعی “گام بعدی طبیعی در تلاش های ما برای ایمن سازی شبکه ارتباطی” است.

این جمهوری خواه ارشد در کمیسیون ارتباطات فدرال گفت که نگران است که چین از داده های حساس و غیرعمومی به دست آمده از TikTok برای “باج خواهی، جاسوسی، کمپین های نفوذ خارجی و نظارت” استفاده کند.

او گفت: «ما باید به طور گسترده‌تر از هند پیروی کنیم تا سایر برنامه‌های شرور را نیز حذف کنیم.»

اظهارات کار بیشتر نشان دهنده فشار فزاینده ایالت ها و قانونگذاران ایالات متحده است که به طور فزاینده ای نسبت به TikTok که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در کشور جمع آوری کرده محتاط می شوند.

هند صدها برنامه از جمله TikTok، PUBG Mobile، Battlegrounds Mobile India و UC Browser را با وابستگی به چین در دو سال گذشته در میان درگیری‌ها در مرز دو کشور همسایه ممنوع کرده است.

دهلی نو گفت این برنامه‌ها را به این دلیل ممنوع کرده است که امنیت و دفاع ملی هند را تهدید می‌کنند، که در نهایت به حاکمیت و یکپارچگی هند ضربه می‌زند.

TikTok بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در هند داشت و قبل از ممنوعیت، این کشور آسیای جنوبی را بزرگترین بازار بین المللی خود به حساب می آورد.

کار به روزنامه هندی (paywalled) گفت:

«همانطور که در مورد ممنوعیت TikTok در ایالات متحده بحث کردیم، رهبری قدرتمند هند آموزنده و مفید بوده است. برای کسانی که استدلال می کنند هیچ راهی برای ممنوع کردن یک برنامه وجود ندارد، هند نمونه ای از کشوری است که این کار را انجام داده و با موفقیت انجام داده است.»

مجلس ایالات متحده هفته گذشته TikTok را در تمام دستگاه‌های تحت مدیریت مجلس ممنوع کرد و دلیل آن «خطر زیاد به دلیل تعدادی از مسائل امنیتی» بود.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که نزدیک به دوجین ایالت حداقل تا حدی این برنامه را از دستگاه های تحت مدیریت دولتی مسدود کردند زیرا نگران این بودند که چین می تواند از آن برای ردیابی آمریکایی ها و سانسور محتوا استفاده کند.

او به روزنامه گفت: «اگر به تاریخچه جریان‌های داده‌های مخرب TikTok و نمایش‌های گمراه‌کننده آن نگاه کنید، من راهی برای هیچ چیز دیگری به جز ممنوعیت کامل نمی‌بینم.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا