اخبار کسب و کارها

گفته می شود متا در حال برنامه ریزی دور جدیدی از اخراج کارکنان است

به گزارش اپ خونه، بر اساس گزارشی از فایننشال تایمز ، متا در حال آماده سازی دور جدیدی از کاهش مشاغل است .

دو نفر از افراد آشنا به این موضوع به فایننشال تایمز گفتند که در مورد بودجه و تعداد کارکنان آینده در شرکت شفافیت وجود ندارد. انتظار می‌رود که این کاهش‌های شغلی در حوالی ماه مارس انجام شود، اما مشخص نیست که چگونه افراد می‌توانند تحت تأثیر قرار بگیرند.

این گزارش می‌گوید که عدم وضوح منجر به این شده است که کارکنان توجه داشته باشند که کار زیادی انجام نمی‌شود، زیرا مدیران نتوانسته‌اند از قبل برنامه‌ریزی کنند.

برخی از بودجه‌هایی که معمولاً تا پایان سال نهایی می‌شوند هنوز نهایی نشده‌اند و تصمیم‌گیری‌هایی که معمولاً چند روز طول می‌کشد تا امضای آن‌ها انجام شود، اکنون در برخی موارد یک ماه طول می‌کشد.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در اوایل ماه جاری در طی یک تماس با تحلیلگران گفت که این شرکت قصد دارد به کاهش هزینه‌ها ادامه دهد.

او وعده «سال کارآمدی» را داد و گفت که متا در مورد حذف نقش‌های با اولویت پایین و عملکرد کم فعال‌تر خواهد بود. زاکربرگ خاطرنشان کرد که متا ساختار سازمانی خود را صاف می کند و برخی از لایه های مدیریت میانی را برای تصمیم گیری سریع تر حذف می کند.

در ماه نوامبر، متا ۱۱۰۰۰ کارمند یا حدود ۱۳ درصد از نیروی کار جهانی خود را اخراج کرد . این کاهش ها بزرگترین اخراج در تاریخ متا بود و بخش های مختلف شرکت را تحت تأثیر قرار داد و تیم های استخدام و کسب و کار بیشترین تأثیر را داشتند.

در آن زمان، این شرکت گفت که توقف استخدام آن تا اوایل سال ۲۰۲۳، تنها با «تعداد کمی استثنا» ادامه خواهد داشت.

اگرچه متا به وضوح تنها شرکتی نیست که در سال گذشته اخراج را اعلام کرده است، اما یکی از معدود شرکت هایی است که اخراج های قبلی خود را گسترش داده است.

به عنوان مثال، آمازون در ابتدا اعلام کرد که ۱۰۰۰۰ کارمند خود را اخراج خواهد کرد، اما بعداً این رقم را به ۱۸۰۰۰ افزایش داد . علاوه بر این، Coinbase اخیراً ۹۵۰ کارمند خود را پس از اینکه در ژوئن گذشته ۱۱۰۰ کارمند خود را رها کرد، اخراج کرد .

این خبر در حالی منتشر می شود که متا امروز اعلام کرد که مدیر ارشد تجاری آن، مارن لوین، پس از ۱۳ سال حضور در این شرکت، از سمت خود کناره گیری می کند.

لوین در طول مدت حضورش در متا به عنوان اولین مدیر عامل در اینستاگرام و همچنین معاون سیاست عمومی جهانی فیس بوک بود.

متا گفت که در حرکت رو به جلو، نیکولا مندلسون و جاستین اوسوفسکی نقش های گسترده ای را به عنوان رهبران ارشد فروش و مشارکت خواهند داشت و به خاویر اولیوان مدیر ارشد اجرایی گزارش خواهند داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا