اخبار اینترنت

گوگل لنز اکنون می تواند شرایط پوستی را جستجو کند

به گزارش اپ خونه، گوگل لنز را بهبود می یابد، برنامه مبتنی بر بینایی کامپیوتری آن که اطلاعات مربوط به اشیایی را که شناسایی می کند، با ویژگی های جدید ارائه می دهد.

از امروز، لنز می‌تواند شرایط پوستی مشابه آنچه را که ممکن است روی پوست خود ببینید، مانند خال‌ها را نشان دهد.

آپلود یک عکس از طریق لنز، جستجوی تطابق بصری را آغاز می‌کند، که برای سایر بیماری‌های جسمی که ممکن است مطمئن نباشید چگونه با کلمات توصیف کنید (مانند برآمدگی روی لب، خط روی ناخن یا ریزش مو) نیز کارساز خواهد بود.

این یک قدم کوچکتر از برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی است که گوگل در سال ۲۰۲۱ برای تشخیص بیماری های پوست، مو و ناخن راه اندازی کرد.

این برنامه که برای اولین بار در اتحادیه اروپا عرضه شد، با موانعی برای ورود به ایالات متحده روبرو شد، جایی که باید توسط سازمان غذا و دارو تایید می شد. (گوگل از درخواست تایید خودداری کرد.)

جستجوی پوست Google Bard

با این حال، ویژگی لنز ممکن است برای افرادی که تصمیم می گیرند به دنبال مراقبت های پزشکی یا درمان های بدون نسخه باشند مفید باشد.

در جاهای دیگر، همانطور که قبلا در I/O اعلام شده بود، لنز در حال ادغام با Bard، تجربه چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل است.

کاربران می‌توانند تصاویر را در پیام‌های Bard خود بگنجانند و لنز در پشت صحنه کار می‌کند تا به Bard کمک کند آنچه را که نشان داده می‌شود درک کند.

به عنوان مثال، با نشان دادن عکسی از کفش‌ها و پرسیدن نام آن‌ها، Bard – که از تحلیل لنز مطلع شده است – با پاسخی برمی‌گردد.

این آخرین به‌روزرسانی برای Bard است، پاسخ گوگل به ChatGPT، زیرا گوگل مقدار فزاینده‌ای از منابع را در فناوری‌های هوش مصنوعی مولد سرمایه‌گذاری می‌کند.

همین هفته گذشته، گوگل قابلیتی را معرفی کرد که به Bard اجازه می‌دهد کدهای خود را در پس‌زمینه بنویسد، اجرا کند و آزمایش کند – توانایی برنامه‌نویسی و حل مسائل پیچیده ریاضی را بهبود می‌بخشد و در ماه مه، گوگل با Adobe همکاری کرد تا نسل هنری را به Bard بیاورد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا