اخبار اینترنت

گوگل ویژگی های جستجوی چندگانه و جستجوی درون ویدیویی را به هند می آورد

به گزارش اپ خونه، گوگل امروز اعلام کرد که ویژگی جستجوی چندگانه خود را – که به کاربران امکان می دهد با استفاده از تصاویر و متن جستجو کنند – را به هند می آورد.

این شرکت در رویداد Google for India خود در روز دوشنبه گفت که این ویژگی از امروز به زبان انگلیسی در دسترس خواهد بود و در تاریخ بعدی از هندی پشتیبانی خواهد کرد.

این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا از عکسی از الگوی لباس استفاده کنند و متنی مانند لباس اضافه کنند تا لباس‌هایی با آن الگو را جستجو کنند. Multisearch اولین بار در ماه آوریل اعلام شد و این شرکت آن را در ماه اکتبر در اختیار کاربران مستقر در ایالات متحده قرار داد.

جستجوی چندگانه به شما امکان می‌دهد عکس یا اسکرین‌شات بگیرید و متنی را به درخواست خود اضافه کنید – درست مانند اشاره به چیزی و پرسیدن سؤال در مورد آن.
🔜به چندین زبان هندی، شروع با هندی.#GoogleForIndia pic.twitter.com/ZtXKtnHsGD

— Google India (@GoogleIndia) 19 دسامبر ۲۰۲۲

این غول جستجو به طور جداگانه گفت که به کاربران امکان جستجو در ویدیوهای یوتیوب را نیز می دهد. این ویژگی که در اپلیکیشن جستجوی گوگل در دسترس خواهد بود، کاربران را قادر می‌سازد تا پس از ضربه زدن بر روی «جستجو در ویدیو» عبارتی را تایپ کنند. می توانید یک عبارت را جستجو کنید و نتایج به شما وقوع آن را در ویدیو نشان می دهد.

آیا با پرش به بخش خوب ویدیو مشکل دارید؟ 👀
▶ ──🔘── ۱۹:۱۹
ما در حال استفاده آزمایشی از قابلیت جستجو در ویدیوها در برنامه جستجوی تلفن شما هستیم. فقط با استفاده از ویژگی «جستجو در ویدیو» درخواست خود را تایپ کنید و دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید.#GoogleForIndia pic.twitter.com/G3KIhpO7ow

— Google India (@GoogleIndia) 19 دسامبر ۲۰۲۲

گوگل همچنین گفت که در حال بهبود تشخیص گفتار برای افرادی است که به دنبال جستارهای صوتی به زبان Hinglish هستند. به عنوان مثال، اگر کسی بپرسد “Sparrow ko Hindi mai kya Kehte Hai” (شما در هندی به گنجشک چه می گویید)، مدل قبلی این را به درستی تشخیص نداده است.

علاوه بر این، گوگل در حال حاضر به کاربران هند اجازه می دهد تا صفحات نتایج جستجو را به زبان انگلیسی و هندی به طور همزمان مشاهده کنند. اکنون، این شرکت قصد دارد سال آینده این را به زبان‌های تامیل، تلهگو، مراتی و بنگالی گسترش دهد.

این شرکت گفته است که برخی از این گزینه ها را به راحتی از طریق میانبرهای موجود در برنامه گوگل در iOS در دسترس قرار می دهد و در مرحله بعد آنها را به اندروید تعمیم می دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا