تکنولوژی

یک روند بزرگ CES 2023: تمام انرژی باتری، همه جا و همیشه

به گزارش اپ خونه،  در سالن های نمایشگاه CES در لاس وگاس ، یک دسته محصول در سراسر صفحه برجسته بود. تمرکز زیادی روی ذخیره سازی برق قابل حمل (و کمتر قابل حمل) وجود دارد.

اینها بیشتر از میانگین بسته‌های باتری یک یا دو بار شارژ تلفن شما هستند، از بسته‌های برق کوچک ساده گرفته تا نیروگاه‌های پیشرفته که می‌توانند به خورشیدی قابل حمل یا پشت بام متصل شوند، و بزرگ‌ترین نسخه‌ها می‌توانند انرژی کل خانه شما را تامین کنند.

کوچکترین نیروگاه های قابل حمل معمولاً دارای چند سوکت ۱۱۰ ولت و تعدادی سوکت USB و شاید یک پورت ۱۲ ولت فندک اتومبیل برای وسایل جانبی کوچک هستند. از آنجا، می تواند بسیار پیشرفته شود.

باتری‌های حالت جامد، برق ۲۴۰ ولت، پورت‌های شارژ بی‌سیم، قابلیت اتصال باتری‌های اضافی و امکان تغذیه از تعدادی منابع انرژی، از جمله برق شهری، خورشیدی، شارژرهای خودرو، و حتی شارژرهای سریع طراحی شده پیشرفته برای خودروهای برقی را داراست .

این یک کار احمقانه است که سعی کنیم همه چیزهایی را که در CES دیدیم به تصویر بکشیم، اما در اینجا چند مورد از نکات برجسته وجود دارد:

نوآوری های سفر به جلو EcoFlow

ماشین چمن زنی خودکار EcoFlow که با باتری کار می کند بیشتر شبیه یک ماشین RC جالب به نظر می رسد تا یک ماشین اصلاح حیاط مطمئن

EcoFlow چند سال پیش از ناکجاآباد بیرون آمد و خود را به عنوان یک بازیگر بسیار جدی در فضای برق قابل حمل تثبیت کرد.

در CES، این شرکت یک یخچال با باتری با یخ ساز، یک دستگاه قابل حمل، یک نسخه به روز شده از واحد تهویه مطبوع با باتری خود و تعدادی از نوآوری های دیگر را راه اندازی کرد.

با این حال، بزرگ‌ترین خبر امسال این است که در اواخر سال جاری سیستم‌هایی را برای سیستم‌های پشتیبان باتری کامل عرضه می‌کند.

باتری های حالت جامد یوشینو

یوشینو ادعا می کند که باتری های حالت جامد آن ایمن تر و پایدارتر از باتری های رقبای خود هستند

نیروگاه های قابل حمل یوشینو حول یک الکترولیت جامد جدید ساخته شده اند که جایگزین الکترولیت مایع حجیم و قابل اشتعال موجود در اکثر باتری های لیتیومی می شود.

این شرکت به من گفت که عملکرد را بهبود می بخشد و چگالی انرژی بالاتری ارائه می دهد. به عبارت دیگر در مقایسه با باتری‌های لیتیومی سنتی، همان مقدار نیرو در یک بسته کوچک‌تر و سبک‌تر جای می‌گیرد.

یکی از نمایندگان این شرکت ادعا کرد که می‌توانید با اسلحه به بسته باتری شلیک کنید بدون اینکه آتش بگیرد.

این شرکت همچنین پیشنهاد می‌کند که باتری‌های جدید سریع‌تر از باتری‌های قدیمی شارژ می‌شوند، تا ظرفیت ۸۰ درصد در کمتر از یک ساعت افزایش می‌یابد، و ادعا می‌کند که تا دو برابر قدرت در هر پوند باتری‌های لیتیومی سنتی می‌رسد.

قطعا یکی از مواردی است که باید مراقب آن بود. نیروگاه‌ها دارای پورت‌های زیادی هستند و پدهای شارژ بی‌سیم در بالای نیروگاه‌ها لمس بسیار خوبی هستند.

بلوتی کل خانه شما را نیرو می دهد

دقیقاً قابل حمل نیست، اما باز هم طوری طراحی نشده است

بزرگترین خبر بلوتی قدرت کامل آن در قالب B300S و سری اینورترهای منطبق بود . در استفاده معمولی، برق اصلی (یا آرایه خورشیدی) باتری ها را شارژ نگه می دارد.

هنگامی که برق قطع می شود، بسته های باتری مانند یک منبع تغذیه بدون وقفه برای کل خانه شما به داخل می پرند. شما می توانید برق را به همه چیز حفظ کنید یا دو مدار مجزا طراحی کنید. یکی با مدارهای برق ضروری (مثلاً یخچال، پخت و پز، و گرمایش/سرمایش) و دیگری با مدارهای کمتر ضروری (مثلاً ماشین لباسشویی و EV).

جشن زیاده‌روی زندور در اندازه‌های سردتر

همه چیز و سینک آشپزخانه را به یکباره تغذیه می کند

Zendure’s Superbase V واقعاً تعریف چیزی را که می‌توان «قابل حمل» در نظر گرفت، با وزن ۱۰۰ پوندی (۴۶ کیلوگرم) گسترده می‌کند، حداقل دارای یک دسته بیرون‌کش و چرخ‌های موتوری است که به شما کمک می‌کند آن را جابه‌جا کنید.

با این حال، پس از قرار گرفتن در موقعیت، تقریباً همه کارها را می‌تواند انجام دهد – دارای ۶.۴ کیلووات ساعت داخلی است. به طور کامل بارگیری شده است، این بیشتر از یک بسته باتری پایه تسلا مدل ۳ است، و این شرکت ادعا می کند که برای تامین انرژی یک خانواده معمولی برای یک هفته کافی است.

با بسته بندی ولتاژ ۱۲۰ و ۲۴۰ ولت، می تواند هم وسایل کوچک مانند یخچال و هم کالاهای خانگی بزرگتر مانند اجاق گاز القایی و خشک کن برقی لباس را تغذیه کند.

 با حداکثر توان ۱۲۰۰۰ وات، در صورت نیاز می توانید همزمان دو ماشین الکتریکی را با آن شارژ کنید. قیمت از ۳۱۰۰ دلار شروع می شود. به طور کامل با چهار باتری خارجی، شما به قیمتی معادل ۱۵۰۰۰ دلار نگاه می کنید.

Geneverse قیمت ها را پایین می آورد

HomePower 2 جدید Geneverse با قیمتی جذاب به بازار عرضه می شود

Geneverse توزیع گسترده ای در ایالات متحده دارد و در Walmart، Home Depot، Lowe’s، Costco، Sam’s Club و آنلاین در دسترس است. فهمیدن دلیل آن آسان است.

این شرکت دو نیروگاه جدید راه اندازی کرد. HomePower One دارای ظرفیت ۱۲۱۰ وات ساعت، توان نامی ۱۲۰۰ وات و ۲۴۰۰ وات برق است، در حالی که برادر بزرگتر آن HomePower Two دارای ظرفیت ۲۴۱۹ وات ساعت، توان نامی ۲۲۰۰ وات و ۴۴۰۰ وات برق است. هر دو دارای سه خروجی ۱۲۰ ولت، دو خروجی USB-C 100 واتی و دو سوکت شارژ سریع USB-A هستند.

هیچ یک از این آمارها واقعاً سر سوزن را تکان نمی دهد – اما قیمت این کار باعث می شود. هزینه ایستگاه برق کوچکتر ۱۵۰۰ دلار و بزرگتر ۲۵۰۰ دلار است. می توانید به ترتیب دو یا چهار پنل خورشیدی را به نیروگاه ها اضافه کنید و قیمت آن را به ۲۶۰۰ دلار یا ۴۸۰۰ دلار افزایش دهید.

با چنین قیمت‌هایی، قدرت پشتیبان‌گیری در خانه برای اکثر صاحبان خانه آغاز شده است. این شرکت در باتری‌ها نیز کوتاهی نکرد و فناوری باتری‌های با راندمان بسیار بالا LFP/LiFePO4 (لیتیوم آهن فسفات) را انتخاب کرد. اینها در واقع بسیار ایمن هستند و طول عمری در حدود ۳۰۰۰ چرخه شارژ را فراهم می کنند.

اشنایدر سیگنال می دهد که ذخیره باتری اینجا باقی مانده است

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برق خانگی وارد بازی شده است. اشنایدر شارژرهای EV، بسته‌های باتری، پنل‌های هوشمند جدید و موارد دیگر را در نمایشگاه CES امسال معرفی کرد

مدتی است که تعدادی استارت آپ را در فضای پنل خانه هوشمند دیده ایم. چیزی که جدید است، این است که پسران بزرگ در حال پیوستن به این سرگرمی هستند.

غول انرژی اشنایدر الکتریک که وارد میدان شده است نشان می دهد که ذخیره انرژی باتری برای خانه واقعاً شروع به ورود به جریان اصلی کرده است.

چرا این یک معامله بزرگ است؟ حدود ۴۰ درصد از تمام خانه ها در حال حاضر برای پانل های قطع کننده اصلی و سایر اجزای کلیدی برای برق خانگی به برند متکی هستند.

این شرکت با قابلیت کنترل برنامه، یک راه حل کاملاً جدید مدیریت انرژی را برای باتری های خانگی راه اندازی کرد، از جمله اینورتر خورشیدی پرقدرت، پنل های الکتریکی هوشمند، شارژرهای EV، همراه با تعدادی از ویژگی های اضافی.

حتی جایزه نوآوری CES را به خاطر مشکلاتی که در این راه داشت دریافت کرد. مشاهده شرکت‌های بزرگ‌تر تامین‌کننده برق که با راه‌حل‌های کاملاً یکپارچه وارد بازار می‌شوند، به این معنی است که کل صنعت به خوبی و واقعاً وارد مسابقات شده است.

دقیقاً چیزی نیست که بتوانید خودتان آن را نصب کنید، بلکه پیشگویی از چیزهایی است که در آینده نزدیک و متوسط ​​​​می آیند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا