فناوری اطلاعات

۳ بهترین آشکارسازهای دود مونوکسید کربن با باتری

مسمومیت با مونوکسید کربن اگر به موقع تشخیص داده نشود می تواند کشنده باشد. بدترین بخش این است که بی بو است و تشخیص آن را از طریق بو یا مزه دشوار می کند. CDC معتقد است که بیش از ۵۰۰ نفر به دلیل مسمومیت با مونوکسید کربن (CO) جان خود را از دست می دهند. به همین دلیل بسیار مهم است که یک آشکارساز مونوکسید کربن در خانه خود داشته باشید، به خصوص اگر از منابع انرژی جایگزین برای پخت و پز و برق استفاده می کنید. یک باتری به ترکیب اضافه کنید، و دستگاهی به دست می آورید که به کمترین مداخله دستی نیاز دارد.

بهترین آشکارسازهای مونوکسید کربن و دود که با باتری کار می کنند

بهترین چیز در مورد این آشکارسازهای مونوکسید کربن این است که وظیفه مضاعف تشخیص دود را نیز انجام می دهند. این واحدهایی که با باتری کار می کنند شما را از مشکل سیم کشی سخت آنها نجات می دهند.

این ردیاب ها گران نیستند و ممکن است شما را از موقعیت های بالقوه کشنده نجات دهند. بنابراین، اگر خانه شما هنوز ردیاب دود ندارد، در اینجا بهترین آشکارسازهای مونوکسید کربن و دود با باتری کار می کنند که باید بخرید.

بیایید آنها را بررسی کنیم. اما اول،

۱. آشکارساز دود و مونوکسید کربن Kidde

آشکارساز دود و مونوکسید کربن Kidde یکی از دستگاه های ارزان قیمت در این لیست است. همانطور که قبلا ذکر شد، این دستگاه با باتری کار می کند و می تواند مونوکسید کربن و دود را تشخیص دهد. بهترین بخش این است که دو سنسور را برای تشخیص آتش سوزی و شعله های سریع در کنار هم قرار می دهد. که آن را برای اکثر خانه ها ایده آل می کند. عمر باتری آن طولانی است و یک بار تعویض باتری ممکن است سال ها قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورد. اگر اعداد صحبت کنیم، این آشکارساز حدود ۳ وات برق مصرف می کند.

جالب توجه است که آشکارسازهای دود Kidde تا ۱۰ سال عمر می کنند. همراه با هشدار معمولی و اعلان های صوتی است. با این حال، اگر به دلیل قطع یا افزایش برق خاموش شود، با یک هشدار صوتی آتش سوزی یا هشدار به شما هشدار می دهد. صدای زنگ به قدری زیاد است که می توانید آن را حتی زمانی که در خواب هستید بشنوید.

طراحی باتری دار آن را برای آپارتمان های اجاره ای که نمی خواهید دیوارهای خشک سوراخ کنید یا کابل های برق بلند نصب کنید عالی می کند. این دستگاه دارای یک حالت تست است که در آن می توانید اثربخشی آشکارساز دود و مونوکسید کربن را آزمایش کنید.

این آشکارساز دی اکسید کربن و دود Kidde در آمازون محبوب است و بیش از ۳۰۰۰۰ رتبه بندی کاربر را به اعتبار خود دارد و بیشتر آن جنبه مثبت دارد. افراد Spruce آن را آزمایش کردند و متوجه شدند که آن را همانطور که انتظار می رفت کار می کند. آنها با اسپری کردن یک اسپری مو (آئروسل شبیه دود) در نزدیکی آن آزمایش کردند و زنگ هشدار سریعاً هشدار داد که آتش سوزی را احساس می کند.

این آشکارساز دود و مونوکسید کربن Kiddie یک خرید خوب با قیمت مقرون به صرفه دارد. اما خرید چند واحد به صورت عمده ممکن است پرهزینه باشد.

۲. زنگ هشدار X-Sense SC06

یکی دیگر از آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن که با باتری کار می کند، ردیاب X-Sense است. ویژگی برجسته این دستگاه، سنجش سریع آن و این واقعیت است که می تواند به راحتی با دیگر آشکارسازهای SC06 بدون برنامه تلفن متصل شود. تنها با یک حسگر – فوتوالکتریک – برای تشخیص وجود آتش سوزی در حال دود ارائه می شود. سنسور یونیزاسیون برای تشخیص شعله های سریع یا هشدار صوتی ندارد.

ویژگی که آن را از همتایان خود متمایز می کند زمان پاسخگویی سریع آن است. دود و سایر گازها از طرفین وارد می شوند و افراد در MB Reviews دریافتند که SC06 در حدود ۱۸ ثانیه در طول آزمایش دود آنها پاسخ می دهد. در عین حال با زدن دکمه Test روی شکم دستگاه می توانید غلظت مونوکسید کربن را در صفحه اصلی مشاهده کنید. اگر دستگاه غلظت مونوکسید کربن را بالای ۳۰ پی پی ام بالاتر از دوره تعیین شده خود تشخیص دهد، زنگ هشداری را به صدا در می آورد تا به شما هشدار دهد.

این ردیاب دود با باتری دارای یک باتری غیر قابل جابجایی است که حدود ۱۰ سال عمر می کند.

سنسور مونوکسید کربن به این معنی است که X-Sense SCo6 دارای فرم فاکتور گسترده ای است و کمی در سقف شما برجسته می شود. همانطور که گفته شد، نصب آن کار آسانی است. اگر پایه به درستی نصب شده باشد، مشکلی نخواهید داشت. در عین حال، این آشکارسازهای دود X-Sense می توانند با دیگر آشکارسازهای SCo6 جفت شوند، بنابراین کل خانه شما را پوشش می دهند.

تا اینجای کار، در نردبان محبوبیت بالا قرار دارد زیرا کاربران عمر باتری و نصب آسان آن را ستایش می کنند.

۳. اولین هشدار SCO501CN-3 هشدار دود و مونوکسید کربن بی سیم

ردیاب دود First Alert SCO501CN-3 گران‌ترین زنگ هشدار در این لیست است، اما شما یک بسته سه تایی دریافت می‌کنید که یک معامله بسیار منظم است. بهترین های هر دو دنیا را ترکیب می کند و یک آشکارساز دود و CO را به خانه می آورد که با صدا هشدار می دهد و همچنین به دیگر آشکارسازهای دود متصل می شود تا یک شبکه ایمنی بی سیم ایجاد کند. و این تمام نیست. هنگام تنظیم این آلارم ها می توانید مکان را در آن برنامه ریزی کنید.

جالب اینجاست که در هنگام سقوط مکان را اعلام می‌کند و در نتیجه ثانیه‌های ارزشمندی را در شکار برای هشدار دود مناسب ذخیره می‌کند. علاوه بر این، راه اندازی آن یا برنامه ریزی مکان در هر یک از این آشکارسازهای دود، علم موشکی نیست.

این دو نوع سنسور – یونیزاسیون و حسگر فوتوالکتریک را با هم ترکیب می کند. اینها می توانند ذرات بزرگ و کوچک را در صورت آتش سوزی شناسایی کنند. از سوی دیگر، از حسگر الکتروشیمیایی مونوکسید کربن برای تشخیص وجود CO در هوا استفاده می کند. هنگامی که افراد در MB Reviews SCO501CN-3ST را در سرعت خود قرار دادند، متوجه شدند که وقتی آئروسل را از فاصله ۲ فوتی اسپری کردند، در ۲۲ ثانیه پاسخ می دهد.

کیفیت ساخت نسبت به قیمت مناسب است. اگر در بازار به دنبال دود متصل و آشکارساز دود و مونوکسید کربن با باتری هستید، نمی توانید با این یکی اشتباه کنید.

هوشیار باشید

اینها برخی از بهترین آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن با باتری بودند که می توانید بخرید. اکثر این دستگاه ها دارای دکمه تست هستند. شما باید آلارم ها را به صورت دوره ای آزمایش کنید (اگر از توصیه های USFA پیروی کنید، ماهی یک بار). با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که نباید از آتش برای آزمایش این آلارم‌ها استفاده کنید، زیرا ممکن است هشدار را در معرض گزارش هشدارهای نادرست (به دام افتادن دود در داخل) قرار دهد. عاقلانه است که از اسپری مبتنی بر آئروسل برای آزمایش اثربخشی هشدار استفاده کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا