فناوری اطلاعات

۵ بهترین تصفیه کننده هوای هوشمند برای آلرژی

هنگامی که کیفیت هوای داخل خانه شما عالی نیست، سرمایه گذاری در یک دستگاه تصفیه هوا بهترین راه حل بعدی است. این دستگاه ها ذرات مضر موجود در هوا را از بین می برند و شوره حیوانات خانگی و ذرات گرد و غبار شناور را از هوا حذف می کنند که باید به آلرژی شما کمک کند. آیا می‌توانید ویژگی‌های هوشمند را به این لوازم خانگی که قبلاً جالب هستند اضافه کنید؟ خوب، این همان چیزی است که امروز در این پست در مورد توصیه های خود برای بهترین تصفیه کننده های هوای هوشمند برای آلرژی ها بحث خواهیم کرد.

اما قبل از اینکه جلوتر برویم، اجازه دهید تأکید کنیم که دستگاه های تصفیه هوا فقط می توانند با برخی آلرژن ها مقابله کنند. به عنوان مثال، اکثر دستگاه های تصفیه هوا می توانند با شوره حیوانات خانگی و ذرات گرد و غبار شناور مقابله کنند و آنها را از هوا حذف کنند. با این حال، بیشتر تصفیه‌کننده‌ها نمی‌توانند با آلرژن‌هایی مانند گرده یا کنه‌های گرد و غبار مقابله کنند، زیرا این مواد سنگین هستند و روی هوا شناور نمی‌شوند.

گفته می‌شود، تصفیه‌کننده‌های هوا سپر مناسبی در برابر آلاینده‌های رایج و آلرژن‌ها هستند و لایه‌ای از محافظت را فراهم می‌کنند.

بنابراین، بیایید برخی از بهترین تصفیه کننده های هوای هوشمند برای آلرژی را بررسی کنیم. اما اول،

۱. Levoit Core 400S

  • پوشش: ۴۰۳ فوت مربع | HEPA: آره
  • کنترل برنامه: اپلیکیشن VeSync Link، Google Assistant، Amazon Alexa

Levoit Core 400S یکی از تصفیه کننده های هوای مقرون به صرفه برای اتاق های متوسط ​​تا استاندارد است. این تصفیه کننده هوای ساده می تواند اتاقی به مساحت حدود ۴۰۰ فوت مربع را پوشش دهد. این دستگاه با Amazon Alexa و Google Assistant سازگار است که به شما امکان می دهد دستگاه را از طریق دستورات صوتی کنترل کنید. این یک فرآیند فیلتراسیون سه لایه، از جمله یک پیش فیلتر، یک لایه کربن و یک فیلتر هپا H13 True را به همراه دارد. این فیلترها می توانند با گرد و غبار، پرزهای شناور، دود و گرد و غبار میکروسکوپی مقابله کنند.

کاربران از این تصفیه کننده هوا برای کمک به آلرژی های آنها با پاک نگه داشتن هوا از گرد و غبار و شوره حیوانات تمجید کرده اند. سر و صدا ندارد و تا زمانی که آن را در حال کار نگه دارید، هوا باید صاف باشد.

دارای نمایشگر LED مناسبی است که میزان ناخالصی موجود در هوا را نشان می دهد. و می‌توانید پس از اتصال دستگاه تصفیه‌کننده به دستیار هوشمند دلخواه، نمایشگر را خاموش یا از طریق دستورات صوتی ساده قفل کنید. ویژگی‌های هوشمند این تصفیه‌کننده هوا برای آلرژی‌ها ممکن است به اندازه برخی از محصولات خانه هوشمند دارای ویژگی‌های زیادی نباشد، اما شما از انعطاف‌پذیری کنترل برخی از ویژگی‌ها از طریق برنامه همراه روی گوشی هوشمند خود برخوردار هستید. برای مثال، می‌توانید برنامه‌هایی را برای روشن/خاموش کردن دستگاه در برنامه ایجاد کنید.

این Levoit Core 400S برای اتاق‌های کمی بزرگ‌تر مناسب است و عملکرد مؤثر و ماهیت کاربری آسان آن را به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است. بیش از ۱۰۰۰۰ نظر کاربر در آمازون دارد. بهترین بخش این است که فیلتر داخلی حدود یک سال قبل از نیاز به تعویض دوام می آورد.

به طور خلاصه، اگر می‌خواهید بهترین معامله برای پول خود را بدون کاهش عملکرد داشته باشید، Levoit Core 400S انتخاب خوبی است.

۲. Coway Airmega AP-1512HHS

  • پوشش: ۷۸۸ فوت مربع | HEPA: آره
  • کنترل برنامه: اپلیکیشن موبایل IoCare و Amazon Alexa

اگر می خواهید ظاهر Core 400S را به دلیل طراحی معمولی آن داشته باشید، باید Coway Airmega AP-1512HHS را بررسی کنید. این دستگاه تصفیه هوا Coway شبیه یک آیپاد نانو غول پیکر است. و با وجود ظاهر مدرن، برچسب قیمت بالایی ندارد. و عملکرد قابل اعتماد و موثر آن را از سایر دستگاه های موجود در همان قیمت جدا می کند.

Coway AP-1512HH دارای سه فیلتر است: یک پیش فیلتر، یک خوشبو کننده و یک فیلتر GreenHEPA. و این دومی مسئول مقابله با آلاینده های هوا مانند گرد و غبار ریز، دود و سایر ذرات ریز معلق در هوا است. اگر اعداد و ارقام صحبت کنیم می تواند تا ۹۹.۹۷ درصد از ذرات معلق در هوا را پاک کند. از طرف دیگر، پیش فیلتر کپک، شوره حیوانات خانگی و موهای شناور انسان را از بین می برد.

این با الکسا و برنامه داخلی IoCare سازگار است و از طریق Wi-Fi و نه بلوتوث متصل می شود. تا زمانی که یک شبکه Wi-Fi قوی در خانه خود دارید، احتمال اینکه بتوانید تصفیه کننده هوا را از طریق دستورات صوتی یا برنامه تلفن هوشمند کنترل کنید، وجود دارد. کنترل های هوشمند جامع نیستند. می توانید صفحه نمایش را کنترل کنید، آن را با دستورات صوتی روشن/خاموش کنید یا سلامت فیلتر را بررسی کنید. و این در مورد آن است.

Coway AP-1512HH یک ماشین بی صدا است و حتی با سرعت کامل هم باعث ایجاد اغتشاش نمی شود. این دستگاه دارای یک حالت سازگار با محیط زیست فوق العاده است که دستگاه را در حالت صرفه جویی در مصرف انرژی اجرا می کند و در عین حال هوای اطراف را پاک می کند.

این تصفیه کننده Coway مورد پسند کاربران خود است و بیش از ۱۹۰۰۰ رتبه بندی کاربر در آمازون دارد. برای تمیز کردن هوای اطراف اتاق کارآمد است و بسیاری از کاربران متوجه تفاوت فاحش در واکنش‌های آلرژیک خود، به‌ویژه واکنش‌های مربوط به حیوانات خانگی شده‌اند.

۳. تصفیه کننده هوا هانیول HPA8350B

  • پوشش: ۴۶۵ فوت مربع | HEPA: آره
  • کنترل برنامه: اپلیکیشن موبایل IoCare و Amazon Alexa

دستگاه تصفیه هوای هانیول HPA8350B یک تصفیه کننده هوشمند است و می تواند با همه چیز از ذرات ۰.۳ میکرونی و کپک گرفته تا VOC ها، گازها و بوی بد مبارزه کند. فیلتر HEPA واقعی می تواند با باکتری ها و ویروس ها نیز مقابله کند. برخلاف اتصال Wi-Fi، HPA8350B دارای اتصال بلوتوث است و با Amazon Alexa یا Google Assistant سازگار نیست.

گفته شد، اگر در اطراف آن هستید، می توانید تصفیه کننده را کنترل کنید. اگر با اعداد صحبت کنیم، تا زمانی که در یک خط دید مستقیم ۳۰ فوتی باشید، می‌توانید به کنترل‌های تصفیه‌کننده دسترسی داشته باشید. با کمال تعجب، این برنامه وضعیت نزدیکی شما به تصفیه کننده را نشان می دهد. اکنون می توانید به حالت خودکار بروید یا آن را از طریق تلفن خود خاموش کنید.

شایان ذکر است که این دستگاه تصفیه هوای هوشمند Honeywell HPA8350B یکی از قابل اعتمادترین عملکردهای موجود در بازار است. ترکیبی از سه فیلتر تضمین می کند که هوای اطراف شما تمیز و عاری از آلاینده ها و آلرژن ها مانند گرده، شوره حیوانات خانگی و ذرات گرد و غبار شناور است. این یک تنظیم اختصاصی هشدار آلرژن دارد که به شما در مورد سطح گرده و کپک در اتاق هشدار می دهد.

افراد Breathe Quality این دستگاه را در اتاقی به مساحت ۲۰۰ فوت مربع به مدت یک ساعت کار کردند و می‌توانست ۹۹.۹۵ درصد هوا را تمیز کند. برای ثبت، این تصفیه کننده هوشمند Honeywell می تواند اتاق های بزرگتر تا ۴۶۵ فوت مربع را پوشش دهد.

Honeywell HPA8350B بدون محدودیت نیست. یکی، آرام نیست. دویدن با سرعت کامل می‌تواند حواس‌تان را پرت کند، به‌خصوص اگر سبک می‌خوابید.

۴. تصفیه کننده Dyson Cool TP07

  • پوشش: ۸۰۰ فوت مربع | HEPA: آره
  • کنترل برنامه: Dyson Link و Google Assistant

Dyson به دلیل طراحی های خلاقانه خود نام خوبی برای خود دست و پا کرده است و تصفیه کننده Cool TP07 یکی از جدیدترین ارتقاء دستگاه های تصفیه هوای بلند آن است. ویژگی برجسته آن طراحی محصور شده است که اطمینان حاصل می کند که هوای تصفیه شده را به اطراف منتقل می کند. TP07 ترکیبی از فیلتر HEPA و فیلتر کربن را در خود جای داده است. و این ترکیب هم آلاینده ها و هم بوی بد را از بین می برد. و تا ۳۵۰ درجه می چرخد ​​و برای اتاق های بزرگتر مناسب است. بهترین بخش این است که تعویض فیلترها آسان است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه پایین را فشار دهید.

این یک تصفیه کننده هوشمند است و اتصال Wi-Fi را روی میز به ارمغان می آورد. اگر اتصال Wi-Fi قوی است، می توانید آن را از راه دور کنترل کنید، چه در گوشه دیگری از خانه خود باشید و چه از دفتر خود.

اپلیکیشن Dyson Link به شما امکان می دهد سرعت فن را کنترل کنید، حالت فن را تغییر دهید یا حتی آن را روشن/خاموش کنید. و این تمام نیست. همچنین می توانید آمار هوای کیفیت هوای اطراف آن را مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌توانید با اتصال آن به Google Assistant دستورات صوتی را به ترکیب اضافه کنید.

فیلترها به خوبی هوا را از شر آلاینده های خطرناک پاک می کنند. دایسون فیلتر HEPA را تا ۹۹.۹۵ درصد از میکرون ها را تا ۰.۱ میکرون تمیز می کند. و لایه کربن مسئول مقابله با VOCهای خطرناک، بوهای بد و سایر گازهای هوا است. دستگاه تصفیه هوا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا هوای اتاق را به طور کامل تمیز کند و در حالت خودکار بهترین عملکرد را دارد.

اما، تصفیه کننده Dyson Cool TP07 یکی از محصولات گران قیمت است. برای به دست آوردن آن باید مبلغ قابل توجهی را خرج کنید. همین امر در مورد فیلترهای جایگزین نیز صادق است.

گفته می شود، تعداد زیادی ویژگی دریافت می کنید. به عنوان مثال، می تواند در هر جهتی که شما انتخاب می کنید بچرخد و اپلیکیشن گوشی هوشمند درب بسیاری از ویژگی ها را باز می کند. مهمتر از آن، یکی از بهترین محصولات برای دور نگه داشتن هوای داخل خانه از آلرژن ها و آلاینده ها است.

۵. Coway Airmega 400S

  • پوشش: ۱۵۶۰ فوت مربع | HEPA: آره
  • کنترل برنامه: اپلیکیشن موبایل IoCare و Amazon Alexa

در نهایت، ما Coway Airmega 400S را در لیست خود داریم. مانند دستگاه تصفیه هوای هوشمند Dyson در بالا، این نیز یکی از تصفیه کننده های هوای برتر است. و اگر شما یا یکی از اعضای خانه تان به یاد دارید که بینی حساسی داشته باشید، این یکی بهترین انتخاب شماست. ویژگی برجسته این دستگاه طراحی غیر متعارف و پوشش بسیار زیاد آن (تقریبا دو برابر TP07) است. همانطور که ممکن است گمان کرده باشید، فیلترهای آن برای از بین بردن دود، گرده و گرد و غبار بسیار عالی عمل می کنند.

افرادی که در Gear Lab این تصفیه کننده هوشمند را آزمایش کردند و غلظت دود و سایر ذرات را در عرض ۳۰ دقیقه از ۱۵۰۰ به ۲۲۰ کاهش دادند. و ۳۰ دقیقه دیگر طول کشید تا آن را به ۲ کاهش دهیم. اکنون، این قابل توجه است.

این تصفیه کننده بی صدا است و حتی در بالاترین حالت، بعید است که حواس شما به صدا پرت شود. با این حال، اگر خواب سبکی دارید، تغییر به حالت خودکار این کار را انجام می دهد. در حالی که با Amazon Alexa یا Google Assistant سازگار نیست، برنامه همراه به شما کمک می کند حالت ها را تغییر دهید. با این حال، ویژگی هوشمند داخلی بر کنترل برنامه برتری دارد زیرا تصفیه کننده هوا می تواند بسته به کیفیت هوا خود را روشن/خاموش کند.

می‌تواند مساحت بزرگی به وسعت ۱۵۶۰ فوت مربع را پوشش دهد. اگر می‌خواهید بهترین تصفیه‌کننده برای مقابله با آلرژی شما به شوره حیوانات خانگی یا گرد و غبار شناور (از جمله موارد دیگر) باشد، نمی‌توانید با این یکی اشتباه کنید.

هوای اطراف را تصفیه کنید

اینها برخی از تصفیه کننده های هوای هوشمند برای آلرژی بودند. مجدداً، ما می خواهیم تأکید کنیم که این دستگاه های مفید فقط می توانند برخی از انواع آلرژی ها را برطرف کنند. دستگاه‌های تصفیه هوا معمولاً انرژی کمی مصرف می‌کنند و حتی اگر آن‌ها را ۲۴×۷ کار کنید، نباید شاهد افزایش شدید قبض آب و برق خود باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا