فناوری اطلاعات

۵۵ طرح پژوهشی و فناورانه وارد مسیر حمایت و تجاری‌سازی شد

به گزارش «نبض فناوری»، با هدف توسعه محصولات ایران‌ساخت، خدمات و دستیابی به دستاوردهای یکپارچه، ۵۵ طرح پژوهشی ترکیبی از چند پایان نامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی، در مرحله، اجرا قرار گرفت.

این تعداد از طرح های پژوهشی ترکیبی در قالب چندین مرحله فراخوان های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی از سوی کمیته تخصصی داوری تصویب و در مرحله اجرا قرار گرفت.

طرح های پیشنهادی محققان دراین فراخوان‌ها شامل ترکیبی از حداقل دو پایان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است که در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری و خدمات شناختی و در چارچوب اولویت ­های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال می کنند.

حمایت از طرح‌ها و مراکز پژوهشی

در پی چندین مرحله فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در قالب طرح های دسته «ج» افزایش هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی و در راستای تحقق اهداف مصوب درحوزه علوم شناختی بیش از ۱۰۰ طرح پژوهشی محققان، اساتید، پژوهشگران و متخصصان از مراکز و موسسات آموزش علمی و تخصصی در ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد تصویب قرار گرفت که تاکنون چهل و پنج ایده و طرح پیشنهادی به اتمام رسیده است.

طرح های مصوب در این فراخوان ها در حوزه های روانشناسی، آموزش و پرورش و زبانشناسی، علوم اعصاب، مدل‌سازی و نگاشت مغز، مدیریت، روانشناسی و آزمون ارزیابی از سوی محققان و پژوهشگران در سطح کشور در حال اجرا است.

ستاد علوم شناختی در راستای سیاست های تلاش می کند با حمایت از طرح های پژوهشی، زمینه ترویج دانش، تولید فن آوری و خدمات شناختی در کشور را مهیا کرده و انگیزه فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم و فن آوری های شناختی‌ تقویت و گسترش یابد.

حمایت یک میلیارد ریالی از پژوهش‌ها

طرح­ های پژوهشی و توسعه فن آوریدر قالب فرخوان حمایت از طرح های دسته به ویژه در حوزه علوم پایه، در صورت مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می­ گیرند.

براساس سیاست های راهبردی و اهداف این ستاد، برای تشویق محققان به مشارکت فعال تر در حوزه دانش شناختی امسال میزان حمایت از طرح های دسته ج تا سقف یک میلیارد ریال افزایش یافته است.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نوزدهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی به منظور افزایش هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی از علاقه مندان و محققان در مراکز دانشگاهی و تخصصی برای فعالیت در حوزه علوم شناختی دعوت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا