فناوری اطلاعات

۶ بهترین میکروفن دوربین برای ولاگ که باید بخرید

وبلاگ نویسی به طور فزاینده ای محبوب می شود زیرا افراد بیشتری زندگی خود را در YouTube به عنوان نوعی محتوا نشان می دهند. اگر شما هم قصد راه اندازی یک کانال وبلاگ نویسی را دارید یا می خواهید کیفیت محتوای خود را بهبود ببخشید، یکی از ضروری ترین لوازم جانبی مورد نیاز شما میکروفون دوربین است.

بهترین میکروفون دوربین برای وبلاگ نویسی

یک ویدیوی خوب با کیفیت تصویر و صدا مشخص می شود. بنابراین، اگر وبلاگ های شما در بخش صوتی کمبود دارند، وقت آن رسیده است که یک میکروفون خوب تهیه کنید. بسته به بودجه و میزان استفاده شما، لیستی از بهترین میکروفون های دوربین برای وبلاگ نویسی را گردآوری کرده ایم.

قبل از اینکه به میکروفون ها بپردازیم، در اینجا مقالات دیگری وجود دارد که ممکن است برای شما جالب باشد –

با وجود این موضوع، در اینجا همه توصیه‌های میکروفون برای دوربین شما وجود دارد.

۱. میکروفون ویدئویی Movo VXR10 با پایه شوک

در اینجا یکی از مقرون به صرفه‌ترین میکروفون‌های دوربین برای وبلاگ‌نویسی آورده شده است. به دوربین شما وصل می‌شود و به پایه کفش سرد تعبیه می‌شود تا بتوانید بسته به چیزی که ضبط می‌کنید، به سمت خود یا در جهت مخالف قرار بگیرید. شما یک پایه شوک دریافت می‌کنید که در صورت راه رفتن یا دویدن با دوربین همراه با شیشه جلوی گربه مرده برای کاهش صدای باد مفید است.

Movo VXR10 در اصل یک میکروفون شاتگان برای ولاگ است. از آنجایی که این میکروفون روی دوربین است، در عکس‌های شما قابل مشاهده نخواهد بود و نباید نگران هر نوع سیم یا کابلی باشید که در کادر خود آویزان است. این یک ظاهر حرفه ای در هنگام فیلمبرداری ارائه می دهد. این برند دو کابل در اختیار شما قرار می دهد – یکی برای اتصال میکروفون به دوربین و دیگری برای اتصال آن به تلفن هوشمند. این مطمئناً مفید است.

بررسی ها می گویند که این میکروفون صدا را از فاصله ۲۰ فوتی به خوبی ضبط می کند که خوب است. با این حال، در حذف نویز محیط خیلی خوب نیست، بنابراین اگر در موقعیت‌های پر سر و صدا قرار می‌گیرید، ممکن است صدای بیرونی را بشنوید. اگر به‌دنبال یک میکروفون ارزان‌قیمت برای ولوگ هستید، این گزینه مناسبی است. همچنین می توانید از آن برای ضبط صدا از طریق گوشی خود استفاده کنید.

۲. میکروفون روی دوربین فشرده VideoMicro Rode

این یک میکروفون دیگر است اما این بار از Rode، یکی از مشهورترین برندهای صنعت. Rode VideoMicro روی یک مکانیسم ضربه‌گیر نصب می‌شود که سپس به پایه کفش سرد دوربین شما متصل می‌شود. این میکروفون در صورت اتصال به دوربین از خود جک ۳.۵ میلی‌متری برق می‌گیرد و از این رو، به باتری اضافی نیاز ندارد.

اگر دوربین را برای مدت طولانی در دست بگیرید، می‌توانید میکروفون‌های بزرگ را بچسبانید و از این رو، ناراحت‌کننده باشد. برای نفی این موضوع، Rode VideoMicro کوچک و سبک است و زیاد بیرون نمی‌زند. پایه ضربه‌گیر هنگام ولاگ کردن مفید است، زیرا ممکن است در حین ضبط در حال قدم زدن یا دویدن باشید.

یک بادگیر در جعبه دریافت می کنید که به ضبط در فضای باز کمک می کند. طبق بررسی ها، حذف نویز حتی در محیط های با باد بسیار چشمگیر است. با این حال، صدا به گفته برخی از کاربران واضح نیست. با این حال، با توجه به اندازه، کار نسبتا خوبی را انجام می دهد. اگر حرفه ای هستید که از یک میکروفون موجود به یک میکروفون بهتر حرکت می کنید، ممکن است بخواهید به آن نگاه نکنید. برای مبتدیانی که می خواهند میکروفن دوربین vlog داشته باشند خوب است.

۳. میکروفون Sennheiser MKE 200 برای دوربین ها و گوشی ها

Sennheiser برند دیگری است که از نظر محبوبیت در فضای صوتی رشد کرده است. میکروفون جهت دار MKE 200 این برند یکی از بهترین میکروفون ها برای وبلاگ نویسی YouTube با بودجه کم است. این یک طراحی منحصر به فرد دارد که شبیه میکروفون شاتگان معمولی شما نیست. پایه تعلیق در خود میکروفون تعبیه شده و سپس به یک پایه کفش سرد که بالای دوربین شما قرار می گیرد وصل می شود.

جدا از ظاهر متفاوت و داشتن کیفیت صدای عالی و شفاف، یکی از مزیت های اصلی میکروفون سنهایزر این است که هر دو کابل TRS و TRRS را در جعبه دارد که به این معنی است که می توانید آن را به دوربین یا تلفن هوشمند خود برای ضبط وصل کنید. vlogs اگر از هر دو دستگاه عکس بگیرید، این یک موهبت الهی است زیرا به دو میکروفون مختلف نیاز ندارید.

کل محفظه میکروفون از فلز ساخته شده است تا ظاهر و پرداختی عالی داشته باشد. با توجه به قیمت، صدایی که از این دوربین در حین فیلم‌برداری یا عکس‌برداری دویدن و تیراندازی دریافت می‌کنید، طبق بررسی‌ها چشمگیر است. با این حال، حذف نویز به اندازه Rode VideoMicro موثر نیست. بنابراین، شما باید سم خود را از اینجا انتخاب کنید.

۴. میکروفن خازنی استریو ۲۴ سانتی متری Audio-Technica PRO

Audio-Technica PRO 24-CM یک میکروفون کندانسور با پیکربندی XY است. این به این معنی است که برخلاف میکروفون‌های شاتگان استاندارد که صدا را از جهتی که هدف قرار گرفته‌اند دریافت می‌کنند، این میکروفون برای دریافت صدا از همه جهات طراحی شده است. در حالی که این می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند، اما اگر با گروهی از افراد ضبط می کنید، می توان آن را ویژگی خوبی در نظر گرفت.

از نظر طراحی و ظاهر، این میکروفون از Audio-Technica مشابه اکثر میکروفون های این لیست است. دارای یک پایه تعلیق است که روی شیار کفش سرد دوربین شما قرار می گیرد. میکروفون یک جلوه صدای فراگیر استریو ارائه می دهد که منحصر به فرد است. اگر در اتاقی با چند نفر هستید و می خواهید همه آنها را ضبط کنید، این می تواند گزینه خوبی باشد.

البته این یک نقطه ضعف هم دارد. از آنجایی که میکروفن صدا را از همه جهات ضبط می‌کند، اگر در فضای باز عکس می‌گیرید، صداهایی مانند بوق ماشین‌ها یا صحبت کردن افراد دیگر را نیز ضبط خواهید کرد. اگر یک وبلاگ نویس مسافرتی هستید که بیشتر ویدیوها را در فضای باز در محیط های شلوغ ضبط می کنید، پیشنهاد می کنیم یک میکروفون شاتگان مانند Sennheiser یا Rode داشته باشید که فقط در یک جهت ضبط می کند.

۵. سیستم میکروفون بی سیم دو کاناله Rode Wireless GO II

بسیار خوب، ما اکنون به بخش بی سیم با Rode Wireless Go II رسیده ایم. این میکروفون بدون شک یکی از محبوب ترین میکروفون ها در بین سازندگان یوتیوب به دلیل تطبیق پذیری و راحتی است. اگرچه از جنبه گران قیمت، یک میکروفون کاملا بی سیم با دو فرستنده و یک گیرنده دریافت می کنید. گیرنده به دوربین شما متصل می شود و در بالا نصب می شود. سپس، می‌توانید میکروفون را بر روی خود گیره دهید و شروع به ضبط کنید.

مزیت میکروفون بی سیم این است که می توانید صدا را در حالی که از دوربین دور هستید ضبط کنید. اگر از میکروفون شاتگان استفاده می کنید، باید نزدیک دوربین باشید و میکروفون رو به شما باشد. با این حال، با یک میکروفون بی سیم مانند Rode Wireless Go II، اینطور نیست. از آنجایی که ۲ کانال وجود دارد، اگر بیشتر اوقات چندین نفر در قاب خود داشته باشید، گزینه خوبی است.

این واقعیت که Rode Wireless Go II در بین سازندگان محتوا بسیار محبوب است، کیفیت صدای خوب را ثابت می کند. البته این محصول کاملی نیست. از آنجایی که بی سیم است با باتری کار می کند. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که در حین ضبط، آب میوه شما تمام نمی شود.

علاوه بر این، برخی از کاربران به دلیل فرکانس عملکرد میکروفون، تداخل هایی را گزارش کرده اند که برخی از دوربین ها به صدا وارد می شوند. پیشنهاد می کنیم قبل از برداشتن میکروفون، چند ویدیوی یوتیوب از کار با دوربین خاص خود را تماشا کنید.

سوالات متداول برای میکروفون دوربین برای وبلاگ نویسی

۱. آیا برای وبلاگ نویسی به میکروفون خارجی نیاز دارم؟

میکروفون تعبیه شده در دوربین شما ممکن است برای ضبط صدا به بهترین شکل ممکن کافی نباشد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک میکروفون خارجی برای وبلاگ نویسی تهیه کنید. یک میکروفون اختصاصی صدای شما را در عین کاهش نویز پس‌زمینه افزایش می‌دهد.

۲. آیا می توانم از میکروفون گوشی خود برای ضبط صدا در حین ولاگ استفاده کنم؟

هنگام ولاگ کردن با دوربین خود می توانید از میکروفون تلفن خود برای ضبط صدا استفاده کنید. با این حال، بعداً باید هنگام ویرایش ویدیو که ممکن است کمی پیچیده شود، آنها را ادغام کنید.

۳. کدام نوع میکروفون برای وبلاگ نویسی بهترین است؟

میکروفون شاتگان یا میکروفون لاو بی سیم به طور کلی بهترین گزینه برای وبلاگ نویسی است.

ضبط صدای واضح

همانطور که قبلا ذکر شد، صدا نقش مهمی در ویدیوهای شما دارد. بنابراین، اگر می خواهید کیفیت را بهبود ببخشید، یک میکروفون دوربین برای وبلاگ نویسی تهیه کنید. شما می توانید هر میکروفون دلخواه خود را بر اساس میزان استفاده و میزان پولی که می خواهید در محتوای خود سرمایه گذاری کنید، از این لیست انتخاب کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا