استارتاپ

Airtable که آخرین ارزش آن ۱۱ میلیارد دلار برای نرم افزار بدون کد خود بود، بیش از ۲۵۰ کارمند را اخراج کرد

به گزارش اپ خونه، چند روز پیش، Airtable یادداشتی در مورد اینکه چگونه کارگران اخراجی می توانند از Airtable برای جستجوی شغل استفاده کنند، منتشر کرد.

در این پست آمده است: «این موضوع نامطلوب سال ۲۰۲۲ بود – اخراج کارکنان ».

به نظر می رسد هر فصل موج جدیدی از کاهش ها را آغاز می کند. در همین حال، شرکت‌ها نگرانی‌های مشابهی را از افزایش تورم، تهدید احتمالی رکود اقتصادی و نیاز به ثبات در زمان‌های آشفته عنوان می‌کنند. “برای روح هایی که امسال شغل خود را از دست دادند، این بلاتکلیفی ظالمانه دیگری است که باید بر آن غلبه کنند.”

(به روز رسانی: اخراج به صورت داخلی در کنار یک خروج اجرایی اعلام شد. سخنگوی تأیید کرد که مدیر درآمد Airtable، مدیر ارشد مردمی و مدیر ارشد محصول همه راه خود را از شرکت جدا کرده اند و امروز اجرایی شد.)

اکنون، کارکنان Airtable با همین احساس روبرو هستند. آخرین بار که ارزش آن ۱۱ میلیارد دلار بود، رهبر بدون کد امروز دوری از اخراج را انجام داده است که بر حدود ۲۵۴ کارمند در توسعه کسب و کار، مهندسی و سایر تیم ها تأثیر می گذارد. سخنگوی شرکت می‌گوید که Airtable به استخدام برای نقش‌های «از لحاظ استراتژیک مهم» ادامه می‌دهد و ۲۰ درصد از کارکنان امروز تحت تأثیر قرار گرفتند.

منابع می گویند، افرادی که تحت تأثیر اخراج امروز Airtable قرار گرفته اند، حداقل ۱۶ هفته حقوق پایان کار، تسریع در تخصیص حقوق صاحبان سهام و برای کسانی که ویزا دارند، از یک مشاور مهاجرت پشتیبانی خواهند کرد. به کارکنان این فرصت داده شد تا با یک رهبر در شرکت، به دنبال اخبار، ۱:۱ ملاقات کنند.

در ایمیلی که توسط TechCrunch به دست آمد و اولین بار توسط ردیاب Layoffs.fyi مشاهده شد، موسس و مدیر عامل Airtable، به نام Howie Liu  گفت که این شرکت از یک محصول پذیرفته شده از پایین به شرکتی تبدیل خواهد شد که برنامه های متصل را به شرکت های بزرگتر می آورد.

لیو در ایمیل نوشت: «ما به سرعت در چند جبهه گسترش یافته و اجرا شده ایم. در آن زمان، من معتقد بودم که می‌توانیم با موفقیت همه آنها را به طور موازی دنبال کنیم . با این حال، با نگاهی دقیق به تلاش‌های خود در محیط فعلی بازار، تیم‌هایی را شناسایی کرده‌ایم که بهترین موقعیت را برای به دست آوردن فرصت در سازمان دارند تا تمرکز، همسویی و مسئولیت‌پذیری کامل را در اجرای خود به ارمغان بیاوریم.»

این چشم انداز بخشی از دلیل صحبت TechCrunch با لیو در ماه اکتبر بود، زیرا Airtable رویکرد یکپارچه تر و برنامه های متصل خود را اعلام کرد. سپس، این کارآفرین به دور ۷۳۵ میلیون دلاری سری F خود از سال ۲۰۲۱ اشاره کرد که دلیل خوش شانسی است که Airtable توانسته است در میان رکود سرمایه خوبی داشته باشد.

لیو در مصاحبه ای گفت: «ما بیش از اندازه کافی باند برای رسیدن به سودآوری و سپس مقداری داریم. ما یک شرکت خصوصی هستیم، بنابراین برای نشان دادن نتایج کوتاه‌مدت سودآوری تحت فشار نیستیم – بنابراین بسیار بسیار خوش‌شانس هستیم که تحت فشار زیادی قرار نگرفته‌ایم و هرگز از این بابت خوشحال نمی‌شویم، اما من فکر کنید این موقعیت منحصر به فردی را به ما می دهد [برای استخدام استعدادها].»

در یادداشت داخلی امروز، لیو مجدداً تأکید کرد که Airtable به خوبی با حروف بزرگ نوشته شده است، اما لحن کمی تغییر کرده است و افزود که «سازمان ناب بودن در مواقع عدم اطمینان اقتصادی اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند». یک سخنگو اضافه کرد که تمام سرمایه های Airtable از سری F آن “هنوز دست نخورده است.”

این شرکت نشان می‌دهد که این اخراج کمتر یک تلاش ناامیدانه برای گسترش باند پرواز بوده و بیشتر حرکتی بوده است تا شرکت را با آنچه واقعاً کار می‌کند هماهنگ کند. یکی از سخنگویان گفت که بخش شرکتی آن، که اکثریت درآمد Airtable را تشکیل می دهد، سال به سال بیش از ۱۰۰ درصد رشد می کند. حرکت محصول امروز دقیقاً در این گروه دو برابر شده است.

تمام این سال پر از اخراج‌های فنی بود، اما سه ماهه پایانی به‌ویژه عظیم بوده است زیرا فشار اقتصاد کلان به شرکت‌های خصوصی در مراحل آخر رسیده است. دیروز، Plaid اعلام کرد که به طور رسمی ۲۰٪ از کارکنان خود را کاهش می دهد، حدود یک ماه پس از آن که یکی از ارزشمندترین فین تک ها، Stripe، به اندازه ۱۴٪  از نیروی کار خود را کاهش داد.

ایلان ماسک پس از خرید پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، حدود ۵۰ درصد از نیروی کار توییتر را کاهش داد که یکی از بزرگترین اخراج‌ها از نظر درصدی است که از ابتدای همه‌گیری رخ داده است.

مانند سایرین، Airtable استراتژی تجاری کمتر و متمرکزتری را برای ورود به سال جدید در نظر گرفته است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا