اخبار اینترنت

Apple Music Classical اکنون در اندروید در دسترس است

به گزارش اپ خونه، Apple Music Classical اکنون در فروشگاه Google Play در دسترس است و برنامه غول فناوری برای موسیقی کلاسیک را برای کاربران اندرویدی با اشتراک Apple Music یا Apple One ارائه می کند. پرتاب اولین بار توسط ۹to5Mac مشاهده شد .

در سال ۲۰۲۱، اپل سرویس پخش موسیقی کلاسیک Primephonic را خریداری کرد و اعلام کرده بود که قصد دارد در آینده یک برنامه موسیقی کلاسیک راه اندازی کند.

Apple Music Classical اولین بار در اوایل سال جاری در ماه مارس در آیفون عرضه شد . قابل ذکر است که راه اندازی اندروید این برنامه قبل از انتشار یک برنامه بهینه شده برای iPad و Mac انجام می شود.

در حال حاضر بیش از ۵ میلیون آهنگ در برنامه موجود است، همچنین بیش از ۵۰ میلیون نقطه داده با ویژگی های داده ۲۰۰۰۰+ آهنگساز، بیش از ۱۱۵۰۰۰ اثر منحصر به فرد و بیش از ۳۵۰۰۰۰ حرکت را داراست.

این داده ها به مشترکین Apple Music کمک می کند تا از طریق موتور جستجوی تخصصی این برنامه که برای موسیقی کلاسیک ساخته شده است، موارد ضبط شده را در کاتالوگ بیابند.

هنگامی که اپل نسخه آیفون این برنامه را راه اندازی کرد، غول فناوری توضیح داد که آثار کلاسیک دارای حرکات و آهنگ های متعدد هستند، در حالی که قطعات معروف صدها ضبط با ارکسترها، رهبران و تک نوازان مختلف دارند.

علاوه بر این، بسیاری از آهنگسازان طبقه بندی کاتالوگ ویژه خود را دارند، به این معنی که جستجوی موسیقی کلاسیک باید با توجه به این پیچیدگی ها متفاوت باشد.

کاربران می توانند با استفاده از ترکیب کلمات کلیدی که شامل آهنگساز، اثر، شماره اثر، رهبر ارکستر، هنرمند، ساز و یا حتی نام اثر است، آثار را جستجو کنند.

به‌علاوه، وقتی یک اثر را در برنامه جستجو می‌کنید، همه ضبط‌های مرتبط با آن و همچنین عملکرد «انتخاب ویرایشگر» را که دست‌چین شده است، پیدا خواهید کرد.

این احتمال وجود دارد که اپل نسخه اندروید برنامه را قبل از نسخه های بهینه شده برای iPad و Mac راه اندازی کرده باشد زیرا Primephonic قبلاً یک برنامه برای اندروید دارد و Apple Music Classical جدید احتمالاً جایگزین آن خواهد شد.

نسخه اندروید این برنامه به اندروید ۹ یا بالاتر نیاز دارد و در سراسر جهان در جایی که Apple Music ارائه می شود، به استثنای چین، ژاپن، کره، روسیه و تایوان در دسترس است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا