فناوری اطلاعات

AWS با Avalanche شریک می شود تا راه حل های بلاک چین را برای شرکت ها و دولت ها مقیاس کند

به گزارش اپ خونه، این دو شرکت به طور انحصاری به TechCrunch گفتند که خدمات وب آمازون (AWS) با Ava Labs، شرکتی که لایه ۱ بلاک چین بهمن را ایجاد می کند، برای کمک به مقیاس پذیری بلاک چین در بین شرکت ها، موسسات و دولت ها شریک شده است.

هاوارد رایت، معاون و رئیس جهانی استارت آپ ها در AWS ، به TechCrunch گفت: «با نگاه به آینده، وب ۳ و بلاک چین اجتناب ناپذیر است.

هیچ کس نمی تواند زمان، تاریخ یا سه ماهه ای را که قرار است اتفاق بیفتد و جریان اصلی خواهد بود بگوید، اما ما چرخه های رشد را قبلاً دیده ایم. به نظر می رسد سرعت این یکی در حال افزایش است و ما فقط هیجان زده هستیم که بخشی از این هستیم.

این مشارکت قصد دارد راه‌اندازی و مدیریت گره‌ها در Avalanche را برای افراد آسان‌تر کند و در عین حال با هدف دادن قدرت و انعطاف‌پذیری بیشتر به شبکه برای توسعه‌دهندگان، تلاش می‌کند.

AWS از زیرساخت‌های Avalanche و اکوسیستم برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) همراه با استقرار گره‌ها با یک کلیک، از طریق بازار خود پشتیبانی می‌کند.

این وابستگی همچنین شامل لابراتوار آوا می‌شود که به AWS Activate می‌پیوندند ، برنامه‌ای که به استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان در مراحل اولیه کمک می‌کند تا در پلتفرم آن شروع به کار کنند.

جان وو، رئیس آوا لبز، به TechCrunch گفت:

«برای ما این به معنای چیزهای زیادی است. ما بیش از ۵۰۰ برنامه کاربردی در زنجیره داریم و دوست داریم تجربه بهتری به آنها بدهیم و اکنون یک مشارکت واقعی داریم که می‌توانیم آن را به برنامه Activate هدایت کنیم. علاوه بر این، کاربران ما همیشه به دنبال تجربه بهتری هستند. گره با یک کلیک روشی باورنکردنی برای انجام آن است.»

تعدادی از بلاک چین ها در حال حاضر از AWS برای تامین انرژی شبکه های خود استفاده می کنند – طبق وب سایت آن، حدود ۲۵ درصد از کل بار کاری اتریوم در جهان بر روی AWS اجرا می شود .

رایت گفت که این فناوری به خودی خود «اصولاً آگنوستیک» است و از تمام پروتکل‌های بلاک چین پشتیبانی می‌کند، اگرچه این اولین مشارکت بنیادی AWS با بلاک چین است.

آوا Labs قصد دارد استقرار Subnet خود را به عنوان یک سرویس مدیریت شده به بازار AWS اضافه کند، بنابراین افراد و موسسات می توانند به راحتی زیر شبکه های سفارشی خود را راه اندازی کنند.

زیرشبکه‌ها بخشی از راه‌حل مقیاس‌پذیری Avalanche هستند که ترافیک را از بلاک‌چین اصلی منحرف می‌کنند و به پروژه‌ها اجازه می‌دهند توکن اصلی خود، AVAX را به اشتراک بگذارند، در حالی که بلاک چین‌های لایه ۱ یا لایه ۲ خود را ایجاد کنند.

وو گفت: “این شروع چیزی بسیار بسیار بزرگتر است”، و افزود که زیرشبکه ها به توسعه دهندگان اجازه می دهند “بلاک چین خود، یک بلاک چین کامل، را به راحتی در آمازون بچرخانند.”

وو گفت که سه ماهه گذشته، Avalanche شروع به توسعه پنج تا شش زیر شبکه زنده کرد. اما در مرحله تست شبکه، بیش از ۱۰۰ زیرشبکه وجود دارد که «حداقل» طی شش تا ۱۲ ماه آینده مستقر خواهند شد.

“ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن این مشارکت با صدها زیرشبکه هستیم که امسال راه‌اندازی می‌شوند […] بنابراین من در مورد آنچه که می‌تواند باشد هیجان‌زده هستم، نه فقط آنچه که هست.»

رایت این احساس را تکرار کرد: «وقتی Activate times بهمن را در Subnet ضرب می‌کنید، چیزی دارید که یک لحظه مهم است. من فکر می‌کنم بلاک‌چین [فناوری] به یک امر رایج تبدیل می‌شود و در بازار ما توسط توسعه‌دهندگان استفاده می‌شود.»

رایت گفت، آوا لبز همچنین به عضویت شبکه شریک AWS (APN) تبدیل شده است و به شرکت اجازه می دهد تا پیشنهادات خود را در AWS با بیش از ۱۰۰۰۰۰ شریک در بیش از ۱۵۰ کشور جهان راه اندازی کند.

[APN] با Ava Labs و Avalanche سوخت جت برای بلاک چین و ارزهای دیجیتال است که دسترسی را برای تمام گوشه های جهان دموکراتیک می کند.

رایت به اشتراک گذاشت: « بیش از ۲۰۰۰۰۰ استارت آپ از درهای ما عبور کردند، بنابراین ما می دانیم که برتری چگونه به نظر می رسد. این [از جمله] Netflix، Uber و Airbnb است – آنها عمودی‌ها را دوباره تعریف کرده‌اند و ما این جسارت را داریم که فکر کنیم دیگران [مثل آنها] از جمله آوا در آنجا حضور دارند.»

امین گون سیرر، موسس و مدیر عامل آوا لبز، به TechCrunch گفت:

«ما هنوز در مراحل اولیه ساخت شرکت ها و دولت ها بر روی زنجیره هستیم. سیرر افزود، اما سرعت این ابتکارات اکنون سرعت می‌گیرد که Avalanche و AWS راه‌حل کامل‌تر و قابل اعتمادتری را برای نیازهای خود ارائه می‌دهند.»

با این گفته، اندازه این شبکه می تواند به طور قابل توجهی دامنه دسترسی شرکت مبتنی بر رمزارز و توسعه دهندگان آن را که بر روی بلاک چین آن ساخته شده اند، افزایش دهد.

رایت گفت: “فناوری و قابلیت های زیربنایی چیزی است که ما در تلاش هستیم تا با جان و تیمش از آن بهره ببریم.” “برای سهولت و دسترسی برمی گردد.”

وو فکر می‌کند که «سهولت و دسترسی» که هر دو AWS و Avalanche قصد دارند از طریق مشارکت ارائه دهند، تنها پذیرش را تسریع می‌کند.

وو گفت: “بسیاری از توسعه دهندگان و کارآفرینان جدیدتر متقاطع از web2 به web3 هستند، این دیگر افراد سخت افزار web3 نیستند. و من فکر می‌کنم که با آن‌ها، آن‌ها در حال حاضر تجربه خوبی با آمازون دارند و داشتن Activate و Avalanche فقط کار را برای کراس اوور آسان‌تر می‌کند و یک شتاب‌دهنده و تقویت‌کننده برای آن خواهد بود.”

این دو شرکت همچنین در رویدادهایی برای کارآفرینان و توسعه‌دهندگان از طریق Avalanche Summit، Avalanche Creates و هکاتون‌ها همکاری می‌کنند تا به سازندگان در ساخت بلاک چین کمک کنند.

ما آرزو داریم که شرکای بلندمدت استراتژیک باشیم. رایت گفت: این یک عامل متمایز کننده و انگیزشی برای ما است.

بنابراین، مکمل زیرشبکه‌ها و Activate ما فکر می‌کنیم زمان عالی، فرصتی عالی است و متواضعانه فکر می‌کنیم که به سال‌ها در زمان نگاه می‌کنیم و این زمان قابل توجهی برای گسترش بلاک چین است.

در مورد آینده AWS؟ رایت گفت که قصد دارد “به توسعه دهندگان و شرکا نزدیک تر باشد.” “نه فقط یک دفتر مرکزی در سیاتل […]، ما سعی می کنیم این را به هفت کودک ضرب المثل در یک گاراژ در جایی بیاوریم و با شرکای با ارزشی مانند آوا نزدیک تر و زیرک تر خواهیم بود.”

رایت گفت: «ما می‌خواهیم همه چیزی را که ممکن است به کار ببریم.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا