استارتاپ

Bitwarden استارت آپ Passwordless.dev را خریداری می کند تا به شرکت ها کمک کند تا کاربران بدون رمز عبور را احراز هویت کنند

به گزارش اپ خونه، پلتفرم مدیریت رمز عبور منبع باز Bitwarden اولین خرید شناخته شده خود را انجام داده است و یک استارت آپ نوپا در سوئد به نام Passwordless.dev را ایجاد کرده است که در کمک به توسعه دهندگان برای ادغام فناوری احراز هویت بدون رمز عبور در نرم افزار خود تخصص دارد.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که رقیب ۱Password و LastPass، Bitwarden ، اولین بودجه خارجی خود را از زمان آغاز به کار آن در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد و ۱۰۰ میلیون دلار از PSG و Battery Ventures تضمین کرد. این شرکت همچنین در آن زمان فاش کرد که یک دور سری A که قبلاً فاش نشده بود را در سال ۲۰۱۹ مطرح کرده بود.

مشکل رمز عبور

مشابه سایر خدمات مدیریت رمز عبور، Bitwarden طراحی شده است تا ایجاد خودکار رمزهای عبور غیرقابل حدس زدن را برای افراد و شرکت‌ها آسان‌تر کند و همه آنها را در یک انبار امن ذخیره کند.

همه چیز در مورد کمک به مردم برای عدم استفاده مجدد از رمز عبور قابل پیش بینی یکسان در تمام خدمات آنلاین خود است.

با این حال، نکته کلیدی فروش Bitwarden این است که منبع باز است – یا حداقل منبع در دسترس است، به این معنی که شفافیت کامل را در پایگاه کد نوید می دهد، در حالی که به جامعه اجازه می دهد تا در توسعه ویژگی های جدید مشارکت و کمک کند.

اکنون، Bitwarden به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی روند رو به رشد در حوزه امنیت آنلاین است، روندی که به دنبال ارسال رمزهای عبور به کتاب‌های تاریخ است – به هر حال گذرواژه‌های به خطر افتاده مسئول بیشتر نقض‌های امنیتی تجاری هستند .

در واقع، یک فشار هماهنگ به سمت احراز هویت بدون رمز عبور در سراسر چشم انداز فناوری وجود داشته است.

سال گذشته، اپل، گوگل و مایکروسافت در پشتیبانی از استاندارد ورود بدون رمز عبور جدید به نام WebAuthn شریک شدند ، در حالی که اپل به طور جداگانه ویژگی جدیدی به نام Passkey را معرفی کرد که به افراد اجازه می‌دهد از دستگاه اپل خود برای ورود به سرویس‌های آنلاین بدون رمز عبور استفاده کنند.

در جاهای دیگر، استارت‌آپ‌های بدون رمز عبور مانند Hypr ، Magic و Stytch دلارهای VC را برای تقویت تلاش‌های مربوطه جذب کرده‌اند.

Bitwarden، به نوبه خود، در حال حاضر برخی از پشتیبانی از احراز هویت بدون رمز عبور، مانند لاگین های بیومتریک برای برنامه های خود Bitwarden را ارائه می دهد ، در حالی که از کلیدهای امنیتی دو عاملی فیزیکی (۲FA) مانند YubiKey نیز پشتیبانی می کند.

اما Bitwarden با قرار دادن Passwordless.dev زیر بال خود، می‌خواهد کار توسعه‌دهندگان را آسان‌تر کند تا هوشمندهای ورود بیومتریک بومی را در نرم‌افزار خود وارد کنند، در حالی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا برنامه‌های موجود خود را که در حال حاضر به گذرواژه‌ها متکی هستند، مدرن‌سازی کنند.

Passwordless.dev که در سال ۲۰۲۰ در خارج از سوئد تأسیس شد، از زمان آغاز به کار تا حد زیادی تحت رادار پرواز کرده است. اما این شرکت APIهای ساخته شده بر روی WebAuthn را ارائه می دهد ، یک استاندارد وب که توسط اتحاد FIDO و کنسرسیوم وب جهانی (W3C) برای پشتیبانی از ورود رمز عبور ایمن ایجاد شده است.

Passwordless.dev اساساً آوردن WebAuthn به نرم افزار با چند خط کد را برای توسعه دهندگان آسان تر می کند و بسیاری از هزینه ها و پیچیدگی های موجود در معرفی احراز هویت بدون رمز عبور را به نرم افزار کاهش می دهد.

Passwordless.dev به شرکت ها اجازه می دهد تا در عرض چند دقیقه احراز هویت بدون رمز عبور را پیاده سازی کنند

 Bitwarden یک سرویس بتا جدید به نام Passwordless.dev توسط Bitwarden راه اندازی کرده است که به هر توسعه دهنده شخص ثالث اجازه می دهد تا فناوری ورود به سیستم بیومتریک مانند Touch ID، Face ID و Windows Hello را در برنامه های خود جاسازی کند.

مایکل کراندل، مدیرعامل Bitwarden در ایمیلی به TechCrunch توضیح داد: «این کار باعث صرفه‌جویی هفته‌ها در اجرای رمز عبور انجام‌شده توسط خودتان می‌شود».

شرکت‌ها همچنین دارای برنامه‌های کاربردی تجاری هستند که هنوز برای احراز هویت به گذرواژه‌ها متکی هستند و می‌خواهند تجربه‌های بدون رمز عبور را به کاربران ارائه دهند.

Bitwarden Passwordless.dev به آنها کمک می کند تا به سرعت ویژگی های WebAuthn و احراز هویت بدون رمز عبور را به این برنامه ها اضافه کنند.

Passwordless.dev توسط Bitwarden در دوره اولیه آزمایشی خود در سه ماهه اول ۲۰۲۳ رایگان خواهد بود و پس از آن شرکت اعلام کرد که برنامه های پولی را ارائه می دهد که سطوح خاصی از استفاده و ویژگی ها را پوشش می دهند.

در حالی که Bitwarden میزان پرداختی برای استارت آپ یا تعداد کارمندان خود را به عنوان بخشی از معامله فاش نمی کند، اما تأیید کرد که Passwordless.dev در طول دو سال اخیر هیچ کمک مالی خارجی جذب نکرده است. به احتمال زیاد باعث شکست بانک برای خرید نشده است.

Bitwarden همچنین به TechCrunch تأیید کرد که Passwordless.dev مستقل از سایر محصولات Bitwarden به توسعه دهندگان ارائه می شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا