نرم افزار موبایل

Bluesky ابزارهای کنترل خودکار، لیست کاربران و تعدیل را ارائه می کند

به گزارش اپ خونه، Bluesky ، استارت آپی که با هدف ایجاد یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز برای استفاده در توییتر/X به وجود آمد، می گوید که شروع به استقرار ابزارهای ایمنی جدید برای کمک به تعدیل محتوا در شبکه از طریق اتوماسیون کرده است.

اگرچه این شرکت هنوز در نسخه بتای خصوصی است، اما این شرکت قبلاً در ماه‌های اخیر به سرفصل مسائل مربوط به تعدیل محتوا تبدیل شده است، زیرا در ابتدا تهدید به مرگ یک عضو را ممنوع نکرد و حتی متوجه نشد که برخی از افراد در حال ایجاد حساب‌هایی با توهین‌های نژادی در خود هستند.

اکنون، این شرکت از طریق پستی از حساب ایمنی Bluesky می‌گوید که در حال راه‌اندازی «ابزار خودکار پیشرفته‌تر» است که برای پرچم‌گذاری محتوایی که دستورالعمل‌های انجمن آن را نقض می‌کند، طراحی کرده است.

محتوای پرچم‌گذاری‌شده می‌تواند توسط تیم نظارتی Bluesky برای تصمیم‌گیری نهایی بررسی شود.

در این پست آمده است: «ما  این مورد را تکرار می‌کنیم تا ابزار ها بتوانند محتوای توهین‌آمیز، هرزنامه، و غیره را بدون اینکه هیچ کاربری در ابتدا ببیند، بررسی کنند.»

علاوه بر این، این شرکت گفت که این امکان را نیز به کاربران اضافه می کند تا پست های خود را برای محتوای دارای برچسب اشتباه گزارش کنند تا به تیم نظارت کمک کند برچسب های نادرست را برطرف کنند.

Bluesky همچنین راه اندازی سایر ویژگی های جدید از جمله لیست های کاربر (لیست های عمومی کاربران) و لیست های تعدیل (لیست هایی را که برای قطع یا مسدود کردن بسیاری از کاربران به طور همزمان ایجاد می کنید) تبلیغ کرد.

به‌علاوه، امکان همگام‌سازی تنظیمات برگزیده اعتدال کاربران بین دستگاه‌ها و حذف برچسب‌های محتوای بزرگسالان از پست‌هایی که حاوی تصاویر نیستند، اضافه شده است.

فراتر از اعتدال، Bluesky در حال توسعه ویژگی دیگری است که X قبلاً ارائه می‌کند: توانایی کنترل افرادی که می‌توانند به پست‌های شما پاسخ دهند.

برای مثال، کاربران به زودی می‌توانند پاسخ‌ها را فقط به افرادی که دنبال می‌کنند یا کاربرانی که در یک لیست خاص هستند محدود کنند.

این شبیه به ویژگی X موجود است که به کاربران امکان می‌دهد پاسخ‌ها را به افرادی که دنبال می‌کنند، حساب‌های تایید شده یا فقط آن دسته از حساب‌هایی که با نام ذکر شده است محدود کنند.

علی‌رغم این تغییرات، برخی از کاربران Bluesky همچنان از قابلیت تنظیم حساب‌های خود به صورت خصوصی حمایت می‌کنند – ویژگی که پس از اعلام بلواسکی که یک رابط وب عمومی را راه‌اندازی می‌کند که به کاربران بدون دعوت به شبکه امکان می‌دهد این توانایی را افزایش دهند، به آن نیاز بیشتری دارند.

برای مرور پست ها این امر باعث تقاضا برای یک نوع حساب خصوصی و فقط برای دوستان، مشابه X شد، زیرا بسیاری از کاربران نمی‌خواستند پست‌هایشان در دسترس جهانیان باشد.

دیگران درخواست توانایی حذف فالوورها را دارند و از Bluesky می‌خواهند تا حساب‌هایی را که دستورالعمل‌های شرکت را نقض می‌کنند، به طور کامل مسدود کند.

اگرچه بسیاری از کاربران به صورت شفاهی علاقه خود را به جایگزینی برای X ابراز کرده اند که اعتدال محتوا و ایمنی کاربر را در اولویت قرار می دهد، یکی از این رقبا، Pebble، نشان داد که اقدامات ایمنی به تنهایی یک نقطه فروش نیست.

این استارت آپ به اندازه کافی پایگاه کاربران خود را افزایش نداد و در ماه اکتبر تعطیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا