نرم افزار موبایل

Catchup یک برنامه ساده برای یادآوری به خودتان است که با دوستان و عزیزان خود تماس بگیرید

به گزارش اپ خونه، در عصر رسانه های اجتماعی، ممکن است احساس کنید که با دوستان و خانواده خود همگام هستید، اما واقعیت این است که “لایک کردن” پست های آنها به معنای تماس مستقیم برای سلام کردن و بررسی نحوه انجام آن نیست.

اینجاست که یک اپلیکیشن تازه راه اندازی شده به نام Catchup می تواند کمک کند. هدف این ابزار ساده این است که به شما کمک کند لحظات ارتباط خود را عمدی تر کنید، بنابراین در نهایت از افرادی که به آنها اهمیت می دهید جدا نشوید.

Catchup که در iOS راه اندازی شد توسط کریس لی ، رئیس طراحی Sprig ساخته شد ، که می گوید این ایده از مشکلی الهام گرفته شده است که او در تمام دوران بزرگسالی خود داشته است . او اغلب فراموش می کند که با دوستان و خانواده خود در ارتباط باشد زیرا خواسته های فوری از زمان خود را بر تعهدات بلندمدت خود اولویت می دهد.

«من دوستان و خانواده ای دارم که در جای دیگری زندگی می کنند. ماه‌ها و حتی سال‌ها بدون صحبت کردن ما می‌گذرند. اینطور نیست که من برای آنها ارزش قائل نیستم – این افراد برای من بسیار مهم هستند – اما متوجه شدم که به طور طبیعی یادم نمی آید که در تماس باشم و در میان سایر مواردی که می‌دانم، دیده‌ام که این مسئله به ظاهر تاکتیکی باعث ایجاد اختلاف یا حتی درگیری در روابط دوستانه شده است.»

لی متوجه شد که این مشکل یک مشکل رایج است و گفت که بررسی این موضوع در تحقیقات جدید جامعه‌شناختی، که سال گذشته توسط نیویورک تایمز پوشش داده شد، تایید می‌شود ، که نشان می‌دهد مردم تمایل دارند چقدر دوستان دوست دارند با آن ها  تماس گرفته شود.

آنها دریافتند که در بیش از ۱۲ آزمایشی که محققان انجام دادند، کسانی که تماس را آغاز کردند به طور قابل توجهی دست کم گرفتند که چقدر از آن استقبال می شود.

برای استفاده از Catchup، دوستان و خانواده‌هایی را انتخاب می‌کنید که می‌خواهید به خاطر بسپارید تا با آن‌ها در تماس بمانید و می توانید هر چند وقت یک‌بار می‌خواهید حضور داشته باشید، وقتی صحبت می‌کنید یا ملاقات می‌کنید، برای علامت‌گذاری مناسبت و پیگیری تعداد دفعات حضورتان ضربه بزنید.

این برنامه تعداد دفعات ثبت نام و تاریخ تولد مخاطبین خود را یادداشت می کند – بنابراین لازم نیست برای این یادآوری به فیس بوک متکی باشید.

او می گوید که لی یک ماه پیش نسخه بتا Catchup را منتشر کرد. حدود ۲۰۰۰ آزمایش کننده آن را امتحان کردند و متوجه شدند که واقعاً با آنها طنین انداز شده است و داستان هایی را با لی درمیان گذاشتند که چگونه به آنها کمک می کند تا در روابط خود عمدی تر شوند.

این برنامه به شما اجازه می دهد تا آن را به صورت رایگان برای حداکثر دو مخاطب امتحان کنید.

با این حال، برای به دست آوردن تجربه کامل، یک خرید درون‌برنامه‌ای ۸ دلاری، قفل مخاطبین، اعلان‌ها و ویجتی نامحدود را برای صفحه اصلی شما باز می‌کند که به شما یادآوری می‌کند که باید به زودی با چه افرادی تماس بگیرید.

ابزارهای ساده و تک منظوره که ویژگی‌ها را با یک بار خرید باز می‌کنند، در اپ استور امروزی که بسیاری از توسعه‌دهندگان به اشتراک‌ها روی آورده‌اند، نادر هستند. به همین دلیل، Catchup یک نفس تازه است.

لی معتقد است، به نوعی، این یک برنامه اجتماعی بهتر از برنامه‌هایی است که «رسانه‌های اجتماعی» نامیده می‌شوند.

«من احساس می‌کنم هدف اصلی بسیاری از فناوری‌هایی که امروزه استفاده می‌کنیم – تلفن‌ها، تلفن‌های هوشمند، اینترنت – برقراری ارتباط با مردم است. اما به نظرم می رسد که در حالی که ما راه های زیادی برای برقراری ارتباط با مردم داریم، فناوری ما واقعاً به ما کمک نکرده است که عادت انجام این کار را عمیقاً ایجاد کنیم. بنابراین هدف من از برنامه این است.»

او می‌افزاید: «من به آن به‌عنوان فناوری اجتماعی فکر می‌کنم، اما به نحوی که کاملاً با رسانه‌های اجتماعی سنتی متفاوت است.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا