فناوری اطلاعات

Chrome for Android اکنون به شما امکان می‌دهد جلسه ناشناس خود را قفل کنید

به گزارش اپ خونه، کروم در حال ارائه به‌روزرسانی برای کاربران اندروید است که به آن‌ها اجازه می‌دهد هنگام خروج از برنامه، جلسات ناشناس خود را با یک رمز عبور یا اطلاعات بیومتریک قفل کنند.

این ویژگی مدتی است که برای کاربران iOS در دسترس بوده است، اما اکنون برای افرادی که از کروم در اندروید استفاده می کنند در دسترس است.

کاربران می‌توانند این ویژگی را با رفتن به تنظیمات Chrome > حریم خصوصی و امنیت و روشن کردن کلید «قفل کردن برگه‌های ناشناس هنگام بستن کروم» فعال کنند.

بنابراین دفعه بعد که کاربر از Chrome خارج می شود، جلسه ناشناس او به طور خودکار قفل می شود. برای باز کردن قفل برگه‌های ناشناس، می‌توانید از قفل بیومتریک گوشی مانند باز کردن قفل اثر انگشت یا کد قفل استفاده کنید.


این ویژگی هنگام جستجوی موضوعی که نمی‌خواهید در توصیه‌ها یا سابقه شما نمایش داده شود، به خوبی کار می‌کند.

از آنجایی که گوگل به تازگی این ویژگی را آغاز کرده است، ممکن است حتی اگر از آخرین نسخه استفاده می کنید، به روز رسانی برای شما در دسترس نباشد.

در این صورت، می‌توانید «chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android» را تایپ کنید و پرچم را فعال کنید تا قفل ویژگی را فوراً باز کند.

به عنوان بخشی از یک به‌روزرسانی گسترده‌تر، گوگل اعلام کرد که ویژگی بررسی ایمنی خود را نیز به‌روزرسانی می‌کند تا توصیه‌های شخصی‌سازی‌شده‌تری را برای کاربران درباره مجوزهایی که با سایت‌های خاص به اشتراک گذاشته‌اند ارسال کند.

به عنوان مثال، اگر سایتی اعلان های زیادی ارسال می کند، بررسی ایمنی از شما می خواهد تنظیمات دسترسی به اعلان ها را تغییر دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا