اخبار اینترنت

CTRL+C، CTRL+V: گوگل سازمان ضد اعتماد هند را به کپی کردن کل بندهای تصمیم اتحادیه اروپا متهم کرد

به گزارش اپ خونه ..گوگل ادعا کرده است که مقامات ضد انحصار هند در مورد سوء استفاده گوگل از تسلط بر بازار اندروید به درستی تحقیق نکرده اند و آنها به شدت به تصمیم اتحادیه اروپا تکیه کرده اند.

گوگل ادعا می کند که جریمه ۱۶۱ میلیون دلاری یا ۱۳۳۷ کرور روپیه ای که توسط کمیسیون رقابت هند وضع شده است، موجه نیست و این موضوع نیاز به بررسی مجدد دارد.

با کپی و چسباندن بخش‌هایی از تصمیم اتحادیه اروپا، گوگل ادعا می‌کند که CCI از شواهدی استفاده کرده است که ممکن است در اروپا مهم بوده باشد، اما در هند نه. علاوه بر این، شواهد حتی در هند مورد بررسی قرار نگرفتند. اعتبار تصویر: AFP

گوگل ادعا کرده است که CCI بخش‌های قابل توجهی از قضاوت اتحادیه اروپا در مورد مشابهی را کپی کرده و آنها را همانطور که هست جای‌گذاری کرده است. در برخی از بخش‌ها، گوگل متوجه شد که کل پاراگراف‌ها به کلمه جای‌گذاری شده‌اند.

با کپی و چسباندن بخش‌هایی از تصمیم اتحادیه اروپا، CCI شواهدی را به کار گرفته است که در اروپا قابل توجه بود، اما نه در کشور مورد بررسی قرار گرفت و نه مربوط به هند بود.

کمیسیون رقابت هند دو جریمه در مجموع ۲۲۷۴ کرور روپیه به دلیل رفتار ضدرقابتی این شرکت فناوری برای گوگل اعمال کرده بود.

اتهامات علیه گوگل دو مورد بود. اولین جریمه ۱۳۳۸ کرور روپیه گوگل به دلیل سوء استفاده از موقعیت غالب خود در بازارهای مختلف در رابطه با دستگاه های تلفن همراه اندروید و وادار ساختن سازندگان دستگاه های OEM به ارائه برنامه های خود گوگل بر روی برنامه ها از رقبای خود به عنوان گزینه های پیش فرض و از پیش نصب شده، اعمال شد.

CCI گوگل را در هند به دلیل سرکوب رقابت از طریق جستجوهای گوگل و فروشگاه اپلیکیشن اندرویدی آن به میزان رکورد ۱۳۳۸ کرور روپیه جریمه کرده بود و به این شرکت دستور داده بود که محدودیت های اعمال شده بر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند را تغییر دهد و به آنها اجازه دهد تصمیم بگیرند چه برنامه ها و فروشگاه های اپلیکیشنی را از قبل نصب کنند.

جریمه دوم، بالغ بر ۹۳۶ کرور روپیه، برای وابستگی دسترسی توسعه دهندگان برنامه به Play Store به استفاده اجباری از GPBS (سیستم صورت‌حساب Google Play) برای برنامه‌های پولی و خریدهای درون‌برنامه اعمال شد.

گوگل در پرونده خود گفت:

“بیش از ۵۰ مورد کپی پیست وجود دارد”، در برخی موارد “کلمه به کلمه”، و سازمان دیده بان به اشتباه این موضوع را رد کرده است.

این شرکت همچنین اضافه کرد: «کمیسیون نتوانست یک تحقیق بی‌طرفانه، متعادل و از نظر قانونی درست انجام دهد… شیوه‌های توزیع اپلیکیشن موبایل Google طرفدار رقابت هستند و غیرمنصفانه/انحصاری نیستند.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا