استارتاپ

Day One Ventures می خواهد ۱۰۰۰۰۰ دلار برای راه اندازی یک شرکت بدهد

به گزارش اپ خونه، Day One Ventures، یک شرکت خطرپذیر که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و با هدف ترکیب زیرکی سرمایه‌گذاری خطرپذیر با پشتیبانی بازاریابی و ارتباطات، برنامه‌ای را با هدف صراحتاً افرادی که تحت تأثیر اخراج‌های فناوری در این سال قرار گرفته‌اند، راه‌اندازی کرده است.

این برنامه با عنوان “Funded Not Fired” تا پایان سال ۱۰۰۰۰۰ دلار چک در ۲۰ تیم استارت آپی خواهد نوشت. سپس کسب‌وکارهای برتر این گروه، سرمایه بعدی را از تعهد Day One Ventures برای رهبری دور اولیه خود با چک ۱ میلیون دلاری دریافت خواهند کرد. در مجموع، این شرکت حداقل ۵ میلیون دلار از صندوق ۵۲.۵ میلیون دلاری خود را برای حمایت از بنیانگذارانی که از استارتاپ های آشفته خارج می شوند، اختصاص می دهد.

بنیانگذار و پزشک عمومی ماشا بوچر، که زندگی سابق خود را در روسیه به عنوان یک سیاستمدار و گزارشگر تلویزیونی ترک کرد تا یک سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز شود، این برنامه را در پی اخراج‌های استرایپ و توییتر در هفته گذشته اجرا کرد. شرطش؟ حداقل ۰.۱٪ تا ۱٪ از هزاران کارمندی که تحت تأثیر اخراج فناوری در سال جاری قرار گرفتند، می توانند به بنیانگذاران باورنکردنی تبدیل شوند.

این برنامه اساساً یک دوبار کلیک رسمی بر روی وسواس سرمایه‌گذاری با بنیان‌گذاران مافیا است، افرادی که کنسرت‌های برجسته‌ای را در شرکت‌های سطح بالاتر برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود ترک کردند. با این حال، لایه پیچیدگی اضافه شده، رکودی است که تا حدودی سال ۲۰۲۲ فناوری را مشخص کرده است. به عنوان مثال، اگر من از شغلم اخراج می شدم، نمی دانم که آیا اولین فکر من این باشد که روی خودم شرط بندی کنم و شروع کنم تجارت پرخطر به احتمال زیاد شکست می خورد. با این حال، به گفته بوچر، این طرز فکر دقیقاً همان چیزی است که من (و احتمالاً بسیاری از کارکنان فناوری اخراج شده) را به هر حال از دنیای کارآفرینی حذف می کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا