خودرو

Didi چین در سال ۲۰۲۵ رباتاکسی (robotaxi ) را به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته اعزام می کند

به گزارش اپ خونه، غول سواری چین، Didi ، پس از دو سال پایین ماندن در میان سرکوب‌های نظارتی، دوباره در معرض دید عموم قرار گرفت .

شرکت تحت حمایت SoftBank، مجموعه ای از جاه طلبی های محصول خود را اعلام کرد، از جمله همکاری با خودروسازان چینی برای استقرار robotaxi های خود توسعه یافته به صورت ۲۴ ساعته تا سال ۲۰۲۵، که شبکه میلیون ها راننده را تکمیل خواهد کرد .

در سال ۲۰۲۰، Didi یک شرکت تابعه رانندگی خودمختار ایجاد کرد که به جذب سرمایه از SoftBank، سرمایه‌گذار موجود در شرکت مادر ادامه داد.

مانند بسیاری از شرکت‌های robotaxi ، دیدی تصمیم گرفت برای ساخت ناوگان خودران خود با OEMs شریک شود. این تا کنون از وسایل نقلیه استفاده شده از لینکلن، بی وای دی، نیسان و ولوو استفاده کرده است.

در سال ۲۰۲۱، این شرکت اعلام کرد که خودروهایی را از ولوو، شریک قدیمی اوبر، می‌خرد تا روی صدها وسیله نقلیه خودران آماده رانندگی با سیستم‌های پشتیبان کار کند.

جدا از robotaxi که شبیه خودروهای سواری معمولی است، Didi در حال تبلیغ یک وسیله نقلیه مفهومی است که کاملاً برای خودرانی طراحی شده است.

این خودروی مفهومی که در روز افتتاحیه خود در یک ویدیوی نمایشی رونمایی شد، یک ون مستطیلی جادار بدون فرمان یا صندلی راننده است .

در عوض، «Neuron»، چیزی که این خودرو نامیده می‌شود، دارای یک صفحه نمایش بزرگ اطلاعات سرگرمی داخل خودرو و یک بازوی روباتیک است که می‌تواند چمدان‌ها را بردارد و بطری آب را به مسافران بدهد.

Didi همچنین خدمات تعمیر و نگهداری خودروهای خود را خودکار می کند.

در ویدئویی، این شرکت نشان می‌دهد که ماشین‌های خودران خود را در حال شستشو، شارژ و چک در مرکز خدمات خود نشان می‌دهد – که همه این کارها بدون کمک انسان انجام می‌شود.

جاه طلبی های Didi به جابجایی انسان ها در اطراف ختم نمی شود. در این رویداد، یک کسب و کار حمل و نقل خودکار کاملاً جدید به نام Kargobot را اعلام کرد که به فضای شلوغی می‌پیوندد.

به گفته Didi،با ناوگانی متشکل از ۱۰۰ کامیون خودران، درآمد Kargobot تا مارس امسال از ۱۰۰ میلیون یوان (۱۴.۶ میلیون دلار) فراتر رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا