استارتاپ

Eratani از کشاورزان اندونزی در تمام مراحل رشد حمایت می کند

به گزارش اپ خونه، حدود ۲۹ درصد از نیروی کار اندونزی در بخش کشاورزی است، اما بسیاری از کشاورزان کوچک با چالش هایی مانند دسترسی کم به سرمایه در گردش مواجه هستند. Eratani یک سیستم مدیریت سرتاسری است که به آنها کمک می‌کند تا منابع مالی و منابع را دریافت کنند و سپس به آنها کمک می‌کند تا محصولات را پس از آماده شدن بفروشند. این استارت‌آپ امروز اعلام کرد که با مشارکت AgFunder، Trihill Capital و B.I.G، مبلغ ۳.۸ میلیون دلاری را که توسط شرکت VC سنگاپوری TNB Aura هدایت می‌شود، جمع‌آوری کرده است.

Eratani که در سال ۲۰۲۱ توسط اندرو سوهرمن، کوین لاکسونو و انگلس گانی تأسیس شد، اکنون توسط بیش از ۱۰۰۰۰ کشاورز در جاوه برای مدیریت کل ۸۰۰۰ هکتار با تولید ۵۲۰۰۰ تن برنج استفاده می شود. هدف آن همکاری با بیش از ۵۰۰۰۰ کشاورز تا پایان سال ۲۰۲۴ است.

عموی سهرمن یک تجارت لوازم کشاورزی را اداره می کرد که به او نگاهی به مشکلاتی که کشاورزان در دوران رشد او با آن روبه رو بودند، کرد. او گفت که اکثر فعالان کشاورزی نیازهای پایین دستی کشاورزان را برطرف می‌کنند، بنابراین Eratani در ابتدا برای رسیدگی به مسائل بالادستی توسعه داده شد، قبل از اینکه در کل چرخه تولید به یک پلتفرم مدیریتی نهایی برای مزارع و کالاها تبدیل شود.

برخی از چالش‌هایی که کشاورزان اندونزیایی با آن روبرو هستند شامل نیاز به قرض گرفتن پول برای خرید منابع کشاورزی از فروشگاه‌ها است. سهرمن گفت که آنها این وام ها را پس از فروش محصولات خود پرداخت می کنند، اما سود آن حدود ۲۰ درصد در ماه است، که به این معنی است که آنها در چرخه بدهی گرفتار شده اند. در اندونزی ۳۳ میلیون کشاورز وجود دارد و اکثریت آنها بالای ۴۵ سال سن دارند. اگر چیزی تغییر نکند، ظرف ۱۰ سال اندونزی با بحران بازسازی کشاورزان مواجه خواهد شد.

پلتفرم مدیریت Eratani به سه قسمت تقسیم می شود. اولین مورد، Agri Financing، به کشاورزان امکان دسترسی به سرمایه در گردش مورد نیاز برای فرآیند کاشت را می دهد. Agri Inputs لوازم کشاورزی را با توصیه های استفاده از تیم های کشاورزی خود ارائه می دهد. در نهایت، محصول کشاورزی یک سیستم قیمت بازار برای استفاده در فرآیند توزیع محصول است.

Eratani همچنین آمار داده های میدانی را برای افزایش بهره وری کشاورزان جمع آوری می کند. از طریق این پلتفرم، کشاورزان به کشاورزان Eratani دسترسی دارند که می‌توانند با استراتژی‌هایی برای افزایش عملکرد محصول به آنها کمک کنند.

این استارتاپ در حال حاضر چندین همکاری با دولت اندونزی دارد. این شامل همکاری با وزارت کشاورزی اندونزی و آژانس لجستیک دولتی اندونزی برای توسعه اکوسیستم کشاورزی، با هدف دستیابی به استقلال غذایی در اندونزی، و همکاری دیگر با وزارت کشاورزی اندونزی برای افزایش عملکرد محصول و درآمد کشاورز است. همچنین بخشی از استارتاپ استودیوی اندونزیایی وزارت ارتباطات و انفورماتیک است.

استارت‌آپ‌های Agritech در اندونزی در حال گسترش هستند و برخی از آنها که تحت پوشش TechCrunch قرار گرفته‌اند شامل بازار B2B AgriAku، پلتفرم agritech TaniHub و استارت‌آپ «دریا به میز» Aruna هستند.

سهرمن گفت Eratani با ایجاد یک اکوسیستم برای کل فرآیند کشاورزی متمایز می شود، اما او دیگر بازیگران را به عنوان رقابت نمی بیند. در صنعت کشاورزی، ما معتقدیم که کل جامعه باید برای حمایت و تشویق صنعت کشاورزی اندونزی گرد هم آیند. علیرغم وجود بیش از ۷۰ شرکت فناوری کشاورزی که در این فضا فعالیت می کنند، هنوز راه زیادی در پیش است زیرا تخمین زده می شود که تنها ۳ درصد از کشاورزان اندونزی به طور کلی از این فناوری ها بهره مند شده اند.

در بیانیه ای، شریک موسس TNB Vicknesh R. Pillay گفت: «فضای کشاورزی در اندونزی به دلیل ماهیت تکه تکه آن در حال حاضر به نقطه عطف رسیده است. Eratani رویکرد کشاورز محور را همراه با یک تیم قوی و مشارکت های موجود در این فضا به روی میز آورده است و ما هیجان زده هستیم که این سفر را با اراتانی آغاز کنیم.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا