استارتاپ

Flipkart هفتصد میلیون دلار به کارمندان پس از تقسیم PhonePe پرداخت می کند

به گزارش اپ خونه، Flipkart پرداخت ۷۰۰ میلیون دلاری “یک بار اختیاری” نقدی به کارمندان را آغاز کرد که بزرگترین غرامت در اکوسیستم استارت آپی هند است.

استارت‌آپ مستقر در بنگالورو که تحت حمایت والمارت است، در حال پرداخت غرامت به کارمندان برای جدایی فین‌تک PhonePe از گروه تجارت الکترونیک است، اقدامی که ارزش سهام Flipkart را کاهش داد.

این دو شرکت در اواخر سال گذشته، در قراردادی که ساختار آن به گونه‌ای تنظیم شده بود که به سهامداران واحدهای سنگاپور هر دو شرکت اجازه دهد سهام شرکت PhonePe هند را مستقیماً خریداری کنند، به پایان رساندند.

PhonePe، علاوه بر جدا شدن از Flipkart، دفتر مرکزی خود را نیز به هند منتقل کرده و در سه ماهه اخیر ۸۵۰ میلیون دلار جمع آوری کرده است ، زیرا صندوق جنگ خود را حجیم کرده و وارد مقوله های جدیدی از جمله تجارت الکترونیک می شود .

کالیان کریشنامورتی، مدیرعامل گروه فلیپ‌کارت، در ایمیلی به کارمندان  گفت که “غرامت مورد انتظار امروز پرداخت خواهد شد.” او افزود:

«ما زمان‌های هیجان‌انگیزی را در پیش داریم، و با ادامه رشد در کسب‌وکارها، من مشتاقانه منتظر فداکاری و عزم شما برای ایجاد آینده‌ای هستم که تصور می‌کنیم و با هم ارتفاعات جدیدی را افزایش می‌دهیم.»

یکی از سخنگویان Flipkart گفت که پرداخت انجام شده است. بیش از ۲۰۰۰۰ کارمند فعلی و سابق این حقوق را دریافت می کنند.

این پرداخت در زمانی انجام می شود که Flipkart دور دیگری از تامین مالی از سوی سرمایه گذاران را در نظر گرفته است.

این شرکت که با آمازون در هند رقابت می کند، در اواسط سال ۲۰۲۱، ۳.۶ میلیارد دلار به ارزش ۳۷.۶ میلیارد دلار جذب کرد . به گفته یکی از افراد آشنا، Flipkart که تایگر گلوبال و سافت بانک را نیز در میان حامیان خود به حساب می‌آورد، در حال حاضر بیشتر این سرمایه را تمام کرده است.

Flipkart نیز چندین سال است که به دنبال ثبت نام برای عرضه اولیه عمومی بوده است، اما به دلیل شرایط نامناسب بازار، این طرح را به تعویق انداخته است.

در این میان، رقیب اصلی این شرکت، رشد خود را در هند کاهش داده و برخی از خطوط تجاری را تعطیل می کند. آمازون ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ ۱۵ میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری کند که ۱۲.۷ میلیارد دلار آن را برای AWS در نظر گرفته است .

هر دو شرکت با رقابت ریلاینس، شرکت هندی که بزرگترین زنجیره خرده فروشی کشور را نیز اداره می کند، روبرو هستند.

شرکت کارگزاری برنشتاین در ماه مه سال جاری پیش‌بینی کرد که این شرکت که توسط ثروتمندترین مرد آسیا، موکش آمبانی اداره می‌شود، در نهایت آماده است تا در رقابت برای بازار تجارت الکترونیک ۱۵۰ میلیارد دلاری کشور از آمازون و Flipkart پیشی بگیرد .

پیش‌بینی برنشتاین به چهار مزیت قانع‌کننده‌ای بستگی دارد که آنها معتقدند Reliance را به بالاترین سطح سوق می‌دهد: یک شبکه خرده‌فروشی قوی، یک شبکه تلفن همراه گسترده، یک اکوسیستم دیجیتال جامع و یک مزیت میدان خانگی در یک چشم‌انداز نظارتی چالش برانگیز.

این شرکت کارگزاری گفت که این عوامل باید به Reliance کمک کند تا در درازمدت بیشتر بازار عظیم تجارت الکترونیک را تصاحب کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا