استارتاپ

GitLab هفت درصد نیروی کار خود را کاهش می دهد

به گزارش اپ خونه، GitLab آخرین شرکت فناوری است که دور اخراج کارکنان خود را اعلام کرده است، زیرا غول عملیات توسعه دهنده (DevOps) امروز فاش کرد که در حال کاهش ۷ درصدی تعداد کارمندان خود است.

تا کنون سال ۲۰۲۳ سختی برای صنعت فناوری بوده است و اکثر شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله مایکروسافت ، آلفابت و سیلزفورس از کاهش کارکنان خود خبر داده‌اند .

مانند همه این شرکت ها، GitLab تصمیم خود را به شرایط اقتصادی و به طور خاص مشتریانش کاهش هزینه های نرم افزاری خود اختصاص داد.

سید سیجبراندیج، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل GitLab در مقاله ای نوشت:

«محیط اقتصاد کلان کنونی سخت است و در نتیجه، شرکت ها هنوز هم هزینه می کنند، اما رویکرد محافظه کارانه تری برای سرمایه گذاری نرم افزاری در پیش گرفته اند و زمان بیشتری را برای تصمیم گیری در مورد خرید صرف می کنند. »

GitLab حدود ۱۶ ماه پیش در Nasdaq عمومی شد و سهام آن در ماه‌های میانی عملکرد چندان قوی نداشته است.

این شرکت از راه دور در حال حاضر دارای ارزش بازاری حدود ۷ میلیارد دلار است که به میزان قابل توجهی نسبت به ارزش روز ۱۵ میلیارد دلاری IPO و اوج ۱۹ میلیارد دلاری آن چند ماه بعد کاهش یافته است.

اخیراً تعداد کارمندان گزارش شده این شرکت ۱۶۳۰ نفر بود که در یک گزارش ۱۰-K در سال گذشته فاش شد ، به این معنی که دور اخراج حدود ۱۱۴ نفر را تحت تأثیر قرار خواهد داد، اگرچه این رقم خاص به تعداد واقعی کارکنان آن تا امروز بستگی دارد.

سیجبراندیج نوشت: “امیدوار بودم اولویت بندی مجدد هزینه هایمان برای مقاومت در برابر رکود رو به رشد اقتصاد جهانی کافی باشد. متأسفانه، ما باید گام‌های بیشتری برداریم و سرعت هزینه‌هایمان را با تعهدمان به رشد مسئولانه هماهنگ کنیم.”

سیجبرندیج گفت که تمام کارکنانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند، در «دوره انتقال» حقوق دریافت خواهند کرد، به علاوه یک پرداختی معادل حدود چهار ماه حقوق پایه می باشد.

او همچنین گفت که کارکنان به مدت شش ماه در مکان هایی که بخشی از بسته آنهاست، مراقبت های بهداشتی دریافت خواهند کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا