اخبار اینترنت

Google، با رعایت دستورات نظارتی، از صورت‌حساب شخص ثالث در هند پشتیبانی می‌کند

به گزارش اپ خونه، گوگل شروع به پشتیبانی از سیستم صورت‌حساب شخص ثالث برای خریدهای فروشگاه Google Play در هند کرده است، زیرا سازنده Android شروع به پیروی از دستورالعمل‌های قانونی محلی در بازار کلیدی خارج از کشور کرده است.

گوگل در یک صفحه پشتیبانی اعلام کرد که به «همه توسعه دهندگان» که به کاربران هندی خدمات ارائه می دهند، گزینه استفاده از یک سیستم صورتحساب جایگزین را ارائه می دهد و مراحلی را که توسعه دهندگان برای استفاده از این گزینه باید دنبال کنند را تشریح کرد.

این شرکت گفت که این تغییر در واکنش به تحولات نظارتی اخیر در بازار جنوب آسیا است.

این شرکت گفت: اگر کاربر از طریق یک سیستم صورت‌حساب جایگزین پرداخت کند، هزینه سرویس Google Play تا ۴ درصد کاهش می‌یابد.

گوگل در سال گذشته توسط کمیسیون رقابت هند با جریمه ۱۶۱ میلیون دلاری مواجه شد و به آن دستور داده شد تا یک سری تغییرات سختگیرانه در شیوه های تجاری خود در این کشور ایجاد کند.

در حالی که گوگل همچنان به چالش این تصمیم ادامه می دهد، ماه گذشته اعلام کرد که از این دستور پیروی می کند .

گوگل همچنین گفت که به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که موتور جستجوی دلخواه خود را در اندروید تغییر دهند و به فروشندگان گوشی‌های هوشمند در این کشور اجازه می‌دهد تا مجوز برنامه‌های جداگانه را برای پیش‌نصب در دستگاه‌های مجهز به اندروید خود داشته باشند.

با این حال، برخی استدلال کرده اند که گوگل به طور کامل از این دستور پیروی نمی کند.

اپیک گیمز، غول بازی های ویدیویی پشت عنوان محبوب فورتنایت، اوایل ماه جاری ادعا کرد که گوگل به طور کامل از دستور دادگاه عالی هند پیروی نکرده است و بازار کلیدی خارج از کشور را برای تشدید نبرد جهانی خود با سازنده اندروید انتخاب کرده است.

Epic در درخواستی به یک دادگاه هندی ادعا کرد که علیرغم تعهد به ایجاد تغییرات کلیدی در رویه‌های تجاری پیرامون اندروید، گوگل اجازه دانلود فروشگاه‌های برنامه‌های رقیب را از طریق فروشگاه Google Play نمی‌دهد و مصرف‌کنندگان در هند نیز قادر به حذف نصب از قبل بارگذاری شده برنامه های گوگل از گوشی هایشان نیستند..

گوگل ماه گذشته هشدار داد که اجرای تغییرات در سراسر اکوسیستم “فرآیندی پیچیده خواهد بود و به کار قابل توجهی در پایان ما نیاز دارد و در بسیاری موارد، تلاش های قابل توجهی از طرف شرکا، سازندگان تجهیزات اصلی (OEMs) و توسعه دهندگان نیاز دارد.”

هند بازار بزرگی برای گوگل است که در آن بیش از نیم میلیارد کاربر جمع آوری کرده است.

به گفته شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، بیش از ۹۷ درصد از گوشی‌های هوشمند در هند از سیستم عامل اندروید گوگل استفاده می‌کنند.

گوگل در دهه گذشته میلیاردها دلار در کشور سرمایه گذاری کرده است و در حال سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری دیگر است .

این شرکت در ماه گذشته گفت:

«تعهد ما به کاربران هندی و تحول دیجیتال این کشور بی‌وقفه است. گوگل قبلاً هشدار داده بود که پیروی از دستورالعمل‌های نظارتی می‌تواند به تکثیر برنامه‌های بررسی نشده منجر شود که تهدیدی برای امنیت فردی و ملی است .»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا