موبایل

Google با دستور CCI اجازه پرداخت شخص ثالث را صادر کرد، ۸ راه حل را در ۳ ماه اتخاذ کرد

سازمان ضد انحصار این کشور روز سه‌شنبه اعلام کرد که گوگل آلفابت نباید توسعه‌دهندگان برنامه‌ها را از استفاده از خدمات پردازش صورت‌حساب یا پرداخت شخص ثالث در هند محدود کند، زیرا این غول آمریکایی را ۱۱۳ میلیون دلار (تقریبا ۹۳۲ کرور روپیه) به دلیل اقدامات ضدرقابتی جریمه کرد.

کمیسیون رقابت هند (CCI) گفت که گوگل از “موقعیت غالب” خود برای وادار کردن توسعه دهندگان برنامه به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای خود استفاده کرد و خاطرنشان کرد که فروش کالاهای دیجیتال درون برنامه ای ابزاری کلیدی برای توسعه دهندگان برای کسب درآمد از کارشان است.

این اقدام CCI آخرین شکست برای گوگل در یکی از بازارهای اولویت‌دارش است، جایی که ناظر روز پنج‌شنبه ۱۶۲ میلیون دلار دیگر (تقریباً ۱۳۳۶ کرور) جریمه کرد و به دلیل اقدامات ضدرقابتی مربوط به سیستم‌عامل اندروید خود، از آن درخواست شد. تا رویکرد خود را به پلتفرم اندروید خود تغییر دهد.

این غول آمریکایی می تواند در دادگاه هند به این دستورات اعتراض کند.

به غیر از جریمه، از Google خواسته شد تا ۸ راه حل یا اصلاح عملیات را در عرض سه ماه اتخاذ کند، از جمله عدم محدودیت «توسعه‌دهندگان برنامه از استفاده از هرگونه خدمات پردازش صورت‌حساب/پرداخت شخص ثالث، چه برای خریدهای درون‌برنامه‌ای یا برای خرید برنامه‌ها». دستور CCI 199 صفحه ای گفته شد.

دستور CCI اضافه شده است که Google باید از شفافیت کامل در برقراری ارتباط با توسعه‌دهندگان برنامه و جزئیات مربوط به هزینه‌های سرویس‌های دریافتی اطمینان حاصل کند.

این دستور برای استارتاپ‌های هندی و شرکت‌های کوچک‌تر که مدت‌هاست به سیاست گوگل مبنی بر تحمیل اجباری استفاده از سیستم پرداخت خود به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن اعتراض دارند، کمک بزرگی خواهد بود.

تحقیقات در مورد اکوسیستم پرداخت گوگل در سال ۲۰۲۰ و پس از تشکیل پرونده ضد تراست علیه گوگل آغاز شد. سازمان دیده بان هویت شاکی را به درخواست وی محرمانه نگاه داشت.

ناوال چوپرا، شریک ضد انحصار در شرکت حقوقی Shardul Amarchand هند که نماینده آن شاکی بود، روز سه شنبه به رویترز گفت که دستور CCI به تضمین رقابت سالم و کاهش هزینه ها برای توسعه دهندگان برنامه کمک می کند.

چوپرا با امتناع از افشای نام شاکی که پرونده را برای او تشکیل داده است، گفت: «دستور CCI که به گوگل اجازه می‌دهد سیستم‌های پردازش پرداخت جایگزین را بدهد، مانع مصنوعی را که گوگل ایجاد کرده بود، از بین می‌برد.»

این غول موتور جستجو همچنین با یک تحقیق جداگانه در مورد رفتار تجاری خود در بازار تلویزیون های هوشمند هند مواجه است.

این حرکت روز پنجشنبه CCI را “یک شکست بزرگ برای مصرف کنندگان و مشاغل هندی” نامیده بود و اضافه کرد که این دستور را بررسی کرده و در مورد مراحل بعدی تصمیم گیری خواهد کرد.

گوگل در سطح جهانی، از جمله در کره جنوبی، به دلیل الزام توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری که از فروشگاه برنامه‌اش استفاده می‌کنند برای استفاده از یک سیستم پرداخت درون‌برنامه اختصاصی که برای خریدهای انجام‌شده در یک اپلیکیشن تا ۳۰ درصد کمیسیون دریافت می‌کند، با انتقاد مواجه شده است. اخیراً، گوگل شروع به اجازه سیستم های پرداخت جایگزین در کشورهای بیشتری کرده است.

بر اساس تحقیقات Counterpoint، سیستم عامل اندروید گوگل ۹۷ درصد از ۶۰۰ میلیون گوشی هوشمند هند را تامین می کند.

«توسعه‌دهندگان هندی از فناوری، امنیت، حمایت از مصرف‌کننده، و انتخاب و انعطاف‌پذیری بی‌نظیر اندروید و Google Play بهره‌مند شده‌اند. و با پایین نگه‌داشتن هزینه‌ها، مدل ما تحول دیجیتال هند را تقویت کرده و دسترسی صدها میلیون هندی را افزایش داده است. سخنگوی گوگل در بیانیه ای اعلام کرد: ما به کاربران و توسعه دهندگان خود متعهد هستیم و در حال بررسی تصمیم برای ارزیابی مراحل بعدی هستیم.

© تامسون رویترز ۲۰۲۲


اپل این هفته آی‌پد پرو (۲۰۲۲) و آی‌پد (۲۰۲۲) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون ۱۴ پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا