موبایل

Google Faces Rs. 936 کرور جریمه توسط CCI، دومین جریمه ضد تراست در این ماه

گوگل آلفابت یک میلیون روپیه جریمه شد. ۹۳۶ کرور روز سه‌شنبه در هند در حالی که کمیسیون رقابت هند (CCI) یک تحقیق ضدتراست دیگر را در این ماه به پایان رساند و غول فناوری ایالات متحده را به سوء استفاده از موقعیت خود در بازار برای تبلیغ برنامه پرداخت و سیستم پرداخت درون برنامه‌ای خود مجرم تشخیص داد.

CCI گفت گوگل توسعه دهندگان برنامه را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای خود کرده است، زیرا فروش کالاهای دیجیتال درون برنامه ای ابزار مهمی برای توسعه دهندگان برای کسب درآمد از کارشان است.

این اقدام جدیدترین شکست برای گوگل در یکی از بازارهای اولویت دار آن است، جایی که در روز پنجشنبه به دلیل اقدامات ضدرقابتی مربوط به اندروید، ۱۶۲ میلیون دلار دیگر (تقریباً ۱۳۳۸ کرور) توسط گوگل جریمه شد. گوگل همچنین با تحقیقات جداگانه ای در مورد رفتار تجاری خود در بازار تلویزیون های هوشمند هند مواجه است.

«توسعه‌دهندگان هندی از فناوری، امنیت، حمایت از مصرف‌کننده، و انتخاب و انعطاف‌پذیری بی‌نظیر اندروید و Google Play بهره‌مند شده‌اند. و با پایین نگه‌داشتن هزینه‌ها، مدل ما تحول دیجیتال هند را تقویت کرده و دسترسی صدها میلیون هندی را افزایش داده است. سخنگوی گوگل در بیانیه ای اعلام کرد: ما به کاربران و توسعه دهندگان خود متعهد هستیم و در حال بررسی تصمیم برای ارزیابی مراحل بعدی هستیم.

گوگل تصمیم روز پنجشنبه CCI را «یک شکست بزرگ برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارهای هندی» خوانده بود و اضافه کرد که این سفارش را بررسی می‌کند و در مورد مراحل بعدی تصمیم می‌گیرد.

CCI روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: «کمیسیون بدین وسیله به گوگل دستور می‌دهد تا از انجام اقدامات ضدرقابتی دست بردارد».

در این بیانیه آمده است که گوگل نباید توسعه‌دهندگان برنامه را از استفاده از خدمات پردازش صورت‌حساب یا پرداخت شخص ثالث، چه برای خریدهای درون‌برنامه‌ای یا برای خرید برنامه‌ها، محدود کند.

گوگل به دلیل الزام توسعه دهندگان نرم افزاری که از فروشگاه برنامه های خود استفاده می کنند باید از یک سیستم پرداخت درون برنامه ای اختصاصی استفاده کنند که تا ۳۰ درصد از خریدهای انجام شده در یک برنامه، کمیسیون دریافت می کند، در سطح جهانی با انتقاد مواجه شده است. اخیراً، این شرکت شروع به اجازه سیستم های پرداخت جایگزین در کشورهای بیشتری کرده است.

بر اساس تحقیقات Counterpoint، سیستم عامل اندروید گوگل ۹۷ درصد از ۶۰۰ میلیون گوشی هوشمند هند را تامین می کند.

© تامسون رویترز ۲۰۲۲


اپل این هفته آی‌پد پرو (۲۰۲۲) و آی‌پد (۲۰۲۲) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون ۱۴ پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا