فناوری اطلاعات

Instax Mini Evo vs Polaroid Now+: کدام یک دوربین فوری بهتر است

Instax Mini Evo و Polaroid Now+ دو تا از جدیدترین دوربین‌های فوری هستند که به این گروه می‌پیوندند. ویژگی برجسته Instax Mini Evo، معرفی لنز دیجیتال در فرمت دوربین فوری است. یکی دیگر از دوربین‌هایی که بازخوردهای مثبتی را از کاربران خود دریافت کرده است، Polaroid Now+ است.

Instax Mini Evo vs Polaroid Now+1

Polaroid Now+ تقریباً یک سال از عمر آن می گذرد و یک برنامه بصری و طراحی عجیب را به میز ارائه می دهد. این می تواند هر کسی را متعجب کند که آیا Polaroid Now+ بهتر از Instax Mini Evo است. یا راه دیگری در اطراف آن است؟

خوب، این همان چیزی است که در این پست با مقایسه Instax Mini Evo و Polaroid Now+ برای بررسی اینکه کدام دوربین فوری بهتر است، خواهیم یافت. از آنجایی که قرار است پست طولانی باشد، بیایید ادامه دهیم، درست است؟ اما اول،

طرح

دوربین Instax Mini Evo با چرم مصنوعی و نمای بیرونی فلزی خود، طراحی قدیمی را به خانه می آورد. منظره یاب نداره حتی Mini Evo منظره یاب سنتی ندارد و به جای آن یک صفحه نمایش LCD در پشت بسته بندی می کند تا به شما اجازه دهد تمام عکس های خود را مشاهده کنید. بخش خوب این است که صفحه نمایش به اندازه کافی روشن است که در نور روز قابل استفاده است.

این دوربین دارای دو دکمه شاتر است و شما می توانید به راحتی روی آن لحظات عالی کلیک کنید، چه دوربین خود را به صورت عمودی یا افقی نگه دارید. به علاوه، دو دکمه شاتر نیز به شما کمک می کنند تا بدون زحمت سلفی بگیرید. چند دکمه در کنار منظره یاب وجود دارد. استفاده از این دوربین فوری برای دیگران ممکن است گیج کننده باشد. خوشبختانه، هر عکس را به طور خودکار چاپ نمی کند.

Instax Mini Evo vs Polaroid Now+1

برای چاپ عکس، باید یک اهرم را به صورت دستی حرکت دهید. این تضمین می کند که فقط عکس هایی را که واقعاً از آنها راضی هستید چاپ می کنید.

معرفی یک سنسور دیجیتال به این معنی است که Mini Evo باریک است و به راحتی در دست است، به خصوص هنگام کلیک کردن بر روی عکس های سلفی و دوچرخه سواری از طریق لنزها و فیلترهای زیاد.

جالب اینجاست که Mini Evo دارای یک پایه کفش سرد است که به شما امکان می دهد لوازم جانبی دوربین مانند میکروفون و نور اضافی را نصب کنید. این دوربین فوری فوجی فیلم می تواند نوردهی و تعادل رنگ سفید را به طور خودکار تنظیم کند. البته، شما این امکان را دارید که آن ویژگی ها را به صورت دستی کنترل کنید.

در مقایسه با ظاهر باریک و براق Mini Evo، Polaroid Now+ دارای ظاهری کمی حجیم است. اما این طراحی ظاهری متمایز به آن می‌دهد و شما را به یاد دوربین‌های پولاروید قدیمی می‌اندازد. Now+ همچنین با نوار رنگین کمان امضا با منظره یاب مشخص می شود. با این حال، برای کنترل این دوربین باید از هر دو دست استفاده کنید، حتی اگر در مقایسه با برخی از مدل های قبلی خود بسیار کوچک است.

Instax Mini Evo vs Polaroid Now+1

یک دکمه شاتر وجود دارد، و با وجود شکل بزرگ باید به آن بسنده کنید. در عین حال، آینه سلفی ندارد که به شما در قاب گرفتن عکس های سلفی کمک کند. از طرف دیگر، این دوربین فوری پولاروید دارای یک سوکت سه پایه زیبا است که به شما امکان می دهد عکس هایی را با چراغ های عقب، عکس های نوردهی طولانی و غیره آزمایش کنید.

برخلاف سنسور دیجیتال Mini Evo، Polaroid Now+ دارای حسگر آنالوگ است. مانند نسل قبلی خود، دارای سیستم فوکوس خودکار دو لنز است و دارای یک لنز استاندارد ۴۰ میلی‌متری و یک لنز نزدیک ۳۵ میلی‌متری است. روی دکمه شاتر کلیک کنید تا عکس در چند ثانیه چاپ شود.

اتصال به تلفن و باتری

یکی از ویژگی های مشترک Polaroid Now+ و Mini Evo این است که به شما امکان می دهد گوشی خود را از طریق بلوتوث به دوربین متصل کنید. وقتی صحبت از Mini Evo به میان می آید، می توانید از تلفن به عنوان شاتر استفاده کنید یا نسخه دیجیتالی عکس های چاپ شده را بررسی کنید. با کمال تعجب، شما فقط می توانید عکس های چاپ شده را از طریق دوربین با گوشی خود به اشتراک بگذارید.

Instax Mini Evo vs Polaroid Now+1

Mini Evo همچنین به شما امکان می دهد یک کارت MicroSD برای ذخیره عکس های اضافی بچسبانید. مزیت این مکانیزم این است که می توانید عکس ها را مستقیماً از دوربین به لپ تاپ/کامپیوتر و در نهایت به گوشی خود انتقال دهید. بدون حافظه خارجی، Mini Evo می تواند تنها تا ۴۵ عکس را در خود نگه دارد.

مانند برنامه Fujifilm، برنامه همراه Now+ نیز به عنوان شاتر عمل می کند. علاوه بر این، به شما امکان می دهد تنظیمات دوربین خود را مانند نوردهی یا دیافراگم تنظیم کنید.

به طور خلاصه، برنامه‌های همراه دوربین به شما این امکان را نمی‌دهند که مانند برنامه‌های همراه چاپگرهای فوری یا محصولات خانه هوشمند عمل کنید. در عوض، آنها فقط یک فرمت دکمه شاتر دوربین هستند و به شما امکان می دهند چیزهای جزئی مانند سطح باتری را مشاهده کنید.

باتری

وقتی صحبت از باتری به میان می آید، باتری Mini Evo می تواند شما را در طول یک هفته عکاسی معمولی ببیند. از باتری های قلمی یا قلمی استفاده نمی کند. در عوض، این دوربین فوری Instax از طریق یک کابل میکرو USB شارژ می‌شود و شارژ آن بیش از ۲ ساعت طول می‌کشد.

همین امر در مورد Polaroid Now+ نیز صادق است. باتری داخلی آن یک ساعت طول می کشد تا شارژ شود، کمتر از Mini Evo. در عین حال، در حدود ۱۵ بسته فیلم قبل از اتمام شارژ دوام می آورد.

امکانات

دوربین های فوری چیزی فراتر از چاپ عکس های شما در چند دقیقه هستند. امروزه، دوربین‌های فوری دارای ویژگی‌های بسیاری هستند، خواه حافظه خارجی باشد یا تایمرهای سلفی (نگاه کنید به بهترین دوربین های فوری با تایمر سلفی). و Fujifilm Instax Mini Evo و Polaroid Now+ تفاوتی ندارند.

ویژگی برجسته Mini Evo فیلترها و جلوه های لنز است. بیش از ۱۰۰ فیلتر دارد که می‌توانید از طریق دکمه‌های نزدیک به لنز LCD یا با تغییر دکمه روی لنز به آنها دسترسی پیدا کنید. به طور طبیعی، این ها حسی شبیه به دوربین قدیمی به دوربین می دهند.

در حالی که دوربین فوری پولاروید با فیلترهای خود همراه است، آنها به آسانی تغییر صفحه لنز نیستند.

این شرکت مجموعه ای از لنزهای فیزیکی را ارسال می کند که می توانید آنها را روی لنز قرار دهید. در حال حاضر، چند فیلتر رنگی وجود دارد که می‌توانید روی آن‌ها آزمایش کنید و یک فیلتر برای افزودن افکت وینیت به عکس‌ها. به طور خلاصه، شما یک مجموعه سرگرم کننده از فیلترها دارید. اما باید هر بار که برای کلیک کردن روی عکس‌ها بیرون می‌روید، آنها را با خود بیاورید.

کارایی

بنابراین، بیایید به فیل در اتاق بپردازیم — کیفیت عکس. اما قبل از اینکه به آن بپردازیم، اجازه دهید به شما بگوییم که عکس‌های دوربین فوری بیشتر به سمت عکس‌های قدیمی متمایل می‌شوند. آنها به اندازه همتایان دیجیتالی خود دقیق و دقیق نیستند.

گفته می شود، Instax Mini Evo رنگ ها و سطوح کنتراست را به تصویر می کشد. البته، به اندازه نمونه های دیجیتال خود جزئیات زیادی ندارد، اما افراد حاضر در Tech Radar معتقدند که عکس ها در مقایسه با همتایان قدیمی خود کاملاً مشخص و واضح هستند.

نکته خوب این است که Fujifilm Now+ نیز تصاویر واضح و واضح ارائه می دهد. با این حال، همه تصاویر دارای ظاهر کمی قدیمی هستند که عکس های مربوط به روزهای اولیه دهه ۹۰ و اواخر دهه ۸۰ است. در اینجا نیز، افراد پی سی مگ استدلال می‌کنند که فیلم‌های پولاروید در بخش زنده و پانچ اندکی کمبود دارند.

با این اوصاف، همیشه می‌توانید به انواع مختلف فیلم (مثلاً تک رنگ) تغییر دهید تا کمی سرگرم کننده به آن اضافه کنید.

هزینه هر فیلم

یکی از بزرگترین مزایای Mini Evo این است که می توانید انتخاب کنید کدام عکس را چاپ کنید. طبیعتاً این باعث صرفه جویی در هزینه و فیلم شما در دراز مدت می شود. می توانید عکس را روی صفحه نمایش LCD کوچک بررسی کنید. اگر راضی نیستید، می توانید از چاپ تصویر صرفنظر کنید. همانطور که گفته شد، یک بسته دوقلو فیلم Instax حدود ۱۳.۹۸ دلار قیمت دارد و یک عکس تنها حدود ۰.۷۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

از سوی دیگر، Polaroid Now+ از فیلم های فوری I-Type پشتیبانی می کند. یک فیلم معمولی I-Type بسته ۸ تایی حدود ۱۶.۹۳ دلار قیمت دارد، که آن را حدود ۲.۱۲ دلار در هر عکس می کند. طبیعتاً این امر باعث می شود که این امر پرهزینه باشد.

Fujifilm Instax Mini Evo vs Polaroid Now+

بنابراین، کدام یک را انتخاب خواهید کرد؟ خوب، اگر یک دوربین فوری واقعی با بدنه دوربین تکامل یافته می خواهید، Polaroid Now+ بهترین گزینه برای شماست. بدنه منحصر به فرد دوربین عالی به نظر می رسد و کیفیت عکس کاملاً مناسب است. با این حال، شما این تجمل را ندارید که عکسی را که چاپ می کنید انتخاب کنید.

از سوی دیگر، اگر می خواهید ترکیب کاملی از یک دوربین دیجیتال و یک دوربین فوری داشته باشید، Fujifilm Instax Mini Evo پاسخ شماست. هزینه فیلم در مقایسه با فیلم های I-Type کمی پایین تر است. به علاوه، می توانید انتخاب کنید که عکس های مورد نظر خود را چاپ کنید و عکس ها را از طریق کارت SD منتقل کنید. با این حال، توجه داشته باشید که عکس های دیجیتال به اندازه عکس های چاپ شده دارای جزئیات نیستند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا