استارتاپ

Invygo ده میلیون دلار جمع آوری می کند تا اشتراک طولانی مدت خودرو را آسان کند

به گزارش اپ خونه، Invygo، استارت آپی که در امارات متحده عربی و عربستان سعودی فعالیت می کند، ۱۰ میلیون دلار در بودجه سری A خود به رهبری MEVP جمع آوری کرده است، زیرا در تلاش است تا خدمات کرایه اتومبیل خود را در منطقه افزایش دهد.

این استارت آپ مستقر در خاورمیانه که توسط اسلام احمد حسین و پولکیت گنجو در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد، تا به امروز ۱۴.۳ میلیون دلار جمع آوری کرده است. شرکای الراجهی، بانک عرب، آمانا کپیتال و پالم درایو کپیتال و حامیان فعلی Signal Peak Ventures و Knollwood Investment Advisory نیز در دور جدید شرکت کردند.

پیشنهادات اشتراک خودرو

این استارت آپ میگوید که Invygo سه نوع خدمات اجاره ارائه می دهد. اجاره کوتاه مدت به افراد این امکان را می دهد که ماشینی را برای یک، سه، شش یا نه ماه اجاره کنند. اجاره بلندمدت امکان اجاره خودرو را برای ۱۲، ۲۴ یا ۳۶ ماه فراهم می کند. و سپس مدل اشتراک به مالک – که خودروهای کاملاً نو یا نیمه کارکرده را در یک دوره اجاره ۲۴ یا ۳۶ ماهه با هزینه شروع بسیار کمتر از پیش پرداخت سنتی ارائه شده در نمایندگی ارائه می دهد.

کاربرانی که به دنبال اجاره کوتاه مدت هستند می توانند به وب سایت مراجعه کرده، خودروهای اجاره ای موجود را مشاهده و رزرو کنند. در این پلتفرم، این شرکت جزئیات خودرو مانند شماره مدل، سال ساخت و کیلومترهایی را که خودرو طی کرده است ارائه می دهد. آنها همچنین می توانند نتایج را بر اساس نوع خودرو، نوع سوخت، نوع گیربکس و رنگ فیلتر کنند.

Invygo همچنین طیف وسیعی از ارزش‌های افزوده مانند تحویل درب منزل، تعویض خودرو، تعمیر و نگهداری، بیمه معمولی و خط تلفن شبانه روزی را ارائه می‌دهد.

در پایان دوره اجاره در مدل اشتراک به مالک، مشتری می‌تواند هر مبلغی را که برای مالکیت خودرو باقی مانده است بپردازد – این مبلغ در هنگام رزرو مشخص شده است – و خودرو را به طور کامل بخرد. بنیانگذاران گفتند که با موسسات مالی مختلف کار می کند تا گزینه های مختلفی مانند وام برای پرداخت آخرین بیت از مبلغ بالون ارائه دهد.

 پرداخت کامل ماشین به سه قسمت تقسیم شده است. به طور معمول، شما یک پیش پرداخت هنگفت در حدود ۲۰٪ و سپس اقساط ماهانه خود را بدون هیچ راهی برای خروج از این تعهد دارید. گانجو در تماسی با TechCrunch گفت: هزینه شروع ما حدود ۵٪ است و شما می توانید طرح خود را در هر زمان و بدون جریمه لغو کنید.
Invygo قیمت اشتراک را کاهش می دهد، اما این شرکت میزان آن را مشخص نکرده است. این استارت آپ گفت که هنوز سودآور نیست.

تقریباً ۲۰۰ خودرو در عربستان سعودی و ۱۰۰ خودرو در امارات متحده عربی در پلت فرم در یک روز معمولی برای اشتراک در دسترس هستند. این استارت آپ با شرکای خود از جمله خدمات اجاره خودرو و نمایندگی های محلی برای تامین خودروها همکاری می کند.

 خدمات اشتراک به خود در حال رشد

احمد حسین گفت که تمرکز Invygo در حال حاضر توسعه برنامه اشتراک به خود است که در اوایل سال جاری در عربستان سعودی راه اندازی شد.

او گفت:«در حال حاضر، اشتراک برای مالکیت ۱۰ درصد از کل تجارت ما را تشکیل می دهد. با گذشت زمان، ما قصد داریم آن را به گونه ای توسعه دهیم که ۵۰ درصد از کسب و کارمان را نمایندگی کند. به‌ویژه در عربستان سعودی، ما پیش‌بینی می‌کنیم که اشتراک به مالکیت ۷۰ درصد کسب‌وکار ما در آنجا شود زیرا مردم می‌خواهند دارایی داشته باشند و آن را به نام خود داشته باشند.»

این استارتاپ گفت که جذاب ترین بخش در مورد طرح اشتراک به مالک این است که مشتریان برای داشتن خودرو مجبور به پرداخت پول بادکنکی نیستند. آنها می توانند در هر زمان بدون هیچ جریمه ای طرح را لغو کنند. علاوه بر این، بر اساس رفتار راننده و الگوهای پرداخت، یک امتیاز اعتباری جایگزین برای افراد ایجاد می کند. استارتاپ از این امتیاز برای تامین مالی باقی مانده پرداخت ها خود یا از طریق شبکه ای از بانک ها استفاده می کند.

رقابت و راه پیش رو

چند استارت آپ در منطقه وجود دارند که گزینه های اجاره ماهانه رقابتی را ارائه می دهند. Ekar که آخرین بار در سال ۲۰۱۹ بودجه ۱۷.۵ دلاری خود را در سری B جمع آوری کرد و Swapp که با Careem متعلق به Uber برای ارائه اجاره ماشین انعطاف پذیر در این برنامه فوق العاده شریک شده است.

Invygo معتقد است که ارائه آن متفاوت است زیرا آنها بیشتر بر روی اشتراک های طولانی مدت و مالکیت بالقوه خودرو تمرکز می کنند.
بنیانگذاران فکر می کنند که رقبای آنها موسسات سنتی هستند که تامین مالی خودرو را تامین می کنند. آن‌ها گفتند: «کاری که ما انجام می‌دهیم این است که به شما کمک مالی را به روشی در دسترس‌تر و بدون هیچ تعهدی ارائه می‌کنیم.»

در ۱۲ ماه آینده، Invygo می خواهد پایگاه مشترکین خود را در هر دو بازار گسترش دهد. این کشور همچنین می‌خواهد در صورت مشاهده یک فرصت قابل توجه، چشم‌انداز توسعه در بازارهایی مانند قطر، مصر یا پاکستان داشته باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا