استارتاپ

Kittl،این استارت‌آپ امیدوار است با Canva مقابله کند و ۱۱.۶ میلیون دلار سری A برای پلتفرم طراحی خود جمع‌آوری کند.

به گزارش اپ خونه، علیرغم اینکه Canva حدود ۲۶ میلیارد دلار ارزش دارد، به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌ها احساس می‌کنند هنوز چیزهای زیادی برای استخراج از این عرصه «سکوی طراحی با استفاده آسان» وجود دارد.

مسلماً، ابزارهای حرفه‌ای Adobe برای اکثر مردم بی‌معنا باقی می‌مانند. شاید به همین دلیل است که استارت‌آپ کیتل در برلین اکنون مبلغ ۱۰.۸ میلیون یورو (۱۱.۶ میلیون دلار) سری A را برای پلتفرم طراحی خود جمع‌آوری کرده است که ادعا می‌کند به مردم اجازه می‌دهد «به راحتی ایده‌ها را به محصولات گرافیکی تبدیل کنند».

آخرین دور تامین مالی توسط Left Lane Capital رهبری شد . همچنین Speedinvest اروپا و تعدادی از سرمایه گذاران فرشته، از جمله Des Traynor بنیانگذار Intercom، Shaan Puri مدیر عامل سابق Bebo و رهبران محصولات Calm، Amazon و Instagram نیز شرکت کردند.

Left Lane Capital یک VC مستقر در نیویورک است که بیشتر به دلیل سرمایه‌گذاری در GoStudent، Wayflyer و Masterworks و سایر موارد شناخته شده است.

کیتل که توسط Nicolas Heymann و Tobias Saul تأسیس شد، ابزارهای طراحی گرافیکی مبتنی بر مرورگر را برای ایجاد آرم، برچسب، کارت پستال و موارد دیگر ارائه می دهد.

اسکرین شات کیتل

اسکرین شات کیتل

هیمن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، از طریق ایمیل به من گفت:

“با Kittl به کاربران اجازه می‌دهیم تا با حذف موانع یک منحنی یادگیری سخت، طرح‌های حرفه‌ای را سریع و آسان ایجاد کنند. ویژگی های ما به گونه ای طراحی شده اند که فرآیندهای طراحی پیچیده را با چند کلیک ساده و در دسترس قرار دهند.

رقبای ما یا بر ابزارهای اساسی تمرکز می کنند که تنها به طیف کوچکی از آزادی خلاقانه اجازه می دهد، یا برای رسیدن به موفقیت در آن، آموزش و تمرین زیادی را می طلبند.”

کیتل کار خود را با عنوان Heritage Type آغاز کرد که توسط هیمن و سائول در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، اما پس از جمع آوری مبلغ ۱.۶ میلیون یورو در اکتبر ۲۰۲۱ به تغییر نام تجاری ادامه داد.

قابل ذکر است، با توجه به اینکه احتمالاً هوش مصنوعی به زودی جایگزین بسیاری از این ابزارها خواهد شد، هیمن می‌گوید که قصد دارند «تلاش‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی موجود را دوبرابر کنند».

مگنوس کارنهم، مدیر شرکت Left Lane Capital در بیانیه‌ای گفت:

«پلتفرم آسان کیتل ایجاد طراحی گرافیک حرفه‌ای را دموکراتیک می‌کند. کیتل پایگاه کاربر و تعامل کاربر خود را به‌طور باورنکردنی سریع رشد داده است، و این کاملاً به لطف تمرکز لیزری آن‌ها بر ایجاد پلتفرمی است که ایده‌پردازی، ایجاد و در نهایت کسب درآمد از طراحی گرافیک را در بر می‌گیرد.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا