نرم افزار موبایل

Medium با راه‌اندازی انجمن خود از توئیتر جایگزین Mastodon استقبال می‌کند

به گزارش اپ خونه، پلتفرم انتشار آنلاین Medium ، که در ابتدا توسط ایوان ویلیامز ، یکی از بنیانگذاران توییتر ایجاد شد ، امروز اعلام کرد که از پلتفرم متن باز Mastodon با ایجاد نمونه خود برای حمایت از نویسندگان و انتشارات آنها استقبال می کند.

این شرکت گفت که در حال راه‌اندازی Medium است، یک انجمن Mastodon که زیرساخت قابل اعتماد، تعدیل و نام دامنه کوتاه را ارائه می‌دهد تا از جمله موارد دیگر، اشتراک‌گذاری نام‌های کاربری خود را برای نویسندگان آسان‌تر کند.

اگرچه Mastodon شش سال پیش راه اندازی شد، اما اخیراً با فرار کاربران از توییتر ایلان ماسک، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

ماسک از زمان تصاحب این شبکه اجتماعی، مجموعه ای از تصمیمات بحث برانگیز مانند فعال کردن مجدد حساب های برتری طلبان سفیدپوست و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ و همچنین ممنوعیت روزنامه نگاران را در بحبوحه کاهش تیم های اعتدال در توییتر اتخاذ کرده است.

او همچنین محصولات توییتر را به هم ریخته است و قول می‌دهد کاربرانی را که برای این سرویس پولی پرداخت نمی‌کنند تایید کند، در حالی که تبلیغ‌کنندگان را بیگانه می‌کند و آینده توییتر را به خطر می‌اندازد.

این امر باعث شده است که زیرمجموعه‌ای از کاربران توییتر به دنبال مکان‌های جدیدی برای ارسال افکار خود و شرکت در گفتگوهای عمومی باشند. Mastodon از جمله پلتفرم هایی است که مستقیماً از آن سود برد.

پلتفرم میکروبلاگینگ اجتماعی در روزهای اخیر به ۲.۵ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است که این تعداد در اکتبر ۲۰۲۲ تنها ۳۰۰۰۰۰ نفر بود. با این حال، این سرویس به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن، دقیقاً شبیه سازی توییتر نیست.

به جای پیوستن به خود «Mastodon »، اعضا به انجمن‌ها یا نمونه‌هایی می‌پیوندند که مجموعه‌ای از قوانین، دستورالعمل‌های اعتدال و جدول‌های زمانی خانگی خود را دارند.

در حالی که این مانع از دنبال کردن کاربر دیگری در یک انجمن دیگر نمی‌شود، انتظار می‌رود که بسیاری از آنها به انجمنی بپیوندند که علایق خاص آنها را منعکس می‌کند – مانند فناوری، موسیقی، امنیت، بازی یا یکی از موضوعات دیگر.

به نظر می رسد این مورد در مورد ورودی Mastodon Medium صادق است. این شرکت به عنوان امتیاز اضافی عضویت در Medium، Mastodon را به روی نویسندگان و خوانندگان Medium باز خواهد کرد و مکانی را برای بحث پیرامون محتوای Medium ایجاد می کند. این شرکت در اعلامیه خود توضیح داد که این منجر به “فید محلی جالب” می شود.

Medium همچنین می‌گوید یافتن افراد و موضوعاتی که با علایق آن‌ها مطابقت دارند را آسان‌تر می‌کند، زیرا بخشی از گردش کار داخلی آن است.

به عنوان بخشی از این تلاش، Medium برای پیوستن به Mastodon یک رابط «ثبت نام با Medium» ایجاد می‌کند که می‌تواند به رسیدگی به شکایات برخی از کاربران در مورد مشکلات شروع Mastodon کمک کند، که به دلیل انتخاب نمونه اولیه می‌تواند گیج‌کننده باشد. روند.

اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد که یک پلتفرم وبلاگ نویسی با فرم طولانی تر از یک پلتفرم طراحی شده برای پست های بسیار کوتاه تر استفاده کند، اما Medium معتقد است که ارزش کار کردن در هر دو فضا را دارد.

تونی استابلبین، مدیرعامل شرکت در یک پست وبلاگ نوشت:

«ما فکر می‌کنیم ماموریت Medium – تعمیق درک مردم از جهان با کمک به اشتراک‌گذاری بهترین ایده‌ها و بهترین اطلاعات – فراتر از رسانه‌ها است.»

( ویلیامز سال گذشته از مدیوم به عنوان مدیرعامل کنار رفت.)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا