تکنولوژی

Microsoft SQL Server 2022 همه چیز آن درباره Azure است

به گزارش اپ خونه، مایکروسافت امروز SQL Server 2022 را منتشر کرد، آخرین نسخه نرم افزار پایگاه داده خود، که در ابتدا بیش از ۳۳ سال پیش راه اندازی شد. مایکروسافت این نسخه را به‌عنوان «فعال‌ترین نسخه SQL Server با Azure» توصیف می‌کند و با اتصال به Azure Synapse Link برای فعال کردن تجزیه و تحلیل بلادرنگ روی پایگاه داده، Azure Purview برای مدیریت داده و بازیابی فاجعه با کمک Azure SQL Managed Instance است. ، این نسخه، از بسیاری جهات، نقطه اوج پایه اتصال ابری است که تیم چند سال پیش شروع کرده بود.

از همان ابتدا، چشم انداز [برای SQL Server] واقعاً در مورد – پایگاه داده ها بسیار پیچیده بودند – چگونه می توانید آن را بسیار ساده کنید؟ روهان کومار، معاون شرکت مایکروسافت برای Azure Data، به من گفت و از بسیاری جهات، من فکر می‌کنم که این یک دلیل کلیدی بوده است که چرا این مدت طولانی دوام آورد و چگونه آن را تکامل داده‌ایم. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که من در مورد SQL Server 2022 فکر می‌کنم این است که ما آن را کاملاً به Azure متصل کرده‌ایم.

او خاطرنشان کرد که در حالی که مهاجرت بارهای کاری اولیه اتفاق می افتد، مشتریان مایکروسافت همه با سرعت های بسیار متفاوتی حرکت می کنند و برخی به دلایل متعدد ممکن است هرگز به ابر منتقل نشوند. او استدلال می‌کند که به همین دلیل است که شرکت همیشه روی یک رویکرد ترکیبی شرط می‌بندد، اما همچنین به همین دلیل است که بسیاری از مشتریان شروع به پرسیدن در مورد اینکه چگونه می‌توانند ارزش حضور در فضای ابری را بدون نیاز به انتقال تمام داده‌های خود به آن به دست آورند، هستند. . کومار گفت: «این واقعاً تز اصلی بود که چرا ما برای تبدیل آن به یک انتشار ابری سرمایه گذاری کردیم.»

یک مثال خوب در اینجا تابع جدید بازیابی فاجعه است که به کاربران اجازه می‌دهد داده‌های خود را در SQL Managed Instance در Azure تکرار کنند و از آن به عنوان یک نسخه پشتیبان برای SQL Server اصلی خود استفاده کنند، که باعث می‌شود در زمانی  سرور اصلی خراب میشود.

کومار همچنین خاطرنشان کرد که با استفاده از Synapse Link، کاربران SQL Server اکنون می‌توانند بدون نیاز به راه‌اندازی زیرساخت پیچیده، تحلیل‌های بی‌درنگ را روی پایگاه داده خود اجرا کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کادر را علامت بزنید و بگویید: “این داده ها را در زمان واقعی تکرار کنید.” آن را در Synapse می فرستد و می توانید گزارش Power BI خود را داشته باشید که این داده ها را می خواند و کل خط لوله فقط برای شما ساخته شده است. ” او گفت.

و برای شرکت‌هایی که واقعاً یک راه‌اندازی ترکیبی دارند، پشتیبانی از سرویس مدیریت داده Purview اکنون آنها را قادر می‌سازد تا خط‌مشی‌های خود را تنظیم کنند، مهم نیست که داده‌ها در SQL Server در فضای ابری یا در محل قرار دارند.

علاوه بر کار بر روی قابلیت‌های جدید متصل به ابر، تیم بر روی بهبود عملکرد کلی، ثبات و وضعیت امنیتی پایگاه داده نیز کار کرد. هسته اصلی آن کار، حداقل برای این نسخه، موتور پردازش پرس و جو هوشمند پایگاه داده بود، که اکنون می تواند به عنوان مثال، پرس و جوها را در تعدادی از سناریوهای پیچیده تر بهینه کند.

همچنین مدل جدید صورت‌حساب پرداختی برای سرور SQL از طریق Azure Arc، پلتفرم مایکروسافت برای مدیریت منابع ابری و درون محل، جالب توجه است. با استفاده از اتصال به Azure Arc، که بخشی از فرآیند راه‌اندازی SQL Server 2022 است، کاربران داخلی اکنون می‌توانند صورت‌حساب مبتنی بر ابر را برای مدیریت افزایش مصرف یا موارد استفاده موقت انتخاب کنند.

همانطور که کومار اشاره کرد، استفاده از SQL Server، با وجود تمام رقابت های موجود امروز، همچنان به رشد خود ادامه می دهد (اگرچه تا حدی، این امر به دلیل گسترش استفاده از مشتریان فعلی است).

نسخه جدید SQL Server اکنون به طور کلی در دسترس است، از جمله نسخه های رایگان Developer و Express.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا