تکنولوژی

OpenAI آزمایشی ChatGPT Professional را آغاز می کند، نسخه ممتاز چت ربات ویروسی خود

به گزارش اپ خونه، OpenAI این هفته نشان داد که به زودی شارژ ChatGPT را آغاز می کند ، چت ربات ویروسی مبتنی بر هوش مصنوعی که می تواند مقالات، ایمیل ها، شعرها و حتی کدهای کامپیوتری بنویسد.

OpenAI در بیانیه‌ای در سرور رسمی Discord شرکت گفت که “شروع به فکر کردن در مورد چگونگی کسب درآمد از ChatGPT” به عنوان یکی از راه‌های “اطمینان از دوام طولانی مدت [ابزار] کرده است.”

ظاهراً نسخه پولی ChatGPT ChatGPT Professional نامیده می شود. این بر اساس یک پیوند لیست انتظار OpenAI است که در سرور Discord ارسال شده است، که طیفی از سؤالات را در مورد اولویت های پرداخت می پرسد، از جمله “در چه قیمتی (در هر ماه) ChatGPT را آنقدر گران می دانید که نمی توانید آن را بخرید؟”

لیست انتظار همچنین مزایای ChatGPT Professional را نشان می‌دهد که شامل عدم وجود پنجره‌های خاموش (به عنوان مثال در دسترس نبودن)، بدون فشار و تعداد نامحدود پیام با ChatGPT – «حداقل ۲ برابر محدودیت روزانه» است.

OpenAI می گوید کسانی که فرم لیست انتظار را پر می کنند ممکن است برای آزمایش ChatGPT Professional انتخاب شوند، اما این برنامه در مراحل آزمایشی است و «در حال حاضر» به طور گسترده در دسترس نخواهد بود.

OpenAI ChatGPT Professional

OpenAI ChatGPT Professional

علیرغم جنجال‌ها و چندین ممنوعیت ، ChatGPT ثابت کرده است که یک پیروزی تبلیغاتی برای OpenAI است، توجه رسانه‌های بزرگ را به خود جلب کرده و میم‌های بی‌شماری را در رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌کند.

برخی از سرمایه گذاران در حال پیاده سازی ChatGPT در گردش کار خود هستند. رایان رینولدز ChatGPT را برای نوشتن تبلیغی برای Mint Mobile، اپراتور تلفن همراهی که بخشی از آن مالکیت دارد، استخدام کرد. و طبق گزارش ها، مایکروسافت هوش مصنوعی پشت ChatGPT را در مجموعه آفیس و بینگ خود قرار خواهد داد.

ChatGPT تا اوایل دسامبر بیش از یک میلیون کاربر داشت – یک پایگاه کاربر رشک برانگیز از هر نظر. اما اجرای آن یک سرویس گران است. به گفته سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI، هزینه های عملیاتی ChatGPT «چشم انداز» است و به چند سنت در هر چت در مجموع هزینه های محاسبه می رسد. (ChatGPT در ابر Azure مایکروسافت میزبانی می شود.)

کار بر روی یک نسخه حرفه ای از ChatGPT. محدودیت های بالاتر و عملکرد سریع تری را ارائه می دهد. اگر علاقه مند هستید، لطفاً به لیست انتظار ما در اینجا بپیوندید: https://t.co/Eh87OViRie

— گرگ براکمن (@gdb) 11 ژانویه ۲۰۲۳

OpenAI تحت فشار است تا پیش از سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری مایکروسافت، از محصولاتی مانند ChatGPT سود کند.

OpenAI انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد که در مقایسه با بیش از ۱ میلیارد دلاری که تاکنون در این استارتاپ سرمایه گذاری شده است، ناچیز است.

Semafor این هفته گزارش داد که مایکروسافت به دنبال خالص کردن ۴۹ درصد از سهام OpenAI است و ارزش شرکت را در حدود ۲۹ میلیارد دلار ارزیابی می کند.

طبق مفاد این قرارداد، مایکروسافت سه چهارم سود OpenAI را تا زمانی که سرمایه‌گذاری خود را بازیابی کند، دریافت می‌کند و سرمایه‌گذاران اضافی ۴۹ درصد و OpenAI 2 درصد باقی‌مانده را حفظ می‌کنند.

OpenAI ساختار شرکتی غیرمعمولی دارد که تحت یک مدل “سود سقفی” عمل می کند که بازده حامیان را به ۱۰۰ برابر سرمایه گذاری آنها محدود می کند .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا