استارتاپ

OpenAI پیشتاز دور ۲۳.۵ میلیون دلاری Mem، یک برنامه یادداشت برداری مبتنی بر هوش مصنوعی است.

به گزارش اپ خونه، سال گذشته، OpenAI صندوق راه‌اندازی OpenAI را اعلام کرد، بخشی که از طریق آن و شرکای آن، از جمله مایکروسافت، در حال سرمایه‌گذاری در شرکت‌های هوش مصنوعی در مراحل اولیه هستند که با مشکلات بزرگ مقابله می‌کنند. از زمانی که شرکت‌ها تزریقات را از صندوق دریافت کرده‌اند، کلمه Mom’s بوده است. اما امروز، صندوق راه اندازی OpenAI فاش کرد که سرمایه گذاری ۲۳.۵ میلیون دلاری را در Mem انجام داده است، برنامه ای متمرکز بر کار که از هوش مصنوعی برای سازماندهی خودکار یادداشت ها استفاده می کند.

ارزش سرمایه گذاری Mem پس از پول ۱۱۰ میلیون دلار است و مجموع جمع آوری استارتاپ به ۲۹ میلیون دلار می رسد.

Mem که توسط کوین مودی و دنیس زو تأسیس شد، با تأکید بر «سازمان سبک وزن»، به قول مودی و ژو، خود را از برنامه‌های یادداشت‌برداری سنتی متمایز می‌کند. گردش کار حول محور جستجو و یک جدول زمانی می چرخد ​​و به کاربران امکان می دهد برچسب های موضوع را ضمیمه کنند، سایر کاربران را برچسب گذاری کنند و یادآورهای تکراری را به یادداشت ها اضافه کنند.

کاربران Mem می‌توانند با استفاده از پیام کوتاه، برنامه‌های پیام‌رسان و سرویس گیرنده تلفن همراه پلت‌فرم، یادداشت‌های سریع بگیرند، پیوند ارسال کنند و تصاویر را از هر کجا ذخیره کنند. ویژگی‌های همکاری به تیم‌ها اجازه می‌دهد یادداشت‌ها را به اشتراک بگذارند، ویرایش کنند و نظر بدهند و مستقیماً آنها را به تقویم‌های مشترک برای ارجاع سریع‌تر پیوست کنند.

تجربه جستجوی Mem از هوش مصنوعی برای جستجوی یادداشت‌ها استفاده می‌کند و هدف آن این است که بفهمد کدام یادداشت‌ها ممکن است در یک لحظه خاص برای یک شخص خاص مرتبط‌تر باشند. Moody و Xu می گویند که این پلتفرم برای تقویت کارکنان دانش در مسئولیت های معمولی خود طراحی شده است، مانند خواندن صفحات اطلاعات، استخراج قطعات مربوط به یک سوال خاص و تبدیل اطلاعات به یک پاسخ یا گزارش می باشد.

Mem

Mem به هوش مصنوعی ضربه می زند تا یادداشت ها را در زمان واقعی سازماندهی کند

 

بدون شک کارهای دانش جویی زمان بر هستند. طبق گفته گارتنر، حرفه ای ها ۵۰ درصد از ساعات کاری خود را صرف جستجوی اطلاعات می کنند و به طور متوسط ​​۱۸ دقیقه برای یافتن یک فایل وقت می گذارند (البته صحت معیارهایی مانند این در طول سال ها به چالش کشیده شده است). یک منبع تخمین می‌زند که عدم سازماندهی اسناد هر سال ۳۹۰۰ دلار به ازای هر کارمند زیان می‌آورد، که اگر فناوری آنطور که تبلیغ می‌شود، Mem را به پیشنهادی جذاب تبدیل می‌کند.

اولین چیزی که از سازمان‌هایی که با آن‌ها صحبت می‌کنیم می‌شنویم این است که می‌توانیم گنجینه عظیم دانش اختصاصی خود را برای پشتیبانی از موارد استفاده از انجام تحقیق گرفته تا نوشتن تا فروش و فراتر از آن استفاده کنیم.

 Moody و Xu در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفتند. «جادوی Mem این است که ما داده‌های خصوصی و اختصاصی شما را همراه با مدل‌های زبان مولد پیشرفته گرد هم می‌آوریم تا خروجی‌های واقعی و شخصی‌سازی شده را باز کنیم. ما منابع دانش را در سطوح فردی، تیمی و سازمانی ترکیب می‌کنیم که منجر به عملکرد بهتری در سطح می‌شود.»

Mem اخیراً Mem It را برای توییتر راه‌اندازی کرده است، که به کاربران اجازه می‌دهد تا موضوعات را ذخیره کنند، خلاصه‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را از محتویات خود دریافت کنند و پیشنهاداتی برای توییت‌های مشابه ببینند. همچنین به اصلاح Mem X، دستیار کاری داخلی Mem، با ویژگی‌های جدیدی مانند Smart Write و Smart Edit ادامه می‌دهد که از هوش مصنوعی برای تولید متن بر اساس یک اعلان، خلاصه کردن فایل‌ها، تولید عناوین برای اسناد و اجازه استفاده کاربران از دستورات زبان طبیعی استفاده می‌کند.( برای ویرایش یا قالب بندی متن)

 

Mem

ابزارهای نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی Mem که به زودی در پیش نمایش راه اندازی می شوند.

 

Moody و Xu می گویند، برنامه برای آینده قابل پیش بینی این است که به طور فزاینده ای به این نوع از تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی متمایل شویم، با حمایت OpenAI از طریق صندوق راه اندازی OpenAI. شرکت‌کنندگان صندوق راه‌اندازی OpenAI علاوه بر سرمایه، دسترسی زودهنگام به سیستم‌های OpenAI جدید و منابع Azure از مایکروسافت دریافت می‌کنند.

Moody و Xu گفتند: «OpenAI آشکارا رهبری موج انقلاب های تکنولوژیکی را بر عهده دارد که ما سوار آن هستیم.” این باعث می‌شود که صندوق راه‌اندازی OpenAI شریک ایده‌آلی برای چیزی که می‌سازیم – هم برای تخصص فنی و هم برای راهنمایی استراتژیک که روی میز ارائه می‌کنند.»

براد لایت کپ، مدیر اجرایی OpenAI، که همچنین مدیریت صندوق راه اندازی OpenAI را نیز بر عهده دارد، در بیانیه ای ایمیلی اضافه کرد: «Mem از هوش مصنوعی قدرتمند استفاده می کند تا با از بین بردن خستگی و مشقت بار سازماندهی و دسترسی به اطلاعات، کارمندان دانش را بهره ورتر کند، و در نهایت به افراد اجازه می دهد بر روی قطعات تمرکز کنند. از کار آنها که مهم است. چشم انداز آنها دقیقاً با هدف ما در صندوق راه اندازی OpenAI برای تسریع شرکت هایی که از هوش مصنوعی برای افزایش بهره وری و به طور گسترده تر، پتانسیل انسانی استفاده می کنند، همسو است.»

Mem با تعدادی از شرکت ها رقابت می کند که به دنبال مقابله با چالش های دانش یابی و سازماندهی یادداشت هستند. در جستجوی سازمانی، Glean وجود دارد که اخیراً ۱۰۰ میلیون دلار در یک دور سرمایه گذاری سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرده است. در سمت مدیریت دانش، فضای کاری مشترک ویکی‌مانند Atlassian Confluence and Notion که در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۲ میلیارد دلار بود، همچنان بر آن حاکم است.

اما مودی و ژو استدلال می‌کنند که Mem 16 کارمند دارای مزیتی است که «خود سازماندهی» است، که ظاهراً منجر به مراقبت و کار دستی کمتر می‌شود. در حالی که آنها از افشای درآمد Mem یا نام مشتریان عمده خودداری کردند، آنها ادعا می کنند که Mem به دلیل فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی موفق است.

«ما به رویکرد منحصر به فرد خود برای مدیریت دانش خودسازماندهی و مولد اطمینان داریم. … مدل‌های یادگیری ماشین شخصی‌شده ما نه تنها به کارکنان دانش کمک می‌کنند تا به‌طور خودکار سازماندهی شوند، بلکه فراتر از کمک به یافتن چیزها هستند – ما در واقع به مردم کمک می‌کنیم کارشان را انجام دهند.» تغییر به سمت کار از راه دور، به اشتراک گذاری دانش موثر و ناهمزمان را بیش از هر زمان دیگری مهم کرده است، و کندی بازار باعث شده شرکت ها بر کارایی تمرکز کنند. کار دانش ما با کمک هوش مصنوعی باعث صرفه جویی در وقت افراد می شود و بهبود سریع در مدل های زبان بزرگ به ما کمک می کند تا در آخر کار کنیم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا