اخبار اینترنت

Opera نوار کناری هوش مصنوعی یکپارچه جدیدی را راه اندازی کرد که توسط ChatGPT OpenAI طراحی شده است

به گزارش اپ خونه، Opera اعلام کرد که در حال معرفی یک پنل جانبی هوش مصنوعی در مرورگر خود به نام “Aria” است که توسط ChatGPT OpenAI پشتیبانی می شود.

این شرکت می‌گوید Aria هم یک متخصص وب و هم یک متخصص مرورگر است که یافتن اطلاعات در وب، تولید متن یا کد یا پاسخ‌گویی به درخواست‌های محصول شما را آسان‌تر می‌کند.

ویژگی جدید در حال حاضر برای آزمایش در دسترس است.

آریا همچنین می‌تواند به سؤالات مربوط به خود Opera پاسخ دهد، زیرا این شرکت می‌گوید در مورد «کل پایگاه داده اسناد پشتیبانی مرورگر» آگاه است.

Opera می‌گوید که آریا بر اساس زیرساخت «آهنگساز» خود استوار است و به فناوری GPT OpenAI متصل می‌شود و با قابلیت‌های اضافی، مانند افزودن نتایج زنده از وب، تقویت می‌شود.

این شرکت بیان می کند که Aria یک سرویس رایگان با اطلاعات به روز است، به این معنی که به اینترنت متصل است و به محتوای قبل از سال ۲۰۲۱ محدود نمی شود، همانطور که در مورد راه حل های استاندارد مبتنی بر GPT وجود دارد.

Aria در بیش از ۱۸۰ کشور دنیا راه اندازی می شود.

با دانلود جدیدترین نسخه Opera One می توانید آریا را تست کنید. به عنوان یک کاربر اندروید، می توانید Aria را در آخرین نسخه بتا مرورگر آزمایش کنید.

Opera خاطرنشان می کند که به عنوان یک آزمایش کننده، تنها کاری که برای دسترسی به Aria باید انجام دهید این است که یک حساب اپرا ایجاد کنید ، اگر قبلاً آن را ندارید.

سپس از طریق ایمیل یا داخل محصول در مورد وضعیت لیست سفید خود مطلع خواهید شد.

هنگامی که حساب Opera شما در لیست سفید قرار گرفت، می توانید از طریق تنظیمات Opera برای اندروید بتا یا از طریق نوار کناری مرورگر Opera One به Aria دسترسی داشته باشید.

آخرین راه‌اندازی Opera بر اساس ویژگی‌های هوش مصنوعی فعلی مرورگر است. اوایل سال جاری، Opera چت ربات‌های هوش مصنوعی مولد را با استفاده از ChatGPT و ChatSonic در مرورگرهای دسکتاپ خود، Opera و Opera GX ادغام کرد.

این شرکت همچنین قابلیتی را راه‌اندازی کرد که به شما امکان می‌دهد با برجسته کردن متن در یک وب‌سایت یا تایپ کردن آن، اعلان‌های هوش مصنوعی ایجاد کنید.

این ربات‌های گفتگو می‌توانند مقالات یا صفحات وب را خلاصه کنند، پست‌های رسانه‌های اجتماعی را برای شما بنویسند یا به شما در ایده‌پردازی از طریق درخواست‌ها کمک کنند.

ماه گذشته، این شرکت Opera One را راه‌اندازی کرد ، نسخه بازطراحی‌شده مرورگر پرچم‌دار خود، که می‌گوید دارای عناصری است که آن را برای «آینده مبتنی بر هوش مصنوعی مولد» آماده می‌کند.

Opera در یک پست وبلاگ نوشت:

“ما اکنون با معرفی یک هوش مصنوعی مرورگر که به شما امکان می دهد با وب به کمک هوش مصنوعی مستقیماً در مرورگر تعامل داشته باشید، پیشرفت می کنیم.”

«شکل فعلی یک رابط چت Aria که مستقیماً با شما، کاربر ارتباط برقرار می‌کند، اولین مرحله پروژه را نشان می‌دهد.

این سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی قرار است در نسخه‌های بعدی مرورگر حتی بیشتر با Opera ادغام شود و هدف نهایی آن این است که به صورت بومی در مرورگر ترکیب شود تا به شما در انجام وظایف بین مرورگر کمک کند.»

سایدبار جدید تا حدودی شبیه ویژگی هایی است که مایکروسافت در Edge معرفی کرده است.

در ماه مارس، مایکروسافت اعلام کرد که مرورگر وب Edge آن یک چت ربات جدید Bing AI را در نوار کناری قرار خواهد داد .

البته، اپرا و مایکروسافت تنها شرکت‌هایی نیستند که بر روی ابزارهای ادغام‌شده مبتنی بر هوش مصنوعی در مرورگرهای خود تمرکز کرده‌اند، زیرا Brave اوایل امسال ویژگی‌های خلاصه‌سازی را در موتور جستجوی خود معرفی کرد و در حال آزمایش ویژگی‌های متمرکز بر هوش مصنوعی برای مرورگر خود است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا