اخبار اینترنت

Pixel 8 Pro به اولین گوشی هوشمند مجهز به مدل جدید هوش مصنوعی گوگل، Gemini تبدیل شد

به گزارش اپ خونه، این شرکت اعلام کرد که Pixel 8 Pro به اولین گوشی هوشمند اندرویدی تبدیل خواهد شد که از نسل بعدی مدل هوش مصنوعی گوگل، Gemini استفاده می‌کند .

Gemini Nano، نسخه‌ای از این مدل که برای اجرا بر روی دستگاه طراحی شده است، مانند گوشی‌های هوشمند، اکنون از Tensor G3 گوگل برای ارائه دو ویژگی Pixel 8 Pro، Recorder و پاسخ هوشمند در Gboard استفاده می‌کند.

از آنجایی که هوش مصنوعی روی دستگاه اجرا می‌شود، به جلوگیری از خروج داده‌های حساس از تلفن کمک می‌کند و همچنین امکان استفاده از ویژگی‌ها را حتی در صورت عدم اتصال به شبکه فراهم می‌کند.

Gemini Nano کارآمدترین نسخه از مدل جدید هوش مصنوعی گوگل است که برای اجرا بر روی دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند طراحی شده است.

با راه‌اندازی آن، اکنون مغز پشت ویژگی خلاصه‌کننده هوش مصنوعی در برنامه ضبط در پیکسل ۸ پرو خواهد بود.

برنامه Recorder که به کاربران اجازه می‌دهد دکمه‌ای را برای ضبط و رونویسی صدا فشار دهند، اکنون شامل خلاصه‌ای از مکالمات، مصاحبه‌ها، ارائه‌ها یا سایر صداهای ضبط‌شده توسط Gemini می‌شود.

با تغییر به Gemini Nano، کاربران حتی اگر سیگنال یا اتصال Wi-Fi در دسترس نداشته باشند، می توانند این خلاصه ها را دریافت کنند.

این ویژگی در دستگاه‌های پیکسل ۸ پرو در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، اپلیکیشن Recorder اکنون به ۲۸ زبان جدید رونویسی می کند.

در همین حال، Gemini Nano به عنوان پیش‌نمایش توسعه‌دهنده به Gboard، برنامه صفحه‌کلید Google می‌آید .

در اینجا، قابلیتی به نام «پاسخ هوشمند/Smart Reply» را تقویت می‌کند که به شما کمک می‌کند تا چیز بعدی را که می‌خواهید هنگام مکالمه در یک برنامه پیام‌رسانی بگویید، پیشنهاد کنید.

گوگل می گوید این ویژگی در ابتدا با واتس اپ کار می کند، اما در سال ۲۰۲۴ به اپلیکیشن های بیشتری اضافه خواهد شد.

این شرکت ادعا می‌کند که با Gemini Nano، پاسخ‌های پیشنهادی کیفیت بالاتری خواهند داشت، زیرا مدل هوش مصنوعی آگاهی مکالمه‌ای بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر اجرای Gemini Nano بر روی دستگاه، کاربران اندرویدی می توانند از طریق Bard از مدل جدید Gemini استفاده کنند .

در اوایل سال آینده، این کار همچنین شامل تامین انرژی Assistant با Bard در دستگاه‌های پیکسل می‌شود، که اساساً پاسخ Google به سیری را با مدلی ارتقا می‌دهد که در برخی زمینه‌ها به همان اندازه هوشمند و حتی از چیزی مانند ChatGPT توانمندتر است.

در بلند مدت، تأثیرات بهبود یافته هوش مصنوعی بر روی دستگاه‌ها می‌تواند افراد را وادار کند که به اندروید روی بیاورند.

همراه با راه اندازی Beeper، برنامه ای که iMessage را به اندروید می آورد ، برخی در حال بررسی امکان انتقال به دستگاه اندرویدی دلخواه خود هستند.

به‌علاوه، پیشرفت‌های گوگل در زمینه هوش مصنوعی، تلفن پیکسل آن را به یک گوشی هوشمند مجهز به هوش مصنوعی، با مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی ، مانند Magic Editor و Best Take in Google Photos ، Assistant with Bard ، غربالگری تماس‌های مجهز به هوش مصنوعی و موارد دیگر تبدیل کرده است .

گوگل از طریق یک پست وبلاگ اعلام کرد در کنار ویژگی‌های مجهز به Gemini ، پیکسل ۸ پرو ویژگی‌های جدید دیگری نیز دریافت کرد.

این شامل یک ویژگی Video Boost است که از Tensor G3 برای آپلود ویدیو در فضای ابری استفاده می‌کند، جایی که مدل‌های محاسباتی رنگ، نور، تثبیت و graininess ویدیو را تنظیم می‌کنند.

این همچنین ویدیو Night Sight را در Pixel 8 Pro فعال می‌کند، که از هوش مصنوعی برای اعمال کاهش نویز در ویدیوهای ضبط‌شده در شب یا در شرایط کم نور، از جمله ویدیوهای تایم لپس استفاده می‌کند.

یکی دیگر از مدل‌های جدید هوش مصنوعی در Google Photos نیز نور پرتره را بهبود می‌بخشد، در حالی که ویژگی Photo Unblur اکنون می‌تواند تصاویر سگ‌ها و گربه‌هایی را که در حین عکس‌ها تکان می‌خورند، واضح کند.

سایر دستگاه‌های پیکسل نیز به‌روزرسانی‌هایی دریافت می‌کنند، مانند حالت «Dual Screen Preview» در Pixel Fold، برای پیش‌نمایش عکس‌ها.

به علاوه، Pixel Fold و Pixel 6 و تلفن های جدیدتر می توانند از طریق USB به رایانه متصل شوند تا از تلفن به عنوان وب کم در تماس های ویدیویی استفاده کنند.

این دستگاه‌ها همچنین اکنون «پاسخ‌های متنی» را در طول Call Screen که در Pixel Watch نیز ارائه شده است، پیشنهاد می‌کنند.

ویژگی‌های Direct My Call و Hold for Me Pixel به شماره‌های تجاری بدون پیشوند رایگان گسترش یافته است و اکنون در بریتانیا در دسترس است.

ویژگی جدید “Clean” لکه ها را از اسناد اسکن شده پاک می کند. چند ویژگی دیگر در مورد امنیت، احراز هویت، ویجت‌های جدید و سایر ویژگی‌های متمرکز بر Pixel Watch و Pixel Tablet در وبلاگ Google به تفصیل آمده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا