استارتاپ

Plant Prefab مبلغ ۴۲ میلیون دلار برای ساخت خانه های سفارشی «بسیار پایدار» جمع آوری می کند

به گزارش اپ خونه، به نظر می رسد خانه های پیش ساخته همیشه در آستانه یک چیز بزرگ هستند – حل کمبود مسکن، مقابله با ضایعات سیستمی یا صرفاً به طور کلی ایجاد “بسیار به روز”. اما در ایالات متحده، مسکن های پیش ساخته جدید همچنان بخش کوچکی از بازار را تشکیل می دهند (مثلاً حدود ۲٪ از خانه های یک خانواده ساخته شده در سال ۲۰۲۱).

در حال حاضر واضح است که پیش ساخته راه حلی برای بحران های مسکن در آمریکا نبوده است، اما کارخانه پریفاب می گوید که برداشت آن – همراه با ۴۲ میلیون دلار بودجه اضافی و یک کارخانه جدید – همچنان تاثیرگذار خواهد بود، و در نهایت به همان اندازه که ارائه خواهد شد. ۹۰۰۰۰۰ فوت مربع مسکن “بسیار پایدار” و “بسیار سالم” در سال. این استارت آپ تخمین می زند که سالانه حدود ۸۰۰ واحد را در ترکیبی از خانه ها، آپارتمان ها و کانکس ها نشان می دهد.

بسیاری از استارت آپ ها خانه های پیش ساخته را انجام می دهند، از جمله Veev، Mighty Buildings، Cover، Modulous و Factory OS. Plant Prefab می گوید تمرکز آن بر توسعه خانه های سفارشی برای مناطق شهری منحصر به فرد است.

مدیرعامل استیو گلن گفت: «اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌های خارج از کشور بر روی خانه‌های استاندارد متمرکز شده‌اند و مجموعه‌ای از مدل‌ها را با پرداخت‌ها و وسایل قابل تنظیم ارائه می‌دهند.» در مقابل، او گفت که Plant Prefab با معماران برای پیش‌ساخته کردن طرح‌هایشان کار می‌کند، زیرا آنها «زبان محلی، فرآیند مجوز محلی، مصالح محلی و نیازهای محلی را درک می‌کنند».

وی افزود: “ما می خواهیم راه کارآمدتری به آنها ارائه دهیم.”

مدیرعامل سیستم ساختمان کارخانه پریفاب را به‌عنوان «به یک معنا، لگوهای خودمان» توصیف کرد. این شرکت پانل هایی با زیرساخت داخلی تولید می کند. او گفت: «ما آن را در ماژول‌های تخصصی برای آشپزخانه‌ها، حمام‌ها، دادگاه‌های خدماتی – به عبارت دیگر، بخش‌های گران‌قیمت خانه ترکیب می‌کنیم.»

 از جنبه نرم افزاری، گلن گفت که این شرکت یک پیکربندی ۳ بعدی ارائه می دهد و با نرم افزار CAD شخص ثالث کار می کند تا یک مدل ساختاری، مکانیکی، الکتریکی و لوله کشی از هر خانه ای که می سازیم بسازد، به طوری که ما قادر به ایجاد کاملا دقیق هستیم. برخاستن و ضایعات ساختمانی را محدود کنید.

گلن به TechCrunch گفت: تسهیلات جدید و خودکار یک “گام بزرگ تغییر برای ما” خواهد بود. او گفت که این شرکت در حال حاضر حدود ۴۰ خانه در سال از طریق دو تسهیلات دیگر تولید می کند. او افزود: “متوسط پروژه ما سه ماه است، بنابراین ما بسیار سریع هستیم، اما در تاسیسات جدید به طور قابل توجهی سریعتر و با قیمت بسیار پایین تر.” گلن گفت که این شرکت در سال گذشته ۱۶ میلیون دلار درآمد داشته است.

Aerial view of Plant Prefab's incoming factory in Tejon Ranch, California.

 

 

 

 

 

 

نمایی هوایی از کارخانه ورودی Plant Prefab در Tejon Ranch، کالیفرنیا.

گلن با استناد به صرفه جویی در انتشار کربن مرتبط با زندگی شهری، بر این باور است که تمرکز این شرکت بر پر کردن سریعتر شهری در نهایت به سیاره زمین کمک خواهد کرد. گلن گفت، ادعاهای زیست‌محیطی این شرکت همچنین شامل طراحی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب، استفاده از دیوارهای خشک بازیافتی و عایق‌ها و همچنین رنگ‌های دوست‌دار محیط‌زیست، و خرید کربن افست برای پوشش «دو سال اول کار خانه‌های ما» است.

او افزود: «ما اولین خانه‌ای را طراحی کردیم که گواهینامه LEED Platinum را در تاریخ این برنامه دریافت کرده است [و ما] بیش از ۳۰ خانه دارای گواهی LEED Platinum داشته‌ایم.» این استارت آپ نیز یک شرکت B است.

بدون احتساب برق، بخش ساختمان ۱۴ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده را در سال ۲۰۱۹ تشکیل می داد. بدتر از آن این است که در مسیر اشتباهی قرار گرفته است: گزارشی در سال ۲۰۲۲ هشدار داد که کسب و کار “در مسیر رسیدن به انتشار گازهای گلخانه ای خالص تا سال ۲۰۵۰ نیست.”

دور جدید کارخانه پریفاب شامل حدود ۳۰ میلیون دلار سهام به رهبری فولادساز برزیلی گرداو و همچنین ۱۲ میلیون دلار بدهی از سرمایه گذاری فناوری وسترن و اتل کپیتال مستقر در سیلیکون ولی است.

سایر سرمایه گذارانی که در بخش سهام شرکت می کنند عبارتند از شرکت شیمیایی مستقر در توکیو Asahi Kasei، گروه فارغ التحصیلان دانشگاه براون و Unreasonable Collective، یک باشگاه کارآفرینی. این علاوه بر شارژهای اولیه از سوی شرکت هایی مانند آمازون و Obvious Ventures است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا