نرم افزار موبایل

Quora برنامه جدید ربات چت هوش مصنوعی Poe خود را برای عموم باز می کند

به گزارش اپ خونه، پلتفرم پرسش و پاسخ Quora دسترسی عمومی را به برنامه جدید چت ربات هوش مصنوعی خود، Poe باز کرده است، که به کاربران امکان می‌دهد سؤالات خود را بپرسند و از طیف وسیعی از چت‌ربات‌های هوش مصنوعی، از جمله شرکت‌های سازنده ChatGPT، OpenAI و سایر شرکت‌هایی مانند Anthropic ، پاسخ بگیرند .

این شرکت می‌گوید، علاوه بر اینکه به کاربران اجازه می‌دهد با فناوری‌های جدید هوش مصنوعی آزمایش کنند، محتوای Poe در نهایت به تکامل خود Quora کمک می‌کند.

Quora اولین بار اپلیکیشن موبایل Poe را در ماه دسامبر معرفی کرد، اما در آن زمان برای امتحان کردن آن نیاز به دعوت نامه داشت.

با راه اندازی عمومی در روز جمعه، همه اکنون می توانند از برنامه Poe استفاده کنند. در حال حاضر، این سرویس فقط برای کاربران iOS در دسترس است، اما Quora می‌گوید که این سرویس تا چند ماه دیگر روی پلتفرم‌های دیگر نیز عرضه خواهد شد.

در اطلاعیه ای ، این شرکت توضیح داد که تصمیم گرفته است Poe را به عنوان یک محصول مستقل و مستقل از خود Quora عرضه کند، زیرا پیشرفت ها و تغییرات هوش مصنوعی در حال حاضر با سرعت انجام می شود.

با این حال، برخی از ارتباطات بین سایت پرسش و پاسخ و Poe وجود خواهد داشت. این شرکت خاطرنشان کرد، اگر محتوای Poe با استاندارد کیفیت کافی مطابقت داشته باشد، در خود سایت Quora توزیع می شود، جایی که توانایی دسترسی به ۴۰۰ میلیون بازدید کننده ماهانه Quora را دارد.

برای استفاده از Poe – که مخفف “Platform for Open Exploration” است – کاربران iOS باید یک حساب کاربری ایجاد کنند که با شماره تلفن و آدرس ایمیل تأیید شده باشد.

سپس می‌توانند بین سه چت ربات مختلف هوش مصنوعی که در زمان راه‌اندازی در دسترس هستند جابه‌جا شوند.

اینها شامل چت ربات های دانش عمومی Sage، Claude و Dragonfly هستند. هر دو Sage و Dragonfly توسط OpenAI طراحی شده اند در حالی که Claude از فناوری Anthropic پشتیبانی می کند. در حال حاضر همه محدودیت های خاص خود را دارند.

به عنوان مثال، Sage و Claude از رویدادهای بعد از سال ۲۰۲۱ اطلاعی ندارند و ممکن است Dragonfly از پاسخ دادن به برخی سؤالات خودداری کند. هر سه به اظهارات نادرست شناخته شده اند – این دلیل دیگری است که Quora خود فورا Poe را در سرویس خود ادغام نمی کند.

عدم دقت واقعی ارائه شده توسط هوش مصنوعی مانند ChatGPT نگرانی هایی را در مورد آماده بودن این فناوری ها برای استفاده در زمان پربیننده ایجاد کرده است.

به عنوان مثال، وال استریت ژورنال اخیرا گزارش داده است که چگونه ChatGPT نشان داده شده است که در مسائل ریاضی که به زبان طبیعی نوشته شده اند، نسبتاً بد است و اغلب پاسخ های سرگرم کننده، اما کاملاً اشتباه را با اطمینان ارائه می دهد.

سایت پرسش و پاسخ دیگری به نام Stack Overflow نیز کاربران را از ارسال پاسخ های ایجاد شده توسط ChatGPT به دلیل عدم دقت منع کرد.

با این حال، Quora پتانسیل Poe را در کمک به توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی می‌بیند تا مدل‌هایشان را برای عموم مفیدتر کنند، با ارائه یک رابط چت با کاربری آسان – چیزی که همیشه مورد توجه شرکت‌هایی نیست که خودشان مدل‌های هوش مصنوعی را می‌سازند.

در پست وبلاگ Quora که توسط آدام دی آنجلو، مدیر اجرایی Quora نوشته شده است، توضیح داده شده است:

«… بیشتر افراد و حتی اکثر شرکت‌هایی که قادر به آموزش یا تنظیم دقیق این مدل‌ها هستند، برای ایجاد این رابط‌ها مناسب نیستند. این امر به‌ویژه در الگوی گفتگوی رفت و برگشت که برای پاسخ‌گویی به سؤال و سایر استفاده‌های مدل‌های زبان بزرگ مانند ChatGPT استاندارد شده است، صادق است، اما ما انتظار داریم که برای سایر روش‌ها نیز مفید باشد. ما امیدواریم که Poe بتواند این شکاف را پر کند و میزان کار مورد نیاز برای هر توسعه‌دهنده هوش مصنوعی برای دستیابی به مخاطبان زیادی از کاربران را تا حد زیادی کاهش دهد.»

برای اینکه Poe برای توسعه‌دهندگان در دسترس‌تر باشد، قصد دارد یک API ارائه دهد که هر توسعه‌دهنده هوش مصنوعی بتواند مدل خود را به آن وصل کند تا به مخاطبان بزرگ و عمومی دسترسی پیدا کند.

ما تعداد زیادی مدل را در آینده نزدیک پیش بینی می کنیم. مدل‌های مختلف برای کارهای مختلف بهینه می‌شوند، دیدگاه‌های متفاوتی را نشان می‌دهند یا به دانش متفاوتی دسترسی خواهند داشت .

پو علاوه بر ارائه راهی آسان برای پرسیدن سوالات از ربات های هوش مصنوعی، برخی از مؤلفه های اجتماعی را نیز در بر می گیرد.

این برنامه به شما امکان می دهد یک نمایه ایجاد کنید و دیگران را دنبال کنید. کاربران در صورت تمایل می توانند خروجی مدل را در پروفایل خود منتشر کنند و آن را برای فالوورهای خود در دسترس قرار دهند.

بهترین نمونه‌ها همچنین از طریق فید برنامه برای همه کاربران پو توزیع می‌شوند، جایی که دیگران می‌توانند جلسه پرسش و پاسخ ربات چت را لایک کنند یا دوباره ارسال کنند. می‌توانید مانند نحوه پیمایش استوری‌ها در سایر برنامه‌های اجتماعی در فید حرکت کنید – با ضربه زدن روی کنار صفحه برای پیشروی یا بازگشت به پست قبلی.

پو همچنین دکمه‌هایی را ارائه می‌کند که می‌توانید در هر ربات چت ضربه بزنید و به شما امکان می‌دهد ببینید دیگران چه چیزی را به اشتراک گذاشته‌اند.

خود این برنامه یک دانلود رایگان بدون خرید درون برنامه ای در اپ استور است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا