نرم افزار موبایل

Quora پلتفرم Poe را راه اندازی کرد، راهی برای صحبت با چت ربات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT

به گزارش اپ خونه، Quora با نشان دادن علاقه خود به سیستم‌های هوش مصنوعی تولید متن مانند ChatGPT، این هفته پلتفرمی به نام Poe راه‌اندازی کرد که به افراد اجازه می‌دهد سؤال بپرسند، پاسخ‌های فوری دریافت کنند و گفت‌وگوی رفت و برگشتی با چت‌ربات‌های هوش مصنوعی داشته باشند.

یکی از سخنگویان Quora گفت که Poe (Platform for Open Exploration) مخفف «پلتفرم برای اکتشاف باز» است – که فقط با دعوت و در حال حاضر فقط در iOS در دسترس است – برای مکانی طراحی شده است که افراد بتوانند به راحتی با تعدادی از عوامل مختلف هوش مصنوعی تعامل داشته باشند.

«ما در ۱۲ سال گذشته در مورد ساخت و راه اندازی Quora چیزهای زیادی در مورد ساخت محصولات اینترنتی مصرف کننده آموخته ایم. و ما به طور خاص در خدمت به افرادی که به دنبال دانش هستند، تجربه داریم. ما معتقدیم که بسیاری از چیزهایی که آموخته‌ایم را می‌توان در این حوزه جدید که در آن افراد با مدل‌های زبان بزرگ در ارتباط هستند، اعمال کرد.»

پس  Poe تلاشی برای ساخت یک مدل هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT از ابتدا نیست. ChatGPT – که استعداد پاسخ دادن به سؤالات در مورد موضوعات مختلف از شعر گرفته تا کدنویسی را دارد – به دلیل توانایی آن در دادن پاسخ هایی که قانع کننده به نظر می رسند اما از نظر واقعیات واقعی نیستند، موضوع بحث و مناقشه بوده است.

در اوایل این ماه، سایت کد نویسی پرسش و پاسخ Stack Overflow به طور موقت کاربران را از اشتراک‌گذاری محتوای تولید شده توسط ChatGPT منع کرد و گفت که هوش مصنوعی تولید پاسخ‌ها را برای کاربران بسیار آسان کرده و سایت را پر از پاسخ‌های مشکوک می‌کند.

برای مثال، اگر Quora در مجموعه گسترده پرسش‌ها و پاسخ‌های جمع‌سپاری پلتفرم خود یک ربات چت را آموزش می‌داد، ممکن بود خود را در آب داغ بیابد.

کاربران ممکن است با استفاده از محتوای خود به این طریق مشکل داشته باشند – به ویژه با توجه به اینکه نشان داده شده است که برخی از سیستم‌های هوش مصنوعی بخش‌هایی از داده‌هایی را که بر اساس آن آموزش دیده‌اند (مثلاً کد) ذخیره می‌کنند. برخی از احزاب نسبت به سیستم‌های هنری مولد مانند Stable Diffusion و DALL-E 2 و سیستم‌های تولیدکننده کد مانند GitHub’s Copilot اعتراض کرده‌اند که از نظر آن‌ها به‌عنوان دزدی و سود بردن از کارشان است.

در عین حال، مایکروسافت، گیت هاب و OpenAI در یک دادخواست دسته جمعی مورد شکایت قرار گرفته اند که آنها را متهم به نقض قانون کپی رایت با اجازه دادن به Copilot برای بازیابی بخش هایی از کد مجوز بدون ارائه اعتبار می کند.

و در پورتال جامعه هنری ArtStation، که در اوایل امسال شروع به اجازه دادن به هنرهای تولید شده توسط هوش مصنوعی در پلتفرم خود کرد، اعضا با قرار دادن تصاویر “بدون هنر هوش مصنوعی” در نمونه کارهای خود اعتراضات گسترده ای را آغاز کردند.

Quora Poe, a way to talk to chatbots like ChatGPT

 

در زمان راه اندازی، پو دسترسی به چندین مدل هوش مصنوعی تولید متن، از جمله ChatGPT را فراهم می کند. (OpenAI در حال حاضر یک API عمومی برای ChatGPT ارائه نمی دهد؛ سخنگوی Quora از گفتن اینکه آیا Quora با OpenAI برای Poe شراکت دارد یا یک شکل دیگر از دسترسی زودهنگام خودداری کرد.) پو مانند یک برنامه پیام متنی است، اما برای مدل های هوش مصنوعی – کاربران می توانند با مدل ها به طور جداگانه چت کنند.

در رابط چت، پو طیفی از پیشنهادات مختلف را برای موضوعات مکالمه و موارد استفاده، مانند «راهنمای نوشتن»، «آشپزی»، «حل مشکل» و «طبیعت» ارائه می‌کند.

پو در زمان عرضه تنها با تعداد انگشت شماری از مدل ها عرضه می شود، اما Quora قصد دارد راهی برای ارائه دهندگان مدل فراهم کند – به عنوان مثال. شرکت ها — برای ارائه مدل های خود برای گنجاندن در آینده نزدیک.

ما فکر می کنیم که این یک راه سرگرم کننده برای افراد برای تعامل و کشف مدل های مختلف زبان خواهد بود. پو طراحی شده است تا با استفاده از مکالمه طبیعی، بهترین راه برای دریافت پاسخ فوری به هر سوالی باشد.

حجم باورنکردنی تحقیق و توسعه برای ارتقای قابلیت‌های این مدل‌ها انجام می‌شود، اما برای اینکه تمام این ارزش‌ها را برای مردم سراسر جهان به ارمغان بیاورند، نیاز به رابط‌های خوبی وجود دارد که استفاده از آنها آسان باشد. ما امیدواریم که بتوانیم این رابط را فراهم کنیم تا همانطور که همه این پیشرفت ها در سال های آینده اتفاق می افتد، همه در سراسر جهان بتوانند تا حد امکان در مزایای آن سهیم باشند.

کاملاً ثابت شده است که چت ربات‌های هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT، می‌توانند محتوای مغرضانه، نژادپرستانه و در غیر این صورت سمی تولید کنند – نه به ذکر کدهای مخرب. Quora خودش برای مبارزه با این موضوع قدمی برنمی‌دارد، در عوض به ارائه‌دهندگان مدل‌های Poe برای تعدیل و فیلتر کردن محتوا متکی است.

سخنگو گفت: «ارائه دهندگان مدل تلاش زیادی برای جلوگیری از ایجاد پاسخ های ناامن توسط ربات ها انجام داده اند.»

سخنگو کاملاً واضح بود که پو در حال حاضر بخشی از Quora نیست – و لزوماً در آینده نیز نخواهد بود. Quora آن را به عنوان یک پروژه مستقل و مجزا می‌بیند، دقیقاً مانند آشپزخانه تست هوش مصنوعی گوگل، قصد دارد به مرور زمان آن را تکرار و اصلاح کند.

وقتی از او در مورد انگیزه های تجاری پشت پو پرسیده شد، سخنگو اخم کرد و گفت که این روزهای اولیه است. اما تصور اینکه Quora که بیشتر پول خود را از طریق دیوارهای پرداخت و تبلیغات به دست می‌آورد، چگونه می‌تواند در صورت رشد، ویژگی‌های ممتازی را در پو ایجاد کند، دشوار نیست.

با این حال، در حال حاضر، Quora می‌گوید که بر روی مقیاس‌پذیری، دریافت بازخورد از آزمایش‌کنندگان بتا و رسیدگی به مشکلات پیش آمده تمرکز دارد.

سخنگو گفت: “کل حوزه اکنون با سرعت زیادی در حال حرکت است و ما بیشتر علاقه مندیم که بفهمیم چه مشکلاتی را می توانیم برای افراد با پو حل کنیم.”

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا