نرم افزار موبایل

Remini به دلیل “تصاویر هوش مصنوعی” وایرال خود در صدر اپ استور قرار دارد، اما برخی می گویند که ویرایش های بدنه آن بسیار زیاد است

به گزارش اپ خونه، دوره Threads اینستاگرام در بالای اپ استور به لطف یک برنامه ویرایش عکس با هوش مصنوعی به نام Remini که در TikTok وایرال می شود، به پایان رسیده است.

این اپلیکیشن که اولین بار در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد، سال گذشته یک ویژگی هوش مصنوعی مولد اضافه کرد که کاربران TikTok اخیراً کشف کرده اند که به آنها اجازه می دهد فقط با آپلود عکس های سلفی خود، عکس های حرفه ای برای سایت هایی مانند LinkedIn ایجاد کنند.

برای مثال، در یکی از ویدیوهای کاربر TikTok @Gracesplace، سازنده نشان می‌دهد که چگونه سلفی‌های خود را ارسال کرده تا تعدادی هد شات با ظاهر حرفه‌ای ایجاد کند که او را در لباس‌ها و ژست‌های مختلف نشان می‌دهد.

این ویدیو از آن زمان در TikTok منفجر شد و اکنون به بیش از ۴۲.۹ میلیون بازدید رسیده است.

طبق داده های شرکت تحلیل برنامه Apptopia ، همانطور که دیگران تجربه او را تکرار کردند، تقاضا برای برنامه عکس هوش مصنوعی در ۱۱ ژوئیه به جایگاه شماره ۱ کلی در اپ استور ایالات متحده رسید و تنها چند روز پس از راه اندازی رقیب جدید محبوب متا در توییتر، از شبکه های اینستاگرام پیشی گرفت .

طی ۳۰ روز گذشته، Remini بیش از ۲۲ میلیون بار در سراسر جهان دانلود کرده است. از دیروز، این شرکت تخمین می‌زند که این اپلیکیشن روزانه بیش از ۲۰ میلیون کاربر فعال داشته است.

یکی دیگر از شرکت های تحلیلی، data.ai، در ۱۰ ژوئیه شاهد تصدی ریمینی Threads بود.

در ایالات متحده، Remini در ۱۰ روز گذشته شاهد ۲,۱۳۱,۰۰۰ بارگیری در ایالات متحده در iOS و Android بوده است. از ۹ تا ۱۵ ژوئن، data.ai تخمین می زند که رمینی ۳۷۳۰۰۰۰ دلار در هزینه مصرف کننده داشته است که ۱۰۵۵ درصد افزایش هفته به هفته را نشان می دهد.

در اپ استور ایالات متحده، Remini دارای رتبه ۴.۶ ستاره در ۱۲۴۰۰۰ بررسی است.

برای ایجاد هد شات‌های هوش مصنوعی، کاربران باید ابتدا ۸ تا ۱۲ عکس از خود، از جمله سلفی‌های نزدیک با انواع پس‌زمینه، حالت‌ها و زوایای چهره انتخاب کنند و سپس جنسیت خود را انتخاب کنند.

شما یک تصویر “مدل” را انتخاب می کنید که سبک و ترکیب کلی عکس هایی را که می خواهید ایجاد کنید را نشان می دهد.

برای تولید عکس‌های حرفه‌ای، تعدادی گزینه در زیر عنوان «برنامه درسی» وجود دارد، اما سبک‌های دیگری مانند «مد روز»، «مسافرت»، «گاهی» و «زیبایی‌شناسی کره‌ای» ، در میان سایر موارد موجود است.

هوش مصنوعی چندین دقیقه طول می کشد تا عکس ها را ایجاد کند. پس از اتمام، می‌توانید در حین مشاهده نتایج، انگشت خود را به چپ و راست بکشید – شبیه به دوست داشتن یا دوست نداشتن مسابقات احتمالی خود در Tinder.

این فرآیند یادآور یکی دیگر از برنامه‌های عکاسی هوش مصنوعی است که سال گذشته نیز در TikTok منتشر شد: هوش مصنوعی Lensa، که از عکس‌های شما برای ایجاد «آواتارهای جادویی» یا رندرهای هنری تصاویر خود کاربران استفاده می‌کرد.

با این حال، آن برنامه هشدار هنرمندانی را به صدا درآورد که گفتند این برنامه از هنر آنها به عنوان داده های آموزشی خود استفاده می کند.

برنامه Remini مانند هوش مصنوعی Lensa یک بارگیری رایگان است، اما استفاده از مجموعه کاملی از ویژگی های آن نیاز به اشتراک دارد.

در حال حاضر، قیمت آن ۹.۹۹ دلار در هفته یا ۷۹.۹۹ دلار در سال است. (احتمالاً، برخی از کاربران با شروع یک آزمایش رایگان، تولید تصاویر هوش مصنوعی و سپس لغو اشتراک، در مورد نیاز پرداخت کار کرده اند.)

از آنجایی که روند هدشات های Remini در TikTok منفجر شد، برخی از کاربران از نتایج هوش مصنوعی این برنامه ناراضی بودند.

بسیاری از مردم دریافتند که این برنامه در عکس های به دست آمده تنظیمات ناخواسته ای را در بدن آنها انجام می دهد. به عنوان مثال، برخی از زنان اظهار داشتند که این برنامه آنها را بسیار لاغرتر می کند در حالی که برخی دیگر متوجه شدند که اندازه سینه  آنها را به شدت افزایش می دهد.

TikToker @juliak528 در ویدیوی خود نوشت: «تمام چیزی که می‌خواستم چند عکس از سر لینکدین [sic] بود .

TikToker @spookyhorrorqueen در توضیح اینکه چگونه هوش مصنوعی عکس‌هایی را نشان می‌دهد که بدنی با اندازه متفاوت نشان می‌دهند، می‌گوید: «هیچ‌کس در مورد اینکه این روند هوش مصنوعی چقدر برای سلامت روان و بدشکلی بدن شما خطرناک است صحبت نمی‌کند .»

بعد از اینکه عکس‌های هوش مصنوعی بدن او را کوچک‌تر کردند، خالق دیگری به نام @northstarnotes اضافه کرد: «فیلتر هد شات هوش مصنوعی وایرال من را حدود ۱۰۵ پوند وزن کرد و فقط … بد است .»

با این حال، برخی دیگر گفتند که از عکس‌های لاغر با هوش مصنوعی به عنوان انگیزه کاهش وزن استفاده می‌کنند.

شرکت Remini مستقر در میلان فوراً برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا برای رسیدگی به اشتباهاتی که هوش مصنوعی مرتکب می‌شود کار می‌کند، در دسترس نبود. (اگر شرکت پاسخ دهد، به‌روزرسانی خواهیم کرد.)

نگرانی‌های دیگری نیز در رابطه با این برنامه وجود دارد، زیرا برخی از کاربران فکر می‌کردند که نتایج هوش مصنوعی به اندازه‌ای خوب است که پرداخت هزینه به عکاس برای عکس‌های حرفه‌ای منطقی نیست – چیزی که از پیامدهای گسترده‌تر فناوری هوش مصنوعی به راحتی در دسترس صحبت می‌کند.

طبق وب‌سایت Remini، عکس‌های مولد هوش مصنوعی از خودتان تنها نقطه‌ی فروش اپلیکیشن نیست.

این برنامه همچنین می‌تواند برای بازیابی عکس‌های قدیمی با افزودن جزئیات، بهبود کیفیت چهره، بهبود رنگ‌ها و تن عکس‌ها، بهبود پس‌زمینه و موارد دیگر استفاده شود.

در اپ استور، Remini همچنین تبلیغ می‌کند که این گزینه را دارد که از فیلتر رسمی باربی در سلفی‌های شما استفاده کند تا عکس‌های شما را به عکس‌هایی که از فیلم جدید باربی الهام گرفته‌اند، تبدیل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا