اخبار کسب و کارها

Restaurant365 مبلغ ۱۳۵ میلیون دلار جمع آوری می کند تا نرم افزار خود را برای صنعت خدمات غذایی بزرگ کند

به گزارش اپ خونه، قیمت غذا همچنان بالا و بالاتر می رود، اما شگفت آور است که هنوز به عنوان فشار بر صنعت رستوران داری گسترده تر عمل نکرده است .

اکنون، استارت‌آپی که در حال ساخت فناوری برای خدمت به آن بخش است، یک دور فوق‌العاده بودجه را برای تقویت رشد خود اعلام کرد.

Restaurant365 که نرم‌افزار مدیریت رستوران همه‌جانبه را توسعه می‌دهد، ۱۳۵ میلیون دلار بودجه جدید به رهبری KKR و L Catterton اعلام کرد .

حامیان قبلی – به ویژه ICONIC Growth و Bessemer Venture Partners – نیز در این دور شرکت دارند که مجموع جمع آوری شده توسط استارتاپ را به ۲۸۸ میلیون دلار می رساند.

نرم افزار این شرکت که حسابداری، تجزیه و تحلیل، کارکنان و مدیریت موجودی (اما نه راه حل های محل فروش) را پوشش می دهد، در حال حاضر در حدود ۴۰۰۰۰ مکان با مشتریانی از جمله مشاغل کوچک، حق رای دادن و زنجیره ای و شرکت های حسابداری که با رستوران ها کار می کنند استفاده می شود.

از این بودجه برای ادامه توسعه محصول در تمام این مناطق استفاده خواهد کرد.

مشخص نیست که آیا Restaurant365 سودآور است یا خیر، اما در حال حاضر حدود ۱۰۰ میلیون دلار درآمد سالانه دارد.

این شرکت که در ایروین، کالیفرنیا مستقر است و در سال ۲۰۱۱ تأسیس شده است، ارزش گذاری خود را به طور مشخص فاش نمی کند، اگرچه نقل قولی از مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران تونی اسمیت اشاره می کند که ارزش شرکت اکنون به “۱ میلیارد دلار” رسیده است.

یکی از سخنگویان شرکت اکنون تأیید کرده است که ارزش شرکت در واقع بیش از ۱ میلیارد دلار است.

این یک جهش بزرگ است: طبق داده های PitchBook ، ارزش رستوران۳۶۵ در سال ۲۰۱۹ کمی بیش از ۳۰۵ میلیون دلار بود.

سرمایه‌گذاران اینجا جالب و استراتژیک هستند: KKR و L Catterton، به عنوان شرکت‌های PE، هر دو دارای تعدادی هلدینگ هستند که به صنعت خدمات غذایی گسترش می‌یابند.

Iconic و Bessemer مستقیماً VCهای اصلی در دنیای سرمایه گذاری فناوری هستند.

تونی اسمیت، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Restaurant365 در بیانیه ای می گوید:

«R365 به رشد مستمر و شتابان دست یافته است، که گواهی بر تیم قوی ما است که مشتاق تغییر صنعت رستوران به سمت بهتر است. هر زمان که بودجه دریافت می کنیم، آن را به عنوان یک امتیاز می شناسیم.

با این حال، محرک اصلی این دور، اتحاد با دو سرمایه گذار استراتژیک است که به شدت با صنعت رستوران مرتبط هستند. پس از عبور از نقاط عطف هیجان انگیز ۱۰۰ میلیون دلاری درآمد و ۱ میلیارد دلاری ارزش، نمی توانیم منتظر آینده باشیم.»

تزریق بودجه این شرکت در زمانی انجام می‌شود که بسیاری بر این باورند که اقتصاد جهانی و اقتصاد هر یک از کشورها در آستانه رکود هستند، زیرا جهان همچنان به بهبودی از همه‌گیری کووید-۱۹ و تغییراتی که به آن وارد کرده است، می‌پردازد.

به نظر می رسد سیگنال های کسانی که از نزدیک عملکرد رستوران ها را دنبال می کنند، به جهت دیگری اشاره می کنند.

انجمن ملی رستوران‌های ایالات متحده، در گزارش سالانه وضعیت صنعت خود (از فوریه ۲۰۲۳)، خاطرنشان می‌کند که در حالی که برخی از مشکلات سال ۲۰۲۲ همچنان در سال جاری ادامه دارد، پیش‌بینی می‌شود که فروش صنعت خدمات غذایی در سال جاری به ۹۹۷ میلیارد دلار برسد.

با ۵۰۰۰۰۰ شغل جدید (تا پایان سال ۲۰۲۳، در سطوح پس از همه گیری به ۱۵.۵ میلیون شغل برسد)، و تمایل شدید مصرف کنندگان برای ادامه رفتن به رستوران ها در اوقات فراغت خود است.

با این حال، همه چیز کاملاً گلگون نیست: افزایش هزینه غذا که باعث افزایش درآمدها می شود، و این واقعیت که رستوران های بیشتری در حال ظهور هستند (شغل های بیشتر)، به معنای رقابت بسیار بیشتری نیز است.

با این حال، همه اینها به پایگاه گسترده‌تری از کاربران بالقوه برای شرکت‌هایی مانند Restaurant365، همراه با بسیاری دیگر در فضایی که به همان مشتریان پاسخ می‌دهند اشاره می‌کند.

آنها عبارتند از Toast، Lightspeed و موارد دیگر مانند Square، PayPal و موارد دیگر.

در حالی که بسیاری از کسب‌وکارهایی که به صنعت رستوران‌داری خدمات می‌دهند در طول تعطیلی بزرگ همه‌گیر به زانو درآمدند، Restaurant365 به عنوان یکی از شرکت‌های فناوری ظهور کرد که ابزارهایی را برای کمک به مشتریان خود برای مقابله با طوفان فراهم می‌کرد.

جیمی میله، مدیر رشد فناوری در KKR، در بیانیه‌ای گفت:

«Restaurant365 در طول تاریخ خود رشد قانع‌کننده‌ای را نشان داده است و اکنون بیش از ۴۰۰۰۰ مکان رستوران را تامین می‌کند. علاوه بر این، نرم افزار آنها نقش مهمی در کمک به بسیاری از اپراتورهای درگیر برای باز نگه داشتن درهای خود در زمان های نامشخص ایفا کرده است.

ما مشتاقانه منتظر هستیم که بخشی از این فصل بعدی باشیم و به اپراتورهای بیشتری کمک کنیم تا به بالاترین پتانسیل خود دست یابند.»

ایان فریدمن، شریک L Catterton، اضافه کرد:

“L Catterton تجربه عمیقی در سرمایه گذاری در مارک های رستوران در سطح جهانی در سطح جهانی دارد.”

“با بینش عمیق در مورد مشکلات روزمره اپراتورهای رستوران، ما معتقدیم Restaurant365 استاندارد طلایی در صنعت است که به ساده‌سازی عملیات و افزایش سودآوری کمک می‌کند، و ما مفتخریم که از تجربه سرمایه‌گذاری مصرف‌کننده و فناوری خود به عنوان شریک تونی و تونی استفاده کنیم. “

فریدمن به هیئت مدیره می پیوندد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا