نرم افزار موبایل

Revel مبلغ ۷.۸ میلیون دلار جمع آوری کرد تا اینستاگرام و رابینهود به پلتفرم های NFT تبدیل شود

به گزارش اپ خونه، Revel، یک پلتفرم NFT یا «کلکسیون‌های اجتماعی»، ۷.۸ میلیون دلار سرمایه اولیه به رهبری Dragonfly Capital، مدیر عامل استارت‌آپ، Adi Sideman، جمع آوری کرد.

سیدمن گفت: «یکی از راه‌های توصیف Revel تلاقی بین اینستاگرام و رابینهود است که در اقتصاد بازی‌های اجتماعی پیچیده شده است.»

اینستاگرام به عنوان یک پلت فرم رسانه اجتماعی شناخته می شود در حالی که رابینهود به عنوان یک پلت فرم سرمایه گذاری و تجارت شناخته می شود. Sideman گفت که Revel هر دوی آنها را با هم ترکیب می‌کند و به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا مجموعه‌ای از رسانه‌ها [و] افرادی را که جمع‌آوری می‌کنند بسازند.

(به عنوان یک نکته، اینستاگرام اوایل این ماه اعلام کرد که سازندگان در پلتفرم آن به زودی قادر خواهند بود NFT های خود را ایجاد کنند و آنها را مستقیماً به طرفداران، چه در شبکه اجتماعی و چه خارج از شبکه اجتماعی بصری بفروشند.)

Sideman گفت که بازار Revel به کاربران اجازه می‌دهد NFT‌ها را برای دنبال‌کنندگان، دوستان یا جامعه خود ایجاد کنند و همچنین به افراد اجازه می‌دهد نسخه‌هایی از رسانه‌هایی را که دوست دارند و دنبال می‌کنند، داشته باشند.

سیدمن گفت: “پیروان در جامعه ای که در آن شرکت می کنند سهمی دارند و این یک تجربه جدید قدرتمند است. این ظریف است، اما قدرتمند است.”

An image of the Revel social collectibles platform with two photos of content and charts below it showing the market value

او افزود که” این فقط یک سهم مالی نیست. من در مورد خطر عاطفی، سهام جامعه، وضعیت، پارادایم جدید صحبت می کنم که در آن افراد شریک برندهای شخصی دیگران می شوند.”

سیدمن گفت که این پلتفرم از «اقتصاد بازی اجتماعی» از طریق طراحی بازی و قوانین ساده برای مدیریت مفاهیم اقتصادی مانند عرضه و تقاضا و همچنین تورم استفاده می کند. او افزود که هسته اقتصاد Revel یک مفهوم گیم پلی است که عرضه و انتشار دارایی را به “سطوح تورم سالم” محدود می کند.

سیدمن خاطرنشان کرد: «ما آن را «اثبات برش‌دهی تقاضا» می‌نامیم، که به موجب آن هر کسی می‌تواند اولین مجموعه خود را ضرب کند، اما تنها افرادی که جمع‌آوری می‌شوند می‌توانند موارد بیشتری را ضرب کنند. ما آن را شبیه سازی می کنیم تا آن را ساده کنیم و پیچیدگی های اقتصادی را مبهم سازیم. نتایج این است که مردم در یک بازار معامله می‌کنند و با انجام یک بازی کلکسیونی به مدیریت اقتصادهای کارآمد کمک می‌کنند.»

Sideman گفت که کاربران اولیه این پلتفرم هم افراد آشنا به وب ۳ و هم جوانانی هستند که «زمان بیشتری برای تعامل با پلتفرم‌های جدید و کشف بازی‌های جدید دارند».

سیدمن گفت که این پلتفرم همچنین سازندگان محتوا مانند Cyrus Dobre را جذب کرده است که نزدیک به ۱۰ میلیون دنبال کننده TikTok دارد و “به طور منظم هنر خود را در بازار نمایش می دهد”.

این افزایش شامل سرمایه گذارانی از Union Square Ventures، Sfermion، ۶th Man Ventures، Gaingels، Wagmi Ventures، Alumni Ventures، Global Impact Ventures، Hansa Labs و Polygon و غیره بود. سیدمن گفت که سرمایه برای گسترش قابلیت همکاری وب ۳، عملکرد هوش مصنوعی و ویژگی های اجتماعی مولد و مشارکتی Revel استفاده خواهد شد.

همانطور که میدانید، یک اکوسیستم کلکسیونی رسانه های اجتماعی قوی وجود ندارد.

سیدمن گفت: برخی از بازارها مانند OpenSea یا Magic Eden چندان اجتماعی نیستند و پلتفرم های کلکسیونی مانند Sorare و NBA Top Shot متمرکز بر رسانه های اجتماعی نیستند.

سیدمن گفت: “آنچه هنوز اینجا نیست و اجتناب ناپذیر است، این است که رسانه های منتشر شده در رسانه های اجتماعی، توسط کاربران، رسانه های شخصی، همه قابل مالکیت و جمع آوری خواهند بود.”

“این باعث ایجاد نوع جدیدی از خدمات، خدماتی می شود که بخشی از شبکه های اجتماعی، بخشی بازار و بخشی دیگر بازی های اجتماعی هستند.”

Revel تلاقی بین یک شبکه اجتماعی و یک بازار است. قرار است این یک پلت فرم معاملاتی ساده باشد که به صورت گیمیفیکیشن انجام می‌شود و به افراد امکان می‌دهد عکس‌ها و ویدیوها را به عنوان کلکسیون برش دهند. اما اینکه آیا این مفهوم در بین سازندگان کوچک‌تر و افراد متوسط رواج پیدا خواهد کرد، هنوز مشخص نیست.

سیدمن گفت: «فرد معمولی نمی‌خواهد عکس شما را بخرد، اما ظریف‌تر از آن است. دنبال اقتصاد مبتکر طولانی‌تر می‌شود… [و] ما یک اقتصاد آزاد ایجاد کرده‌ایم که انتظار داریم اکثر مردم کیف پول خود را برای آن باز نکنند. آنها می‌توانند مبادله کنند و بگویند: «سه تا از اینها را در مقابل یکی از آن‌ها به من بدهید.» از بسیاری جهات، این یک بازی رسانه‌ای است.»

سیدمن افزود: برخی افراد می‌توانند فقط با دارایی‌ها پیشنهاد بدهند، یا می‌توانند دارایی به اضافه پول را برای معامله ارائه دهند.

امروزه پروژه های دیگری در بازار حول محور سازندگان منفرد وجود دارد – یکی از تازه واردها سر و صدای خاصی ایجاد می کند – اما اگر ژانر کلکسیون های دیجیتالی علیرغم بازار عموماً ضعیف NFT بتواند رشد کند، Revel ممکن است به چیزی جالب توجه شود: یک مورد استفاده واقعی برای بلاک چین.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا