اخبار اینترنت

SBF از اعلام ورشکستگی FTX پشیمان است

به گزارش اپ خونه، حماسه FTX، که قبلاً یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری جهان بود که به سرعت در حال ورشکستگی بود، امروز پس از انتشار مجموعه ای از پیام های Vox با مدیر عامل سابق خود سام بنکمن-فرید، چرخش جدیدی به خود گرفت. مدیر اجرایی سابق، که در دنیای رمزارز با نام SBF شناخته می‌شد، درباره تنظیم‌کننده‌ها، اخلاقیات و پشیمانی از ورشکستگی، از جمله موضوعات دیگری که از زمان خودکشی FTX به بحث قانونی در فناوری تبدیل شده‌اند، بحث کرد.

SBF در گفتگوی توییتری با خبرنگار کلسی پایپر گفت: «همه وانمود می کنند که ادراک واقعیت را منعکس می کند، اینطور نیست. “برخی از بزرگترین قهرمانان این دهه هرگز شناخته نخواهند شد و برخی از محبوب ترین افراد آن اساساً قلابی هستند.”»

در یادداشت‌هایی که این نشریه به صورت اسکرین شات به اشتراک گذاشته است، SBF به شدت از تنظیم‌کننده‌ها صحبت کرد و گفت که آنها «همه چیز را بدتر می‌کنند» و «اصلاً از مشتریان محافظت نمی‌کنند». با توجه به اینکه شرکت سابق SBF به زودی حداقل با کنگره آمریکا روبرو خواهد شد، رویکرد و لحن قابل توجه است.

برداشت او از تنظیم‌کننده‌ها پیش‌بینی شده است، پیام‌های بعدی روشن می‌کند که روش‌های کنترل آن‌ها بسیار ساده‌شده است – «فقط «تجارت بیشتر انجام دهید» در مقابل «کم‌تر انجام دهید» و «خندق‌های بیشتر در مقابل خندق‌های کمتر قرار دهید» “” – که در برآورد او “بین خوب و بد” را تشخیص نمی دهد.

مصاحبه Vox بخش زیادی از زمان خود را صرف بحث در مورد اخلاق و بشردوستی کرد، با توجه به اینکه SBF یک فرد شناخته شده در جنبش “نوع دوستی موثر” بود، روشی برای کمک به دیگران که بر آنچه عملی است تمرکز می کند. SBF همچنین تا همین اواخر یک اهداکننده فعال سیاسی بود و او را بیشتر در کانون توجه رسانه ها نگه داشت.

در بازگشت به موضوعات مرتبط با TechCrunch، SBF در حین بحث در مورد فعالیت های خود نوشت که “نمی خواست کارهای ناقص انجام دهد [زیرا] اثرات منفی بزرگی از آن وجود دارد” و در پیام زیر اضافه کرد که “نکرد منظورم نیست.” هفته گذشته، SBF رسماً از سمت مدیر اجرایی FTX کنار رفت، در حالی که جان جی. ری III، کهنه کار انرون به عنوان مدیرعامل جدید منصوب شد.

در پاسخ به اظهارات عمومی SBF، اگرچه ما دقیقاً مطمئن نیستیم که کدام یک از آنها وجود دارد، اما ری بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن می‌گوید: «آقای. Bankman-Fried هیچ نقشی در FTX ندارد و از طرف آنها صحبت نمی کند.»

بعداً در گفتگو با Vox، SBF CZ، رهبر مشهور Binance، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان را مطرح کرد. دوئل حساب‌های توییتر CZ و SBF تا و پس از فروپاشی FTX، توجه جهان را بر روی رویکردهای تجاری و اهرم‌های مختلف آنها متمرکز کرد.

SBF نوشت: «یک ماه پیش CZ نمونه‌ای بود از اینکه «کارهای غیراخلاقی انجام ندهید یا پولتان بی‌ارزش است»، «حالا او یک قهرمان است»، بعداً پرسید که آیا تغییر دیدگاه او از درک بازار از CZ به دلیل تغییر است. به فضیلت بودن او، یا داشتن “ترازنامه بزرگتر”، که منجر به برنده شدن CZ و نه SBF شد. نظرات CZ در مورد FTT توکن بومی FTX توسط برخی به عنوان یک رویداد تسریع کننده در فروپاشی صرافی دوم در نظر گرفته می شود. دقیقاً جایی که سرزنش نهفته است هنوز کاملاً مشخص نیست.

به اندازه کافی جالب، بانکمن-فرید به وکس می‌گوید که «بزرگ‌ترین فاجعه مجرد او تنها چیزی بود که همه به او می‌گفتند»: اعلام ورشکستگی فصل ۱۱. او فکر می‌کند که اگر درخواست ورشکستگی نمی‌کرد، «در عرض یک ماه برداشت‌ها با مشتریان کاملاً باز می‌شد».

او می‌افزاید: «اما در عوض من تشکیل پرونده دادم و مسئولان آن از شرم سعی می‌کنند همه را به خاک و خون بکشند.» بنابراین واکس از او پرسید که آیا او به او پیشنهاد می کند که باید به تلاش برای جمع آوری ۸ میلیارد دلار راه نجات ادامه دهد یا خیر. SBF اضافه کرد که او ممکن است هنوز به آنجا برسد، اما با “خسارات جانبی” بیشتر.

خسارت صحیح است. تاثیر آن هنوز احساس می شود. در شرکت‌های دیگر در تجارت و سرمایه‌گذاری کریپتو یا افراد و مشاغل کوچک‌تر که دارایی‌هایی روی پلتفرم داشتند (قبل از ورشکستگی). این شکست حتی به کارآفرینان در مراحل اولیه آسیب می رساند، به طوری که MIT Media Lab بورسیه خود را که در ابتدا توسط FTX Future Fund حمایت می شد، لغو کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا