استارتاپ

Sequoia Capital آسیای جنوب شرقی از استارتاپ پرداخت های فرامرزی Tazapay حمایت می کند

به گزارش اپ خونه، افزایش خدمات بانکداری باز و پرداخت مانند UPI هند و PayNow سنگاپور به معنای هزینه های کمتر برای مشاغل و همچنین گزینه های پرداخت جدید برای صدها میلیون مشتری در بازارهای نوظهور است که کارت اعتباری ندارند.

Tazapay برای ترکیب هر دو روش پرداخت کارتی و بی‌درنگ به‌عنوان یک سرویس تمام‌پشته برای بازرگانانی که در سراسر مرزها به فروش می‌رسانند، ایجاد شده است، بنابراین آنها فقط باید از یک پلت فرم پرداخت استفاده کنند.

فین‌تک مستقر در سنگاپور، که پرداخت‌های فرامرزی را در بیش از ۱۷۰ بازار امکان‌پذیر می‌سازد، اعلام کرد که ۱۶.۹ میلیون دلار بودجه سری A به رهبری Sequoia Capital آسیای جنوب شرقی جمع‌آوری کرده است.

دیگر شرکت‌کنندگان شامل EscapeVelocity، PayPal Alumni Fund و فرشته سرمایه‌گذار گوکول راجارام بودند. سرمایه گذاران موجود فاندامنتال، ژانویه کپیتال، RTP Global و Saison Capital نیز برای دور برگشت بازگشتند.

راهول شینگال، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Tazapay، گفت که بیشتر دوران حرفه‌ای خود را صرف پرداخت‌ها کرده است.

او به عنوان یک مدیر محصول برای تجارت الکترونیک عمودی در بانک هندی ICICI شروع کرد، قبل از اینکه به سمت خود در NETS، PayPal و Stripe رفت.

او گفت: «در طول ۲۵ سال گذشته حرفه‌ای‌ام، متوجه شده‌ام که پرداخت‌های بین‌مرزی چقدر می‌تواند پیچیده باشد، از جمله اینکه مجبور بودم هزینه‌ها را پایین نگه دارم و زمان‌های تسویه حساب را کوتاه کنم، در حالی که قوانین را در حوزه‌های قضایی متعدد و ارائه ارزهای متعدد ارائه می‌کردم.»

 API آن بیش از ۱۷۰ بازار برای پرداخت های کارتی و ۸۵ بازار برای جمع آوری پرداخت های محلی را پوشش می دهد، به این معنی که مشتریان آن می توانند بدون نیاز به راه اندازی نهادهای محلی، پرداخت ها را در کشورهای مختلف بپذیرند.

Shinghal گفت که این سرویس از طیف گسترده ای از مشتریان، از جمله عملیات B2B، پلت فرم های تجارت الکترونیکی که مستقیماً به مصرف کنندگان می فروشند و B2B2C پشتیبانی می کند.

برخی از مشتریان این استارت آپ عبارتند از بازار B2B IndiaMART که ادعا می کند بیش از ۷.۴ میلیون فروشنده و ۱۶۵ میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد.

بستر یادگیری زنده BrightCHAMPS بازار کامیون های دست دوم WTX پلت فرم مسافرتی Rezlive و تعامل کارکنان پلت فرم SaaS Advantage Club و همچنین با استاندارد چارترد، بانک چند ملیتی بریتانیایی، برای ارائه خدمات امانی دیجیتال شریک است .

این بودجه برای گسترش تجارت تازاپای در آسیا و گسترش در مناطقی مانند خاورمیانه و اروپا استفاده خواهد شد.

این استارت آپ قصد دارد برای مجوزهای پرداخت درخواست دهد و روش های پرداخت محلی بیشتری را برای ارائه خدمات عمودی خود، که شامل تجارت الکترونیک فرامرزی، edtech، SaaS و مسافرت است، اضافه کند.

آکاش کاپور، معاون رئیس آسیای جنوب شرقی Sequoia Capital در بیانیه‌ای درباره این بودجه گفت:

«خریداران به‌طور فزاینده‌ای ترجیح می‌دهند از پرداخت‌های بلادرنگ محلی نسبت به شبکه‌های سنتی استفاده کنند و کسب‌وکارها تمایل دارند که در سطح جهانی گسترش پیدا کنند، بدون اینکه مشکلی از راه‌اندازی محلی داشته باشند. تیم Tazapay بینش و تجربه منحصربه‌فردی برای استفاده از این باد پشت سر دارد و Sequoia Capital آسیای جنوب شرقی هیجان‌زده است که با آن‌ها همکاری کند تا فرصت را دو چندان کنند.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا