استارتاپ

ShareChat تحت حمایت گوگل ۲۰ درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد تا از طریق باد مخالف ادامه یابد

به گزارش اپ خونه، ShareChat، استارت‌آپ رسانه‌های اجتماعی هندی که توسط Twitter، Google، Tiger Global و Temasek حمایت می‌شود، تنها یک ماه پس از حذف بیش از ۱۰۰ نقش ، ۲۰ درصد از نیروی کار خود – یا بیش از ۴۰۰ کارمند – را اخراج کرده است.

این استارتاپ صبح روز دوشنبه کارمندان خود را از این تصمیم مطلع کرد. یکی از افراد آشنا به توسعه به TechCrunch گفت که این دسترسی به حساب‌ها را غیرفعال کرد و تمام داده‌های کارمندان آسیب دیده را از بین برد.

در دسامبر، ShareChat تقریباً ۵٪ از نیروی کار خود را که ۲۳۰۰ کارمند بود، در نتیجه تعطیلی پلتفرم ورزشی فانتزی Jeet11 اخراج کرد.

آنکوش ساچدوا، مدیر عامل ShareChat، با اطلاع رسانی تصمیم جدید به کارمندان خود، در یادداشتی داخلی گفت که این اقدام برای “تضمین سلامت مالی و طول عمر” استارت آپ است.

مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که این استارت‌آپ «رشد بازار را در اوج‌های سال ۲۰۲۱ بیش از حد برآورد کرد و مدت و شدت فشار نقدینگی جهانی را دست‌کم گرفت». این یادداشت و اخراج اولین بار توسط روزنامه هندی اکونومیک تایمز گزارش شد.

در بیانیه ای که با TechCrunch به اشتراک گذاشته شد، سخنگوی ShareChat اخراج کارکنان را تایید کرد و گفت که این تصمیم “پس از بحث و بررسی زیاد و با توجه به اجماع رو به رشد بازار مبنی بر اینکه احساسات سرمایه گذاری در طول سال جاری بسیار محتاطانه باقی خواهد ماند” گرفته شده است.

“از زمان راه اندازی ما در هشت سال پیش، ShareChat و برنامه ویدیوی کوتاه ما Moj رشد باورنکردنی داشته اند.”

“با این حال، حتی در حالی که ما به رشد خود ادامه می دهیم، چندین عامل کلان خارجی وجود داشته است که بر هزینه و در دسترس بودن سرمایه تأثیر می گذارد.”

« با در نظر گرفتن این عوامل، ما باید شرکت را آماده کنیم تا در برابر این بادهای مخالف دوام بیاورد. بنابراین، ما مجبور شده‌ایم برخی از سخت‌ترین و دردناک‌ترین تصمیم‌ها را در تاریخ خود به‌عنوان یک شرکت بگیریم و حدود ۲۰ درصد از کارمندان فوق‌العاده با استعداد خود را که در این سفر راه‌اندازی همراه ما بوده‌اند، رها کنیم.»

این سخنگوی همچنین ادعا کرد که این استارت‌آپ «هزینه‌ها را به‌شدت بهینه‌سازی کرده است، از جمله در بازاریابی و زیرساخت، در میان سایر هزینه‌ها و تلاش‌های ما برای کسب درآمد را افزایش داده است».

جزئیات دقیقی درباره نقش هایی که تحت تاثیر قرار می گیرند فاش نشده است.

کارمندان آسیب دیده کل حقوق را برای دوره اعلان خود دریافت می کنند و برای هر سالی که به استارتاپ خدمت کرده اند، دو هفته به صورت رایگان پرداخت می کنند.

این استارت آپ تأیید کرد که کارکنان تا دسامبر ۲۰۲۲ ۱۰۰٪ از حقوق متغیر را دریافت خواهند کرد و پوشش بیمه درمانی آنها تا پایان ژوئن باقی خواهد ماند.

این استارت‌آپ همچنین به ESOP کارمندان آسیب‌دیده خود اجازه می‌دهد تا ۳۰ آوریل طبق برنامه خود ادامه دهند.

«ما تلاش‌های خود را برای درآمدهای تبلیغاتی و پخش زنده دو برابر می‌کنیم. با این تغییرات، هدف ما این است که از شرایط نامطمئن اقتصاد جهانی در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ عبور کرده و قوی‌تر ظاهر شویم.»

بر اساس گزارش Crunchbase، ShareChat در بیش از ۱۵ دور سرمایه گذاری بیش از ۱ میلیارد دلار جمع آوری کرده است، از جمله آخرین کمک مالی ۳۰۰ میلیون دلاری در دور سری H در ماه می سال گذشته جمع آوری شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا