استارتاپ

SideUp مصر ۱.۲ میلیون دلار برای توسعه پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک خود جمع آوری می کند

به گزارش اپ خونه، پس از چهار سال فعالیت عمدتاً به عنوان یک بازار لجستیک، Voo مصر به SideUp تغییر نام داد و استراتژی خود را برای ارائه طیف کاملی از خدمات پشتیبانی تجارت الکترونیک، از جمله دروازه‌های پرداخت، یکپارچه‌سازی API برای حمل و نقل، انبارداری، تکمیل و مشاوره تغییر داد.

این استارت آپ پس از جمع آوری ۱.۲ میلیون دلار سرمایه اولیه، به عربستان سعودی نیز گسترش یافته است، جایی که از این پس مقر اصلی آن خواهد بود. در این دور اخیر Launch Africa VC، ۵۰۰ Global، Riyadh Angels، Alex Angels، Al Tuwajri Fund و فرشته سعودی سرمایه گذار فیصل العبدالسلام شرکت داشتند.

ولید راشد، بنیانگذار و مدیر عامل SideUp گفت که پس از اینکه متوجه شد که توسط ارائه دهندگان خدمات بزرگ نادیده گرفته شده اند، الهام گرفته است تا بازرگانان کوچک را به پشتیبانی تجارت الکترونیک پیوند دهد.

صحبت‌های زیادی در مورد چگونگی گسترش تجارت الکترونیک وجود دارد، اما همچنان، ما به اندازه کافی برای آن دسته از شرکت‌های کوچک، کوچک و متوسط که به صورت آنلاین فروش می‌کنند، قدرت نمی‌دهیم. تجار برای موفقیت به خدمات زیادی و یک اکوسیستم کامل نیاز دارند.

«به همین دلیل است که تصمیم گرفتم کسب و کارهای کوچک و متوسط را تقویت کنم. SideUp برای بازرگانان روستا یا کسانی است که محصولات را از طریق اینستاگرام، فیس بوک یا واتس اپ می فروشند. آنها به همه خدمات از شرکت پیک، انبارداری و تکمیل تا خدمات بازاریابی دسترسی دارند.»

راشد برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ و پس از یک حرفه در بانکداری، زمانی که شرکت Ingez را تاسیس کرد که تجربه دست اولی در اداره تجارت الکترونیک به او داد، وارد کارآفرینی شد.

در طول این چهار سال، چیزهای زیادی در مورد تدارکات، عملیات و تجارت الکترونیک فهمیدم. راشد، که پس از خروج از اینگز، SideUp را برای مقابله با چالش‌های پیش روی کسب‌وکارهای کوچک و کمک به آنها در مقیاس‌پذیری، تأسیس کرد، گفت که چگونه کسب‌وکارهای کوچک، به دلیل کمبود حجم، در اولویت شرکت‌های لجستیک بزرگ نیستند.

رشد

ارائه دهندگان خدمات شریک SideUp به بازرگانان امکان فروش در ۴۵ کشور را می دهند، که راشد گفت، بازارهای جدیدی را باز کرده است که قبلاً برای شرکت های کوچک غیرقابل دسترسی بود.

SideUp در حال حاضر به ۲۰۰۰ کسب و کار تجارت الکترونیک خدمات می دهد که همچنین می توانند به خدمات جمع آوری پول نقد و اعتبار برای گسترش تجارت خود دسترسی داشته باشند. پرتفوی آن ۳۰ درصد ماه به ماه رشد کرده است و به بیش از ۵۰۰۰۰۰ دلار حجم ناخالص کالا در ماه دست یافته است.

دکتر خالد الطویل، یکی از بنیانگذاران Riyadh Angels، گفت: «تجارت الکترونیک در اکثر مناطق منطقه پراکنده است و تعدادی چالش برای صاحبان مشاغل ایجاد می کند. پلت فرم SideUp یک جهش بزرگ به جلو است که به آنها مکانی واحد برای دسترسی به شرکا و فناوری برای رشد نمایی کسب و کارشان می دهد. ما از دیدن آن‌ها به عربستان سعودی و حمایت از کسب‌وکارها در مرحله بعدی رشد هیجان‌زده هستیم.»

این استارت‌آپ اکنون قصد دارد پایگاه مشتریان خود را با گسترش در مصر و عربستان سعودی و گسترش به حداقل دو کشور دیگر تا قبل از پایان سال ۲۰۲۳ افزایش دهد تا از بخش تجارت الکترونیک در حال رشد در مناطق مختلف استفاده کند.

طبق گزارش Mordor Intelligence، بازارهای تجارت الکترونیک خاورمیانه و آفریقا در پنج سال آینده به دلیل نفوذ اینترنت و تلفن های هوشمند، شهرنشینی و خرید تلفن همراه و با استقبال بیشتر مشاغل از تجارت الکترونیک، در پنج سال آینده به بالای ۱۱.۵ درصد رشد خواهند کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا