اخبار کسب و کارها

SmartNews چهل درصد از کارکنان ایالات متحده و چین را اخراج می‌کند و برنامه کاهش بیشتر در ژاپن

به گزارش اپ خونه، به گفته منابع آشنا با برنامه های این شرکت، اسمارت نیوز، یک وب سایت و اپلیکیشن تجمیع اخبار که دفتر مرکزی آن در توکیو قرار دارد و ارزش آن تا سال ۲۰۲۱ به ۲ میلیارد دلار می رسد، امروز از کاهش ۴۰ درصدی نیروی کار خود در ایالات متحده و چین یا حدود ۱۲۰ نفر خبر داد.

این خبر روز پنجشنبه در جلسه ای که عصر امروز با حضور کارکنان SmartNews برگزار شد، اعلام شد. این شرکت اخراج‌ها را به TechCrunch تأیید کرد و گفت که «شرایط اقتصادی فعلی» مقصر است.

ما درک می‌کنیم که نقش‌های تأثیرگذار در ایالات متحده و چین شامل نقش‌هایی در مهندسی، علم محصول و داده می‌شود. در همین حال، کارمندان SmartNews در ژاپن به زودی تحت یک “برنامه خروج داوطلبانه” قرار خواهند گرفت، اما هنوز جزئیاتی در مورد آنچه که مستلزم آن است ارائه نشده است.

به کارمندان اخراج شده بسته های استاندارد و مزایا ارائه می شود. در این جلسه، به کارکنان گفته شد که اگر در میان افرادی باشند که رها می شوند، ظرف ۱۵ دقیقه ایمیلی دریافت خواهند کرد.

در مجموع، SmartNews نزدیک به ۹۰۰ نفر از جمله نیروی کار قراردادی خود را استخدام می کند که یک سوم آنها در خارج از ژاپن کار می کنند.

منابع همچنین به TechCrunch گفتند که این شرکت تصمیم گرفته است که دفاتر خود در ایالات متحده را به مدت دو روز، پنجشنبه و جمعه، بدون ذکر دلیل ببندد، که کارمندان را قبل از جلسه پخش مستقیم از راه دور نگران کرد.

کن سوزوکی، مدیرعامل SmartNews هنگام اعلام این خبر گفت: “این تقصیر شما نیست و من متاسفم که شما را ترک می کنید.”

پس از اعلام این خبر، جلسه به سرعت به پایان رسید و فرصتی برای پرسش و پاسخ باقی نگذاشت و برخی از کارکنان را ناامید کرد.

این شرکت که در سال ۲۰۱۲ در ژاپن تأسیس شد، در سال ۲۰۱۴ وارد ایالات متحده شد و ردپای خبری محلی خود را در اوایل سال ۲۰۲۰ گسترش داد تا هزاران شهر ایالات متحده را پوشش دهد.

با بیش از ۳۰۰۰ شریک انتشاراتی جهانی که محتوای آنها از طریق سرویس آن در وب و دستگاه های تلفن همراه در دسترس است، روابط دارد.

در بازارهای خود، این برنامه به دلیل اینکه چگونه تجربه خواننده را با استفاده از فناوری یادگیری ماشین برای انتخاب مقالات نمایش داده شده شخصی می کند، به یک جمع آوری کننده اخبار برتر تبدیل شد.

در ایالات متحده نیز با ویژگی “اخبار از همه طرف” خود را از دیگران متمایز کرد که به کاربران اجازه می دهد به اخبار از طیف وسیعی از دیدگاه های سیاسی دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این، در طول رویدادهای برجسته مانند همه گیری COVID-19 یا انتخابات ایالات متحده، SmartNews داشبوردهای درون برنامه ای را ارائه می دهد که اطلاعات مهم را در یک نگاه ارائه می دهد.

این شرکت توانست سرمایه‌گذاران را جذب کند و از زمان تأسیسش در سال ۲۰۱۲، بیش از ۴۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کند، علی‌رغم رقابت شدید جمع‌آوری‌کننده‌های داخلی مانند Apple News و Google News، در iOS و Android.

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده است که در جدیدترین دور تأمین مالی خود، سری F، سرمایه گذاران ۲۳۰ میلیون دلار به این کسب و کار سرازیر کردند و آن را به عنوان «دونفره تک شاخ» (۲ میلیارد دلار) ارزیابی کردند.

سرمایه گذاران جدید شامل Princeville Capital و Woodline Partners مستقر در ایالات متحده و همچنین JIC Venture Growth Investments، Green Co-Invest Investment و Yamauchi-No.10 Family Office در ژاپن بودند. حامیان موجود ACA Investments و SMBC Venture Capital نیز شرکت کردند.

برنامه SmartNews در سراسر جهان به ۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسید که ۲۰ میلیون در ژاپن و ۱۰ میلیون در ایالات متحده است. با این حال، این اعداد در هر دو بازار حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

بر اساس برآوردهای Sensor Tower، از ژانویه ۲۰۱۴، SmartNews به نزدیک به ۸۱ میلیون نصب در سراسر جهان از سراسر فروشگاه App و Google Play رسیده است. سنسور تاور گفت تا سال ۲۰۲۲، بزرگترین بازارهای آن از نظر دانلود، ژاپن (۵۸٪) و ایالات متحده (۳۸٪) بودند.

متأسفانه SmartNews تحت تأثیر همان عوامل کلان اقتصادی قرار گرفت که منجر به اخراج تعدادی از صنعت فناوری در ماه‌های اخیر شد، علاوه بر عوارض ناشی از اجرای شفافیت ردیابی اپلیکیشن یا ATT توسط اپل.

معیار جدید حفظ حریم خصوصی iOS که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد، به شرکت‌هایی که مدل‌های کسب‌وکارشان متکی به تبلیغات است، از جمله متا و اسنپ، آسیب می‌رساند و در عین حال تجارت تبلیغاتی خود اپل را تقویت می‌کند.

این شرکت می توانست در سال ۲۰۱۹ عمومی شود، اما رهبری برای بودجه بیشتر و ارزش گذاری بالاتر فشار آورد. اکنون این فرصت ممکن است از دست برود.

SmartNews برای اظهار نظر، اخراج کارکنان را تأیید کرد و بیانیه زیر را ارائه کرد:

“متأسفانه، ما از شرایط اقتصادی فعلی که بر بسیاری از مشاغل تأثیر منفی گذاشته است، مصون نیستیم. به منظور حفظ سلامت شرکت و اطمینان از رشد آینده، تصمیم گرفتیم سازماندهی مجددی را انجام دهیم که بر بسیاری از کارمندان باورنکردنی ما تأثیر گذاشته است.

این آخرین راه حل برای ما بود، و امیدواریم بسته های جدایی کار و خدمات مدیریت انتقال شغلی که به کارمندان آسیب دیده ارائه می شود، به جستجوی آنها برای یک نقش جدید کمک کند.”

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا