استارتاپ

stripe چشم به خروجی در ۱۲ ماه آینده می دهد

به گزارش اپ خونه، به گفته منابع آگاه، استارت‌آپ فین‌تک Stripe یک ضرب‌الاجل ۱۲ ماهه برای خود تعیین کرده است تا از طریق فهرست مستقیم یا دنبال کردن معامله‌ای در بازار خصوصی، مانند یک رویداد جمع‌آوری سرمایه و پیشنهاد مناقصه، به صورت عمومی عرضه شود.

این خبر، همانطور که برای اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شد ، با توجه به فعالیت نسبتاً خشک بازار عمومی در دنیای فناوری، غافلگیرکننده است.

Stripe از اظهار نظر در مورد سابقه در مورد ضرب الاجل یا درآمد فعلی خودداری کرد.

غول پرداخت در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد، بنابراین این واقعیت که در حال کاوش در راه های خروج است کاملاً تعجب آور نیست. با این حال، Stripe که اخیراً به ارزش ۹۵ میلیارد دلار عمومی شده است، از رکود جهانی در امان نبوده است.

در ماه نوامبر، ۱۴ درصد از کارکنان خود یا حدود ۱۱۲۰ نفر را اخراج کرد و این شرکت بیش از یک بار ارزش داخلی خود را در سال گذشته کاهش داده است. در اوایل این ماه، TechCrunch گزارش داد که Stripe داشته است ارزش داخلی خود را به ۶۳ میلیارد دلار کاهش داده است.

این کاهش ۱۱ درصدی پس از کاهش ارزش داخلی که شش ماه قبل رخ داد و ارزش شرکت را به ۷۴ میلیارد دلار رساند.

طبق گزارش ژورنال، Stripe گلدمن ساکس و جی پی مورگان را استخدام کرده است تا به آن کمک کنند تا ارزیابی کند که کدام مسیر برای شرکت منطقی تر است.

Stripe  که توسط برادران جان و برادرش پاتریک کولیسون (مدیرعامل) در ایرلند تأسیس شد، آخرین بار در مارس ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاری خطرپذیر را افزایش داد. دور ۶۰۰ میلیون دلاری که ارزش ۹۵ میلیارد دلاری آن را به ارمغان آورد.

این تامین مالی شامل حمایت از دو بازیگر اصلی بیمه بود. آلیانز، از طریق صندوق آلیانز ایکس خود، و آکسا به همراه بیلی گیفورد، شرکت مدیریت و تحقیقات فیدلیتی، سکویا کپیتال و یک سرمایه گذار از کشور مبدأ مؤسسان، آژانس مدیریت خزانه داری ملی ایرلند (NTMA) در این دور شرکت کردند.

طبق گزارش فوربس ، Stripe در سال ۲۰۲۱ درآمد ناخالص ۱۲ میلیارد دلاری داشت و EBITDA سودآور بود. . محصولات این شرکت، به قول خودش، پرداخت قدرت برای خرده‌فروشان آنلاین و حضوری، مشاغل اشتراک، پلتفرم‌های نرم‌افزاری و بازارها، «و هر چیزی در این بین» است.

شرکت‌های فناوری در مرحله آخر به دلیل نوسانات عمومی سهام‌ها، تا حد زیادی از ورود به بازار عمومی در سال گذشته اجتناب کرده‌اند.

آیا Stripe پنجره خود را برای عمومی شدن از دست داده است یا این که روندی را آغاز می کند که غول های دیگر در این فضا دنبال شوند؟ حدس بزنید این چیزی است که سعی داریم بفهمیم .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا