استارتاپ

Strive Health مبلغ ۱۶۶ میلیون دلار برای ارائه مراقبت های کلیوی از شروع تا پایان دریافت می کند

به گزارش اپ خونه، به طور گسترده ای شناخته شده است که مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده گران است و بیماران به دنبال مراقبت های با کیفیت بهتر هستند که مقرون به صرفه تر باشد.

این نوع مراقبت که “مبتنی بر ارزش” نامیده می شود، در سال های اخیر بسیار مورد اشاره قرار گرفته است.

همین هفته در مورد سرمایه گذاری ۴۵ میلیون دلاری Carrum Health سری B برای ارائه مراقبت های سرطان مبتنی بر ارزش نیز  گزارش شد.

وقتی نوبت به کلیه‌های شما می‌رسد، Strive Health تلاش می‌کند تا مراقبت‌های مبتنی بر ارزش را به طور خاص برای ۳۷ میلیون بزرگسالی که با بیماری مزمن کلیوی زندگی می‌کنند، ارائه دهد .

کریس ریوپل، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت Strive Health گفت که مراقبت‌های بهداشتی عمدتاً هزینه‌ای برای خدمات بود، جایی که مشوق این بود که اگر کار بیشتری انجام دهید، بازپرداخت بیشتری دریافت می‌کنید.

اگرچه این امر ضروری، مهم و باارزش است، اما هزینه به ازای ارزش را در نظر نمی‌گیرد، یعنی اگر کار خوب زیادی انجام دهید، باید مجموعه‌ای از ارزش ایجاد کنید و نتایج بسیار باکیفیتی داشته باشید.

ریوپل گفت:

“تعریف من از «مراقبت مبتنی بر ارزش» این است که مطمئن شوم سازمان‌هایی که مسئول مراقبت از بیماران هستند، واقعاً بر نتایج و کیفیتی که انجام می‌دهند متمرکز هستند. با گذشت زمان، این امر ارزش بیشتری را در سیستم ایجاد می کند تا اینکه فقط یک بیمار را چندین و چند بار ببینید.”

Strive Health از طریق مداخلات مراقبتی مبتنی بر فناوری و ادغام یکپارچه با ارائه دهندگان محلی ارزش به ارمغان می آورد تا یک سیستم ارائه مراقبت یکپارچه را تشکیل دهد که بیمار را از بیماری مزمن کلیوی تا مرحله نهایی بیماری کلیوی دنبال می کند.

به عبارت ساده، این شرکت داده‌های بیمار را دریافت می‌کند و آن‌ها را از طریق برنامه‌های یادگیری ماشینی قرار می‌دهد تا تشخیص دهد که بیمار در چه مرحله‌ای از بیماری کلیوی ممکن است باشد و سپس بتواند احتمال پیشرفت بیماری را پیش‌بینی کند.

به این ترتیب، Strive Health می‌تواند چیزی را که ریوپل آن را «مداخله فوق‌العاده هدفمند» می‌نامد، ارائه دهد.

او توضیح داد که این مهم است زیرا از آنجایی که ۳۷ میلیون آمریکایی مبتلا به بیماری کلیوی هستند، تنها ۱۰ درصد تشخیص داده می شوند و بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال برای مراقبت از کلیه هزینه می شود.

این شرکت در آوریل ۲۰۲۰ با ۷۰۰ بیمار در سنت لوئیس راه اندازی شد و از آن زمان رویکرد مراقبت مبتنی بر ارزش آن منجر به کاهش بیش از ۲۰ درصدی هزینه کل مراقبت از کلیه و کاهش ۴۲ درصدی در بستری شدن در بیمارستان شده است.

به طور کلی، Strive Health اکنون بیش از ۲.۵ میلیارد دلار از هزینه های پزشکی سالانه را مدیریت می کند و به ۵۵۰ کارمند رسیده است که به ۸۰۰۰۰ بیمار در ۳۰ ایالت خدمات ارائه می دهد. همچنین با بیش از ۶۰۰ ارائه دهنده نفرولوژی در ۱۰ ایالت شریک است.

خود Strive Health اکنون ۱۶۶ میلیون دلار بودجه سری C را در دوری تحت رهبری NEA و پنج سرمایه گذار جدید، از جمله سرمایه گذار استراتژیک CVS Health Ventures، تضمین کرده است.

سرمایه گذاران موجود CapitalG (Alphabet)، Echo Ventures، Town Hall Ventures، Ascension Ventures و Redpoint به آنها در این دور پیوستند.

Riopelle گفت که Strive Health از سرمایه گذاران شنیده است که رویکرد درستی به بازار دارد.

برخی از رقبا فقط شرکت های بیمه سلامت را به عنوان مشتری اصلی خود دنبال می کنند، در حالی که برخی دیگر به دنبال متخصصان کلیه هستند. او افزود که Strive Health تنها شرکتی است که هر دو را انجام می دهد.

محمد مخزومی، رئیس NEA، با آن موافق است و در بیانیه‌ای کتبی گفت که در میان ارائه‌دهندگان مراقبت‌های مبتنی بر ارزش، «استریو با عملکرد اثبات‌شده‌اش در پیشبرد نتایج بالینی و به‌طور همزمان کاهش هزینه‌های کلی مراقبت برجسته بود».

در همین حال، Riopelle از بیان دقیق رشد درآمد شرکت خودداری کرد و گفت:

«شرکت به سرعت در حال رشد بوده است».

او همچنین گفت که ارزش گذاری این شرکت برای دور این اندازه قوی و سالم است. او انتظار دارد تا پایان سال از ۱۰۰۰۰۰ نفر مراقبت کند.

با این بودجه، این شرکت در نظر دارد در توسعه فناوری سرمایه گذاری کند و مشارکت های موجود پرداخت کننده، سیستم سلامت، نفرولوژیست و گروه پزشکی را گسترش دهد.

همچنین به بازارهای جدید گسترش خواهد یافت و در ۳۰ ایالتی که قبلاً در آنها حضور دارد، سرمایه گذاری خواهد کرد.

ریوپل گفت:

«بنابراین کارمندان ما «استرایور» و مراقبان ما «قهرمانان کلیوی» نامیده می‌شوند، و این بودجه به ما اجازه می‌دهد تا به ایجاد استریورها و قهرمانان کلیوی جدید ادامه دهیم. هیچ برنامه بزرگی برای خرید وجود ندارد، با این حال، ما یک خط لوله قوی داریم و به توسعه تجارت و اجرای آن خط لوله ادامه خواهیم داد.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا