اخبار اینترنت

Threads، یک جایگزین Slack که کاملاً به اینستاگرام مرتبط نیست، بارگیری‌ها را افزایش داده است

به گزارش اپ حونه، Threads، شبیه‌سازی توییتر اینستاگرام ، اولین هفته نسبتاً پرباری را پشت سر گذاشت و در ۲۴ ساعت اول، ۳۰ میلیون کاربر را پشت سر گذاشت و ۱۰۰ میلیون ثبت‌نام را طی پنج روز پشت سر گذاشت و همچنین اعداد از Data.ai نشان داد که Threads اکنون به ۱۵۰ میلیون دانلود رسیده است .

با این حال، یک برنامه کاملاً نامرتبط دیگر به طور ناخواسته در مرکز توجه تلاش اینستاگرام برای استفاده از آشفتگی توییتر قرار گرفته است .

Threads ، یک جایگزین Slack که در سال ۲۰۱۹ با حمایت Sequoia Capital راه اندازی شد ، در روزهای پس از راه اندازی همنام جدید خود شاهد افزایش قابل توجه ترافیک در وب سایت خود بوده است.

این تا حد زیادی به دلیل این واقعیت است که Threads (جایگزین Slack) صاحب نام دامنه Threads.com است، در حالی که تجسم اینستاگرام در Threads.net کمتر جذاب است (اگرچه این برنامه هنوز رابط وب ندارد).

به هر حال، این سردرگمی باعث شد که Threads (جایگزین Slack) بلافاصله پس از راه‌اندازی Threads توسط اینستاگرام، شاهد افزایش قابل توجهی در دانلودها در یک هفته باشد.

بین ۶ ژوئیه و ۱۲ ژوئیه، ارقام ارائه شده از Data.ai نشان می دهد که Threads بیش از ۸۸۰۰۰۰ بار در سراسر جهان تنها بر روی iOS  دانلود داشته است، که قبل از این مرحله دانلودهای کمی داشته است.

این برنامه همچنین پنجاه و دومین برنامه پر بارگیری در سراسر جهان و سومین برنامه در رده “کسب و کار” بود.

این نکته هم جالب توجه است، سه بازار برتر که در آن بالاترین رتبه‌بندی اپ استور خود را مشاهده کرد، آلمان، اسپانیا و ایتالیا بودند که به طور متوسط ​​دهمین برنامه پر بارگیری در آن هفته بین سه کشور بود.

احتمالاً به این دلیل است که Threads اینستاگرام هنوز در اتحادیه اروپا در دسترس نیست ، که به سردرگمی کمک کرده است.

این یک داستان مشابه در اندروید نیز است ، با Threads اکنون بیش از ۱ میلیون بارگیری را نشان می دهد.

در پشت همه اینها، Threads مجبور شده است پیام‌های «ما با اینستاگرام مرتبط نیستیم» را در وب‌سایت و فهرست App Store خود بچسباند .

صفحه اصلی Threads.com

Threads (جایگزین Slack)

سناریوهایی که شامل چندین شرکت است که نام های تجاری مشابه دارند، چیز جدیدی نیست. شرکت های بی شماری به نام Lightyear وجود دارند که شامل دو فین تک مجزا در بریتانیا می شود.

یک استارتاپ هلندی خودروهای برقی ؛ و یک سرویس تدارکات خدمات مخابراتی مستقر در نیویورک و در واقع استارتاپ دیگری به نام Threads وجود دارد که یک پلتفرم خرید مبتنی بر چت است که در خارج از بریتانیا قرار دارد .

بنابراین مشکل Threads (جایگزین Slack) به سختی پدیده جدیدی است، به خصوص وقتی در نظر بگیرید که اینستاگرام قبلاً یک برنامه همراه به نام Threads داشت که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و دو سال بعد بسته شد .

روسو کازی ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Threads در بیانیه ای گفت:

“Threads یک کلمه قدرتمند و یک اصطلاح بومی اینترنتی است. استفاده از رشته‌ها – در پلتفرم‌های مختلف – بهترین راه برای ارتباط ماندن با کار [.net] یا شرکت [.com] شما است. با توجه به این موضوع، جای تعجب نیست که متا یک برچسب قدرتمند را برای نشان دادن دیدگاه خود در ساخت میدان شهر انتخاب کرد.”

قابل ذکر است، کازی همچنین در فیس بوک (قبل از تبدیل شدن به متا ) در مدیریت محصول به مدت شش سال کار می کرد.

کازی افزود: “زاک (مارک زاکربرگ)، آدام موسری (مدیر عامل فعلی اینستاگرام) و تیم به راحتی برخی از بهترین مربیان و ذهن هایی هستند که من باید با آنها کار کنم و از آنها یاد بگیرم.”

شایان ذکر است که بازدیدکنندگان و دانلودهایی که در پشت سرگشتگی مشاهده کرده است بعید است به تجارت جدیدی تبدیل شده باشند، زیرا کاربران ناامید به سرعت متوجه خواهند شد که این چیزی نبود که به دنبال آن بودند. اگرچه ارتقای نمایه ای که استارتاپ از آن لذت برده است، می تواند به عنوان تبلیغات رایگان عالی تلقی شود.

با این حال، اگر زمانی Threads اینستاگرام جذابیت بیشتری پیدا کند، کسب‌وکارها احتمالاً باید آن را در استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود ادغام کنند.

این همچنین می‌تواند برای مشتریان (بالقوه) Threads (جایگزین Slack) گیج‌کننده باشد، زیرا شرکت‌ها باید دو پلتفرم ارتباطی کاملاً مجزا با همان نام را مدیریت کنند.

Threads تأیید کرد که مالک این علامت تجاری برای نام خود است، اگرچه از پاسخ دادن به سؤالات بیشتر در مورد این موضوع، از جمله اینکه آیا قصد دارد اقدامی علیه اینستاگرام یا متای مادرش انجام دهد، خودداری کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا